Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

  Rainių filialas dalyvavo akcijoje Šiaurės šalių savaitė. Auštant tradiciškai prasidėjo garsiniais skaitymais. Dideli ir mažieji knygos mylėtojai susėda klausytis istoriją, skaitomą tuo pačiu metu visuose Šiaurės šalyse, Baltijos šalyse ir kitur Europoje.

                        Kai mus gaubia lapkričio sutemos, užsidegėm žvakes ir skaitėm, tokia yra Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja.

                        Šių metų tema „Šiaurės herojai“. Šios akcijos tikslas skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją.

 • Nerimdaičiuose pristatyta Stasio Kasparavičiaus knyga „Žemaitija – paslapčių žemė“

  Lapkričio 7 dienos popietę Nerimdaičių bendruomenės namuose vyko knygos „Žemaitija – paslapčių žemė“ pristatymas. Su knyga susirinkusiuosius supažindino jos autorius Stasys Kasparavičius kartu su dukra Raimonda.

  Stasys Kasparavičius  daug metų domisi senąja Lietuvos kultūra, tyrinėja Žemaitijos krašto istoriją, todėl savo knygoje aprašo žymiausius Žemaitijos piliakalnius ir alkakalnius. S. Kasparavičius, kalbėdamas apie Žemaitijos piliakalnių tyrinėjimus, daug dėmesio skiria Paunšvystės alkakalniui, kuris yra šalia Nerimdaičių miestelio. Autorius teigė, jog alkakalnis yra mažai tyrinėtas, o dėl jame aptiktų ritualinių – mitologinių akmenų ir jų panašumų į kitas šventvietes, spėjama, jog jis siekia dar priešistorinius laikus ir yra įtrauktas į Lietuvos nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Autorius priminė ir papasakojo renginio dalyviams, kokią istorinę, mitologinę ir sakralinę reikšmę turi šis alkakalnis. Apie Paunšvystės svarbą kalbėjo ir Žemaičių kultūros draugijos padalinio „Žemaičių alkierius“ įkūrėja, žemaičių kalbos grožio propaguotoja, 50 laiškų apie Nerimdaičius autorė Janina Zvonkuvienė.

  Skaityti daugiau...

 • Vienuoliktoji menininkės parodos "Išrinktieji" stotelė - TELŠIAI!

  Paroda Isrinktieji 2018 m

  Žymios žurnalistės, redaktorės bei fotomenininkės Lilijos Valatkienės garsių dailės kūrėjų portretų parodos „Išrinktieji“ atidarymas. Lilija Valatkienė pustrečių metų su fotoaparatu „medžiojo“ savo išrinktuosius ir sukūrė didelio formato fotografijų ekspoziciją „Išrinktieji“. Tai 90 garsių šiandienos Lietuvos dailininkų, dailėtyrininkų portretai, kurie taip pat užfiksuoti ir išleistame albume. Parodos atidarymo metu autorė pristatys knygą. Paroda ir edukaciniai užsiėmimai sėkmingai keliauja per Lietuvos galerijas.Ji buvo eksponuota Vilniuje dailininkų sąjungos galerijoje, Panevėžio fotografijos galerijoje, Birštono „Kurhauzo“ galerijoje, Kauno M. Žilinsko galerijoje, Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerija. Vienuoliktoji „Išrinktųjų“ stotelė – Telšių Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka. Po Telšių „Išrinktieji“ tęs savo kelionę per Lietuvą – į Plungės, Šiaulių, Raseinių, Alytaus, Šakių, Biržų, Ukmergės bibliotekas bei muziejus.

  KVIEČIAME atvykti visus menui neabejingus telšiečius bei rajono gyventojus į Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos skaityklą (Respublikos 18, ketvirtas aukštas). LAPKRIČIO 20 d. 17 val. Devyniasdešimties "Išrinktųjų" psichologinių portretų parodos fone savo kūrybą pristatys garsus Lilijos Valatkienės parodoje išrinktieji telšietis – menininkas, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto profesorius Romualdas Inčirauskas.

  Bus labai įdomu!

 • DIDYSIS KNYGŲ PRISTATYMO KONKURSAS

  Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka organizuoja regioninį Knygų pristatymo konkursą vaikams ir jaunimui. Konkurso tikslas – populiarinti kokybišką bei vertingą lietuvių ir užsienio šalių įvairių žanrų literatūrą vaikams ir jaunimui. Lapkričio 7 dieną Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje įvyko knygų pristatymo atrankinis konkursas. Jo metu pasirodė moksleiviai iš trijų amžiaus kategorijų. Konkurse dalyvavo 38 mokiniai , buvo pristatyta 17 knygų. Vaikai knygas pristatė rimtai pasiruošę: išraiškingai, sudominančiai, entuziastingai, linksmai. Pristatymų metu naudotos ir technologijos: vaizdai, pateikčių programa, filmuota medžiaga. Nors ir reikėjo išrinkti tris prizines vietas, tačiau apdovanoti buvo visi. Dalyvavusieji gavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos įsteigtus prizus ir Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos padėkas. (padėkos raštus)

  Skaityti daugiau...

 • Telšių trečiojo amžiaus universiteto studentai – akcijos dalyviai.

  Šiandien Telšių trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje aktyviai dalyvavo AKCIJOJE „SENJORŲ DIENOS INTERNETE 2018“. Smagu bibliotekininkams buvo bendrauti su smalsiais akcijos dalyviais ir pažiūrėjus video transliaciją, padiskutuoti apie sveikatą ir apie e.sveikatą internetu:

  KVIEČIAME visus senjorus į biblioteką rytoj, lapkričio 6 d., kuri skirta Laisvalaikio informacijai internete.

  Kas negalėjo atvykti Tiesiogines transliacija įrašus galima pažiūrėti interneto svetainėje www.prisijungusi.lt arba Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Youtube kanale.

 • AKCIJOS „SENJORŲ DIENOS INTERNETE 2018“ startas Telšių rajono bibliotekose!

  Šiandien, lapkričio 5 d. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos filialų darbuotojai Varniuose, Gedrimuose, Janapolėje, Kirkliuose, Luokėje, Nevarėnuose, Rainiuose, Tryškiuose, Žarėnuose kvietė senjorus atvykti į bibliotekas ir dalyvauti teminėje akcijoje „Senjorų dienos internete 2018“, kurios tikslas – skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje. Pirmadienis buvo skirtas E. sveikatai.

  Bibliotekos KVIEČIA senjorus atvykti į akciją ir rytoj, antradienį, lapkričio 6 dieną, kuri skirta Laisvalaikio informacijai internete. ATEIK ir SUŽINOK DAUGIAU !

  Tiesiogines transliacija įrašus galima pažiūrėti interneto svetainėje www.prisijungusi.lt arba Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Youtube kanale.

 • Akcijos „SENJORŲ DIENOS INTERNETE 2018“ renginiai Telšių rajono BIBLIOTEKOSE.

  Kviečiame senjorus užsukti į Telšių Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką ir į visas rajono kaimo bibliotekas lapkričio 5-9 dienomis, atsivesti draugą, draugę ar kaimyną.

  senjoru dienos internete 2

  RENGINIŲ PRADŽIA 11 val.:
  lapkričio 5 d. – E. sveikata;
  lapkričio 6 d. – Laisvalaikio informacija internete;
  lapkričio 7 d. – E. pirkiniai ir e. paslaugos;
  lapkričio 8 d. – E. saugumas;
  lapkričio 9 d. – Bendravimas internetu.

  Stebėdami transliacijas tiesiogiai, galėsite užduoti klausimus, padedant bibliotekos darbuotojams išbandyti įvairias e.paslaugas. Tiesiogines transliacijas ir jų įrašus taip pat galėsite stebėti interneto svetainėje www.prisijungusi.lt arba Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Youtube kanale.

  Projektą „Prisijungusi Lietuva“ įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Ūkio ministerijos kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija ir Lietuvos viešosios bibliotekos.

  Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

 • Projektas „Prisijungusi Lietuva“ Lietuvos bibliotekose

  Šių metų balandį startavo projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” („Prisijungusi Lietuva“), kurio tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei internetu ir jo teikiamomis galimybėmis.
  Didžioji dalis projekte planuojamų Lietuvos gyventojams skirtų renginių ir veiklų vyks viešosiose bibliotekose.
  Projektas skirtas gausiai gyventojų grupei – planuojama, kad įvairiose jo veiklose dalyvaus apie 500 tūkst. gyventojų, kurie vis dar nesinaudoja ar minimaliai naudojasi internetu, taip pat tie, kurie nori pagerinti savo skaitmeninius įgūdžius, išmokti geriau naudotis įvairiomis e. paslaugomis, daugiau sužinoti apie asmeninių duomenų apsaugą, apie netikras naujienas (fake news) ir pan. Bus kviečiami ir tie, kurie gali dalintis savo žiniomis ir prisidėti prie Lietuvos gyventojų skaitmeninio raštingumo ugdymo.

  Skaityti daugiau...

 • Poezijos ir romansų vakaras „Kas tas paslaptis suprastų...“ Tryškių bibliotekoje

  Tu pagrok... Veržlios dainos aš laukiu.
  Tik neleisk, neleisk gaidoms nutilti.
  Lai padange debesiu jos plaukia,
  Lai strėlėm įsiveržia į širdį...
  Violeta Palčinskaitė

  Spalio 17-ąją Tryškių bibliotekoje poezijos bei muzikos mylėtojai turėjo progą išgirsti, kaip skamba eilės drauge su romansu, ir įsitikinti, kad muzika ir poezija yra neatsiejamos. Lietuvos poetė, dramaturgė, scenaristė, vertėja Violeta Palčinskaitė šį rudenį švenčia savo 75-ąjį gimtadienį. Didžiąją savo kūrybos dalį poetė skiria mažajam skaitytojui, bet suaugusiems skirtose eilėse: „Kelionė“, „Akmenys žydi“, „Pianinas“, „Nekaltinu“ „Tau“, ir daugelyje kitų, aptinkamas romantinis pakilumas, dainiška lyrinė intonacija, meilės išgyvenimų motyvai, minoriškai kalbama laiko praeinamumo, amžinybės ir laikinumo temomis, iškeliama dvasinė patirtis.

  Skaityti daugiau...

 • Virgis Šidlauskas – vaikų literatūros debiutantas Telšiuose

  Rašytojas Virgis Šidlauskas, Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje ir Tryškių filiale, susitiko su moksleiviais. Virgis Šidlauskas – vaikų literatūros debiutantas. 2017 metais išleidęs knygą „Ulfas ir stebuklinga barzda“, kuri pateko į respublikinės akcijos „Metų knygos rinkimai 2017“ geriausių Vaikų metų knygų penketuką. Knygos herojus Ulfas – neklusnus berniukas, kuriam už iškrėstas išdaigas užaugo barzda. Savo kelionėje jis sutinka daug įdomių bei stebuklingų veikėjų ir patiria gausybę nuotykių. Virgis pristatė ir šiais metais išleista naujausią savo knygą „Ugnikalniukas ieško draugų“, kurioje vienišam knygos personažui didžiausia svajonė – susirasti draugą, ne stebuklingą, o paprastą kaip lavoje virta spurga. Rašytojas į šių abiejų knygų pristatymą išradingai įtraukė susirinkusius renginio dalyvius, kviesdamas kartu padainuoti dainas apie Ulfą, Ulfapotamiją, Kengūrpotamčiasnapį bei kitus knygelių personažus. Kartu su vaikais rašytojas piešė savo istorijų herojus, skaitė ištraukas bei atsakinėjo į smalsuolių klausimus. Susitikimas su rašytoju tai Vaikų literatūros skyriaus projekto „Susitikimų karuselė: Pažink. Skaityk. Kurk.“, finansuojamo Telšių r. savivaldybės, lėšas veiklos dalis.

   Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Savickienė

 
Savanoris bibliotekoje