Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

  Svarbiausia naujiena
 • Dalyvaukite atrankiniame Knygų pristatymo konkurse!

  Lapkričio 7 d. 13 val. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyks „Didžiojo knygų pristatymo konkurso“ atrankinis turas. Konkursas skirtas I–XII klasių moksleiviams. Registruokitės iš anksto telefonu 8(444) 53970, rašykit į el. paštą vaikai@kpbiblioteka.lt arba į bibliotekos „Facebook“ paskyrą iki lapkričio 1 d. . Registruodamiesi nurodykite vardą, pavardę (jeigu grupė – visų dalyvių vardus ir pavardes), mokyklą ir klasę ir kurią knygą pristatysi. Atrankinio konkurso nugalėtojai 2018 m. lapkričio 15 d. dalyvaus Knygų pristatymo konkurso finale Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje.

  daugiau

 • Dalyvaukite atrankiniame Knygų pristatymo konkurse!

  Lapkričio 7 d. 13 val. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyks „Didžiojo knygų pristatymo konkurso“ atrankinis turas. Konkursas skirtas I–XII klasių moksleiviams. Registruokitės iš anksto telefonu 8(444) 53970, rašykit į el. paštą Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. arba į bibliotekos „Facebook“ paskyrą iki lapkričio 1 d. . Registruodamiesi nurodykite vardą, pavardę (jeigu grupė – visų dalyvių vardus ir pavardes), mokyklą ir klasę ir kurią knygą pristatysi. Atrankinio konkurso nugalėtojai 2018 m. lapkričio 15 d. dalyvaus Knygų pristatymo konkurso finale Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje.

  Skaityti daugiau...

 • Istorinė popietė ,,Atminimai‘‘

  Lietuvos žydų genocido diena minima rugsėjo 23 dieną. Tą dieną 1943 metais buvo likviduotas Vilniaus getas. Prieš Antrąjį pasaulinį karą Lietuvoje gyveno daugiau nei 200 tūkst. žydų. Vokietijos okupacijos metais daugiau kaip 90 proc. iš jų nužudė naciai ir vietos kolaborantai.
  Rugsėjo 20 dieną, Nevarėnų bibliotekininkės, organizavome istorinę popietę ,,Atminimai‘‘. Kartu su Nevarėnų pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja Neringa Račkauskiene ir mokiniais, paminėjome Lietuvos žydų genocido aukų atminimą ir tradiciškai sudalyvavome pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“. Šia iniciatyva siekiama aplankyti masines žydų žūties vietas, praeinant pėsčiomis kelią, kuriuo į mirtį buvo varomi nekalti žmonės. Tokių vietų Lietuvoje yra daugiau nei 200.

  Skaityti daugiau...

 • Telšių knygų mugė 2018

  Knygu muge 2018 10 03

 • Ant Paunšvystės alkakalnio buvo minima Baltų vienybės ugnies sąšauka

  Rugsėjo 22-oji, minima kaip Baltų vienybės diena ir rudens Lygė. Ši diena pažymi 1236 metais įvykusį Saulės mūšį. Šią dieną prieš 782 metus susivieniję žemaičiai ir žiemgaliai sumušė Kalavijuočių ordiną. Tai buvo viena pirmųjų baltų genčių didžiųjų pergalių, po kurios priešiškas Livonijos ordinas sunyko. Nuo 2000 metų Lietuvos ir Latvijos seimai šią dieną paskelbė kaip Baltų vienybės dieną. Jau 18 – ą kartą visoje Lietuvoje ir kitose baltų žemėse rengiama ugnies sąšauka – vakare ant piliakalnių, alkakalnių ir aukščiausių kalnų kasmet užkuriami laužai. Taip minima Saulės mūšio, Baltų vienybės ir Rudens lygiadienio diena. Šios sąšaukos esmė – uždegti ugnis ant piliakalnių ir alkakalnių, sujungti baltų tautas bei žemes. Dar senų senovėje mūšio išvakarėse uždegama ugnis reiškė ženklą – vienykimės. Mūsų protėviai išgyveno, nes jų stiprybė buvo vienybėje ir tikėjime, kur jie bebūtų gimtinėje ar tremtyje.
  Prisimenant baltų istoriją ir Rudens lygiadienio prasmę, tradiciškai ant Paunšvystės alkakalnio buvo uždegtas vienybės laužas. Kadangi senovės lietuviai tą dieną atsisveikindavo su žiemos poilsio iškeliaujančia saule, šio vakaro laužą puošė iš rudeninių gėlių nupinta Saulė. Buvo nepamiršti ir etnografiniai mūsų krašto papročiai: visi susirinkusieji dalijosi duoną, vieni kitiems linkėdami gerumo, stiprybės ir sveikatos. Po to į laužą buvo beriama druska ir grūdai, kad kiti ateinantys metai būtų sotūs, vaisingi ir dosnūs. O kad geri norai ir linkėjimai išsipildytų, renginio dalyviai buvo pakviesti tris kartus apeiti laužą. Po gražių tradicijų puoselėjimo, prie liepsnojančio vienybės laužo, visų laukė karšta vakaro staigmena – košė.
  Nepaisant vėjuoto vakaro vėjo, vyravo puiki nuotaika, linksmi vaikų veidai ir nuoširdžios šypsenos.

  Istorijos mokytoja ir vyr. bibliotekininkė Neringa Račkauskienė

 • Kviečiame į knygos pristatymą

  Plakatas J Paleckio knygos pristatymas

 • Vaikų bibliotekėlė 2018

  svieskime vaikus 18

 • Susitikimas su vaikų rašytoju Virgiu Šidlausku

  VSidlauskas

 • "Knygos ieško fanų"

  Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje ir Eigirdžių filiale vaikai susitiko su jaunu ir be galo linksmu vaikų knygų rašytoju Tomu Dirgėla. Susitikimo metu rašytojas skaitė ištraukas iš knygos „Lukas Šiaudelis deda iš viršaus“. Knyga skirta tikriems krepšinio fanams ir visiems, siekiantiems savo svajonių. Knygos herojus Lukas Šiaudelis, pasirodo, tikras keistuolis: kas antrą dieną vaikšto basas, pusryčiams valgo sumuštinį su dešros nuotrauka, gyvena su tėčiu, gauja tarakonų bei žiurke. Tomas Dirgėla pasakojo apie save, savo per LRT radiją vedamą laidą „Domas ir Tomas“, diskutavo su moksleiviais įvairiausiais klausimais ir organizavo varžybas su krepšinio kamuoliu. Varžybose dalyvę mokinukai per 1 minutę turėjo kuo daugiau kartų mušti kamuolį į grindis. Rašytojas sulaukė didelio vaikų susidomėjimo. Visi norėjo su juo pabendrauti ir užduoti įvairiausių klausimų.

  Susitikimas su rašytoju – Vaikų literatūros skyriaus projekto „Susitikimų karuselė: Pažink. Skaityk. Kurk.“, finansuojamo Telšių r. savivaldybės, veiklos dalis.

   

  Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Savickienė

 • Susitikimas su vaikų rašytoju Tomu Dirgėla

  Dirgela

 • (NE)ATSISVEIKINTI SU VASARA

  Rugsėjis švelnus kaip kailiukas katės,
  jis vasarą šiandien namo išlydės.
  Miške pakabintą drabužį jos žalią
  jis šiąnakt nuspalvins kaip vaiko knygelę.
  Dažus išsirinkęs pačius tobuliausius, darbuosis,
  kad būtų gražesnis pasaulis.
  Nes rytą svečiuosis baikšti ir balta
  kaip meilė pirmoji – Pirmoji šalna.
  Juozas Erlickas

  Negali nesutikti su mūsų nūdienos klasiko pastebėjimais apie rugsėjo atnešamas permainas. Bet kol mūsų dar nelanko pirmosios rudeninės šalnos, kol jos nenusinešė klestėjusių vasaros gėlynų grožio, pasidžiaukime juo drauge, apsilankę Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Degaičių filiale, kur rugsėjo mėn.4 – 12 dienomis vyksta paroda „Jurginų pasaka“.

  Skaityti daugiau...

 
Savanoris bibliotekoje