Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Apklausa

Koks bibliotekos darbo laikas Jums būtų patogesnis vasaros metu (birželio-rugpjūčio mėnesiais)?

09:00-18:00 - 84.2%
10:00-19:00 - 15.8%

Viso balsų: 120
Balsavimo laikotarpis pasibaigęs : 31 Kov 2018 - 23:59

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

  Svarbiausia naujiena
 • Skaitytojų dėmesiui

   Birželio –rugpjūčio mėnesiais biblioteka skaitytojų laukia:
  PIRMADIENIAIS- PENKTADIENIAIS
  nuo 9.00 iki 18.00 val.
  ŠEŠTADIENIAIS IR SEKMADIENIAIS
  biblioteka nedirba

  daugiau

 • Aušros Sirutienės Oreigės tapybos darbų parodos „Stebuklų sodas“ pristatymas

  Kiekvienas turime savo Stebuklų Sodą. Ten randame užuovėją po ieškojimų, suklupimų ir audrų. Ir mūsų siela pražysta, - teigia parodos autorė Aušra Oreigė. Tai jau antroji Aušros Sirutienės paroda mūsų bibliotekoje. Prieš pusantrų metų buvo eksponuojama paroda ,,Būsena“, o vakar autorė pristatė savo naujausius darbus, savo įvairiomis spalvomis sužydėjusį „Stebuklų sodą“. Per pusantrų metų nutapyta apie penkiasdešimt paveikslų, daug ieškota ir nemažai atrasta. Ateityje Aušra norėtų tapyti moterų portretus, tapo ir dabar, bet kaip pati sako - retas kuris nutapytas jai patinka. Ir vis tik vienas portretas eksponuojamas šioje parodoje. Tad kviečiame aplankyti Aušros Sirutienės Oreigės „Stebuklų sodą“ bibliotekos skaitykloje (4 a.).

  Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Jovita Servienė

  Nuotraukos Aurikos Stupelienės

 • Viktorina apie Švediją

  Kartais atrodo, kad mes daug žinome apie šalis, su kuriomis esame kaimynai, kuriose gyvena ar dirba mūsų giminės ar artimieji. Labiausiai mums sekasi tada, kai stebime įvairiausius žinių reikalaujančius konkursus per televiziją ar baruose. Tačiau, kai ateina TA minutė, kai tave pakviečia į tikrą komandą ir pačiam tenka atsidurti žaidėjo vietoje. Va tada prasideda... pats malonumas, tenka atkasti tokius lobius, kuriuos jau senokai tikėjaisi pamiršęs...

  Skaityti daugiau...

 • Aušros Sirutienės Oreigės tapybos darbų pristatymas

  stebuklu sodas1

 • Skaitymas yra malonumas, atostogos, bendravimas

  „Anglų kalbą mokėsi – pasaulį pažinsi“ – tokia tema sukurti koliažai papuošė biblioteką. Trečiadienį Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos šeštokai su anglų kalbos mokytoja Neringa Lemežiene bibliotekoje  ne tik koliažus sukūrė, bet  susipažino ir su mokomąja literatūra anglų kalba, ir su naujomis knygomis. Visi noriai sutiko su mokytojos nuomone, kad užsienio kalba  ypač reikalinga bendravimui atostogų metu, kelionėse.

  Skaityti daugiau...

 • ,,Lyros‘‘ poezijos keliais

  Varnių miesto bibliotekos literatų būrelio ,,Lyra‘‘ nariai ,,Poezijos pavasario‘‘ renginius pradėjo jau balandžio pabaigoje švęsdami savo būrelio įkūrimo 15-ąjį gimtadienį.  Į šį renginį buvo atvykę poezijos mylėtojai iš kitų rajonų, tame tarpe ir Mažeikių krašto literatų ir menų mėgėjų sambūris ,,Aura‘‘, kurie pakvietė į ,,Žemaitijos poezijos pavasario‘‘ šventę. Ši šventė vyko Mažeikių rajono Viekšnių seniūnijos gražiame Pavirvytės dvare. Joje dalyvavo poezijos mylėtojai ne tik iš Žemaitijos, bet ir iš Kauno, bei Šakių. Čia gražius žodžius apie poezija paskaitė Varnių miesto bibliotekos literatų būrelio ,,Lyra‘‘ pirmininkė Gendvika Čiužienė, kuri pristatė būrelio narius Bronislavą Radvilienę, Danutę Šeržentienę, Danutę Viskantaitę, Zitą Macienę, Juozą Šileiką ir pakvietė juos paskaityti savo sukurtų eilėraščių. O Kazimiera Šorienė ne tik skaitė, bet kartu su Česlovu Liaugminu padainavo pagal šviesios atminties  Stanislovo Genučio eiles sukurtą dainą.

  Skaityti daugiau...

 • 100 širdžių Lietuvai

  Vaikas visada gali išmokyti suaugusį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties, visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti. (Brazilų raštytojas Paulo Coelho)

  Birželio 1 dienos popietę aikštelėje šalia Nerimdaičių bibliotekos vyko edukacinis užsiėmimas „100 širdžių Lietuvai“, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Šią dieną vaikai paminėjo prasmingai. Kadangi šie metai yra Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio metai, vaikai spalvotomis kreidelėmis piešė 100 širdelių. Širdelės, kurios buvo skirtos gimtajai savo šaliai, „gimė“ įvairiausių spalvų ir formų: raudonos, geltonos, mėlynos, baltos, marginamos juostelėmis, kvadratėliais, besišypsančios ir t.t.  Nuostabus oras, šiltas vaikų bendravimas bei išradingumas šią dieną pavertė įsimintina. Nupiešę ir suskaičiavę širdeles vaikai už kūrybiškumą buvo apdovanoti saldainiais.

  Vyr. bibliotekininkė Neringa Račkauskienė

 • Žaidimo "Knygosūkis" pristatytas

  Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka skatindama jaunimą domėtis literatūra, įgyvendina projektą „Knygosūkio“ karavanas“. Tuo tikslu atvykusios bibliotekos darbuotojos Jurgita ir Eglė į Telšių Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką pristatė ir pravedė pirmąjį Lietuvoje skaitymą skatinantį literatūrinį stalo žaidimą „Knygosūkis“. Renginyje dalyvavę Telšių „Ateities“ progimnazijos 7-tų klasių moksleiviai turėjo galimybę pasitikrinti savo lietuvių ir užsienio literatūros žinias, o atsakant į klausimus, panaudoti ne tik literatūrines, bet ir matematikos, geografijos, istorijos, užsienio kalbų žinias. Nuo šiol šį stalo žaidimą bus galima žaisti ir mūsų bibliotekoje.
  Dėkojame Klaipėdos apskrities viešajai Ievos Simonaitytės bibliotekai už bendradarbiavimą ir padovanotą žaidimą „Knygosūkis“, darbuotojoms vyr. bibliotekininkei Jurgitai Maciūtei ir vyr. bibliotekininkei Eglei Budrytei už įdomiai pristatytą ir pravestą žaidimą.

  Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Savickienė
  Nuotraukos Aurikos Stupelienės

 • Augu skaitydamas

  Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos 1 klasės mokinukai su mokytojomis Edita Alekniene ir Rita Toleikiene dalyvavo projekte „ Knygų šalies paslaptys“. Rudenį, nuvykę į Varnių miesto biblioteką, pirmokėliai išsiaiškino kaip atsiranda knygos, kokie žmonės rašo knygas, mokėsi dainelės „Abėcėlė“, sužinojo, kas yra knygos metrika, deklamavo eiles, atidžiai klausėsi pradinių klasių mokytojos – senjorės Valerijos Vasiliauskienės sekamos pasakos bei pasakojimo, kaip jai sekėsi išmokti skaityti.

   Balandžio mėnesį mažieji skaitytojai nuvyko ir į Telšių Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką. Vaikai išbandė bibliotekos teikiamas elektronines paslaugas, apžiūrėjo veikiančias parodas, mokėsi kalbų mokymo klasėje.

   Na, o gegužės 31 dieną keliavome į biblioteką pasiimti skaitytojo pažymėjimo. Nuoširdžiai dėkojame bibliotekos darbuotojoms Vidai Krenciuvienei ir Zitai Macienei už pagalbą pažįstant knygų pasaulį. Laikas praleistas bibliotekoje paliko daug puikių įspūdžių.

                         Edita Aleknienė

  Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos  mokytoja

   

 • Popietė

  Vasara prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Birželio 1-ąją dieną į Pavandenės  bibliotekoje rengiamą popietę „Sveika vasara!“, skirtą akcijos „Atostogaukime su knyga“ atidarymui ir Tarptautinei vaikų gynimo dienai, lydimi savo artimiausiųjų, sugužėjo pulkas skaitytojų. Popietėje dalyvavo sporto renginių organizatorė Laima Kumžienė, kuri pasveikino susirinkusius su švente, papasakojo vaikams apie šios šventės tradicijas.  Skirkime vaikams daugiau laiko, šilumos ir supratimo, išklausykime juos, skatinkime kūrybines idėjas. Tegu birželio 1-oji vaikams primena, jog jie turi gerus, rūpestingus tėvus. Tegu tai tampa šilta tradicija, primenančia, jog svarbiausia santarvė ir darni šeima. Tuo mūsų šventė nesibaigė. Vaikai ant asfalto su kreidutėmis piešė tai, kas susikaupė jų vaizduotėje. Vėliau prasidėjo judrieji žaidimai.  Popietei pasibaigus,  visiems vaikams palinkėjome gerų, gražių ir šiltų atostogų ir vasarą neužmiršti takelio į biblioteką.

  Pagarbiai vyr. bibliotekininkė Edita Streckienė

 • Tryškiuose startuoja „Skaitymo iššūkis“

  Šiandien, birželio 1-ąją, oficialiai startuoja „Skaitymo iššūkis“, ir prasideda smagi kelionė į knygų pasaulį, kuri truks tris vasaros mėnesius. Skaitytojų  laukia penkios skaitymo užduotys nurodytomis temomis, daugybė konkursų bei prizų. Pirmieji į „Skaitymo iššūkį“ suskubo Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos trečiokai su mokytoja Janina Vainauskiene, trečiadienį apsilankę bibliotekoje. Mokiniai susipažino su taisyklėmis ir užduotimis, išsirinko patinkančias knygas, kurias perskaitę, į dalyvio kortelę  įrašys knygos autorių, pavadinimą ir atsakys į pateiktą klausimą. Smagiausia vaikams buvo surasti knygą, išleistą jų gimimo metais, antroje vietoje atsidūrė knygos atostogų tema.

       Suaugusius tryškiečius į „Skaitymo iššūkį“ kviečia plakatai, informacija ir rekomendacijos, kuriomis dalijamės Tryškių seniūnijos bei bendruomenės facebook  paskyrose.

  Tryškių filialo vyr. bibliotekininkė Janina Norvaišienė