Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • VASARA SU KNYGA 2023!

  Birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d. kviečiame dalyvauti „Skaitymo iššūkyje“ VASARA SU KNYGA 2023! Penkios užduotys:

  *PERSKAITYK KNYGĄ, KURIOS PAVADINIME MINIMAS VIETOVARDIS

  *PERSKAITYK KNYGĄ APIE LAISVĘ

  *PERSKAITYK NEGROŽINĘ KNYGĄ

  *PERSKAITYK KNYGĄ, KURI BUVO EKRANIZUOTA

  *PERSKAITYK FANTASTINĘ KNYGĄ

  Šios vasaros šūkis – SKAITYMAS TAU TINKA!

  Skaityti daugiau...

 • DAILĖS RAIŠKOS UŽSIĖMIMAI BIRŽELIO MĖNESĮ

  Dailės raiškos užsiėmimai, vykstantys trečiadienio ir penktadienio popietėmis bibliotekos Inovacijų ir mokymo centre, suaugusiesiems suteikia galimybę išbandyti naujus saviraiškos būdus ar pagilinti jau turimas žinias. Nuostaba, pažadintas smalsumas ir atradimo džiaugsmas – palydovai, atsirandantys šalia žmogaus, kai jis prisiliečia prie kūrybos. Šie palydovai dažną skatina pakartoti išbandytą patirtį, vis labiau įsitraukti į dailės raiškos magiją, su bendraminčiais vėl ir vėl susitikti edukatorės Aušros vedamuose užsiėmimuose.

  Paskutinis pavasario mėnuo buvo skirtas draugystei su minkštos pastelės technika.

  Dalijamės užfiksuotais kūrybiniais dalyvių bandymais.

  Skaityti daugiau...

 • NETRADICINĖ PAMOKA APIE ĮDOMIAS KNYGAS

  Gegužės 30 d. bibliotekoje vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka — aptartas 2002 metų knygų paaugliams trejetukas.

  Į susitikimą Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriuje atvyko Telšių „Kranto“ progimnazijos 7 a, b  ir 8 a klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Gražina Jankauskaite. Septintokė Ugnė pristatė Justino Žilinsko ir Ūlos Šveikauskaitės knygą „Bėgliai. Jūrų keliais į Ameriką“. Aštuntokės Aida, Ugnė ir Jorė papasakojo apie Viktoro Jasaičio knygą „Priklausomas be galimybės mesti“, Gerda ir Ūla – apie Ilonos Ežerinytės „Dabar Marselis“.

  Skaityti daugiau...

 • SPALVOTU SMĖLIU PIEŠĖ PASAKŲ PERSONAŽUS


  Gegužės 30 d. Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos 3 b klasės moksleiviai su mokytoja Rasa Kasparavičiene dalyvavo Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriuje vykusiame edukaciniame užsiėmime – spalvotu smėliu piešė pasakų personažus. Bibliotekininkė Aušra Ubartienė mokinius supažindino su spalvoto smėlio piešimo technika.

  Vaikai eksperimentavo su įvairiomis smėlio spalvomis, tarpusavyje jas derino, pirštukais bėrė ir klijavo smėlį. Visi pasinėrė į neįprastą veiklą, patyrė atradimų džiaugsmą.

  Tai ypatingas užsiėmimas, lavinantis vaizduotę, skatinantis kruopštumą ir susikaupimą, padedantis atsiskleisti kūrybiškumui.

  Puikiai praleidome laiką!

 • TARPTAUTINIS FESTIVALIS „POEZIJOS PAVASARIS 2023“ TELŠIUOSE

  Ištikimiausius gerbėjus ir skaitytojus gegužės 14–28 d. festivalis kvietė net į 132 renginius visoje Lietuvoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, JAV, Vengrijoje, o virtualūs tiltai suteikė galimybę susitikti su poetais, gyvenančiais Jungtinėse Amerikos Valstijose, Danijoje, Meksikoje, Vokietijoje.

  Šiais metais jau 59-ąjį kartą vykęs Tarptautinis poezijos festivalis ir jo ilgametė istorija patvirtina, jog „Poezijos pavasaris“ išlieka aktualus ir laukiamas, patrauklus naujoms skaitytojų kartoms visoje Lietuvoje. Tai bene vienintelė galimybė per dvi savaites susipažinti su išsamia šiuolaikinės lietuvių ir pasaulio poezijos panorama. Įdomioje festivalio programoje – gyvi susitikimai su įvairių kartų poetais, skaitymai, pokalbiai apie literatūrą, poezijos ir muzikos vakarai, literatūros pamokos, sakralinės poezijos valandos, ekskursijos, parodos.

  Į Telšius Poezijos paukštė atskrido gegužės 27-ąją, šeštadienį, – mieste ir rajone vyko Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ renginiai.

  Skaityti daugiau...

 • AUŠROS SIRUTIENĖS-OREIGĖS MAŽOSIOS AKVARELĖS PARODA

 • AR TOLI YRA SIBIRAS?

   

  Gegužės 26 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko renginys „Ar toli yra Sibiras“, skirtas Tremtinių ir politinių kalinių metams paminėti.

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos edukatorė, knygos „Karta nuo Sibiro“ autorė Eglė Gudonytė papasakojo apie savo patirtį šiame kelyje. Klausytojai išgirdo autorės istoriją tremties tema, viešnia papasakojo, kokius netikėtus atradimus patyrė, su mama nuvykusi į Sibirą. Svarstyta apie tremties temos aktualumą šiandien ir apie tai, kad skirtingų kartų žmonės gali ir turi rasti savo kalbėjimo būdą šia tema.

  Skaityti daugiau...

 • „GALIMYBIŲ DIENA“ – PADĖTI NEĮGALIESIEMS

  Gegužės 25 d. bibliotekoje vyko Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Telšių skyriaus organizuota „Galimybių diena“. Tikslas – padėti žmonėms, turintiems negalią, integruotis darbo rinkoje: įsidarbinti, persikvalifikuoti, kurti savo verslą, turiningai praleisti laisvalaikį, tiesiog gauti reikiamos pagalbos. 

  Savo veiklas, užimtumo galimybes pristatė įvairų įmonių atstovai.

  Skaityti daugiau...

 • MANO ĮSIMINTINIAUSIA KNYGA. ALEKSANDRAS ARMALIS

  ALEKSANDRAS ARMALIS, Telšių „Germanto“ progimnazijos 4a klasės moksleivis

  PETER FREUND „LAURA IR SEPTYNIŲ MĖNULIŲ ANTSPAUDAS“

  Knygas sudomino, nes fantastinė ir joje yra magiškų nuotykių. Čia gėris kaunasi su blogiu.

  Pagrindinė trylikos metų veikėja Laura ieško paslaptingo Septynių mėnulių antspaudo, kurio reikia, kad laimėtų kovą su kunigaikščiu Borboronu, laikančiu nelaisvėje jos tėvą. Mergaitei tai – sunkiausia užduotis.

  Įdomu, ar Laurai pavyks?..

 • KVIEČIAME Į BIBLIOTEKOS SKAITYKLĄ

  Vyr. bibliotekininkė Rasa Stanevičiūtė: „Ne tik skaitai, bet ir daug ką nuostabaus matai, mėgaujiesi tuo ir apmąstai…“

  Pakilę liftu ar laiptais į ketvirtąjį bibliotekos aukštą, patenkate tiesiai į skaityklą, kur atsiveria nepakartojamas Telšių vaizdas. Šviesu, Katedra, Masčio ežeras, žaliuojantys medžiai...

  Lankytojams skaitykloje siūloma jauki darbo aplinka: čia gausu periodikos (daugiau nei 70 įvairiausių periodinių leidinių), galimybė apžvelgti visą erdvę, pabendrauti ar atsidėti individualiam darbui.

  Periodikos skaitykla – pagrindinė renginių ir parodų erdvė.

  Skaityti daugiau...