Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Apklausa

Kokios užsienio kalbos žinias norėtumėte patobulinti?

Anglų - 50.7%
Ispanų - 5.5%
Italų - 1.4%
Kinų - 1.4%
Lenkų - 0%
Portugalų - 0%
Prancūzų - 4.1%
Rusų - 8.2%
Švedų - 8.2%
Vokiečių - 20.5%

Viso balsų: 73
Balsavimo laikotarpis pasibaigęs : 23 Vas 2015 - 07:23

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Jaunieji skaitytojai kovėsi literatūriniame protų mūšyje

  Lapkričio 29 d. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko literatūrinis proto mūšis. Tai yra Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento (VJLD) vykdomas projektas, skirtas bibliotekų metams. Renginį vedė VJLD Tyrimų ir sklaidos skyriaus vadovė Inga Mitunevičiūtė ir aktorė Virginija Kuklytė. Dalyvavo septynios 4 - 5 klasių komandos iš Telšių „Germanto“, „Atžalyno“, „Ateities“ progimnazijų, „Saulėtekio“ pradinės mokyklos, Vincento Borisevičiaus gimnazijos ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Telšių skyriaus, kuriam atstovavo Viekšnalių progimnazijos penktokai. Keturių turų žaidime vaikai stengėsi prisiminti skaitytas knygeles ir kuo tiksliau atsakyti į užduotis. Komandos skaičiavo Eglės žalčių karalienės vaikus, turėjo prisiminti, koks gyvūnas padeda našlaitei Sigutei, ką įsimylėjo arklys pasakoje „Arklio Dominyko meilė“ ir atsakinėjo į daugybę kitų klausimų. Pasibaigus proto kovoms, suskaičiavus rezultatus, daugiausia taškų surinko ir nugalėtojais tapo Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos ketvirtokų komanda „Insuliukai“. Komanda apdovanota stalo žaidimu „Dixit“. Antra liko Telšių „Saulėtekio“ pradinės mokyklos „Litera“ komanda. Protmūšio dalyviai neliko be prizų ir saldžių vaišių.

  Skaityti daugiau...

 • Advento vainikas

  Adventas - kupinas laukimo, ramybės ir susikaupimo laikotarpis, trunkantis keturias savaites iki Šv. Kalėdų. Šiuo laikotarpiu puošiame savo namus. Viena iš dekoracijų – Advento vainikas. Tai apskritimas simbolizuojantis gyvenimo ratą, amžinybės simbolis.
  Pirmąją Advento savaitę, kad šventės būtų gražesnės ir jaukesnės Ubiškės kaimo bendruomenės moterys
  pakvietė Advento vainiką pasigaminti patiems. Renginyje dalyvavo viešnios iš Kaunatavos bendruomenės Vilija Jocienė ir Virginija Gailienė, kurios patarė, pamokė, kaip pinti, puošti, dekoruoti.
  Visi pynė po vainiką kas iš vytelių, kas iš eglių, pušų šakelių, puošė kankorėžiais, uogomis, žvakėmis, kaspinais, kaip kas norėjo ir sugebėjo, bet vainikų buvo pačių įvairiausių, o viešnios nupynė
  ir padovanojo vainiką Ubiškės kaimo bendruomenei, kuris puoštas meduoliais, nuspalvintais spalvoto meduolio dieną, linkėdamos gerumo, bendruomeniškumo ir jaukių ateinančių švenčių.
  Dalia Milašauskienė

 • Kviečiame į Aušros Sirutienės - Oreigės tapybos darbų parodą

  A Sirutienes Oreiges parodai

 • Medinuko istorijai – 130 metų

  Lapkričio 24 d. suėjo 190 metų, kai gimė Karlas Kolodis (it. Carlo Collodi, tikroji pavardė it. Carlo Lorenzini – italų rašytojas, kurį labiausiai išgarsino pasaka vaikams „Pinokio nuotykiai. Medinuko istorija“. Kūrinys tapo pasaulinio garso tekstu, vaikų literatūros klasika, jis išverstas beveik į visas pasaulio kalbas. Paminėti šią sukaktį į Vaikų literatūros skyrių buvo pakviesti Telšių lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinės grupės vaikai. Pasaką „Pinokis“ vaikams skaitė  Telšių „Žemaitės“ gimnazijos gimnazistės Augustė Stupuraitė, Gabija Bliūdžiūtė, muzikavo Aušrinė Kaminaitė, Guoda Buivydaitė.

  Pasiklausę, pakalbėję vaikai savo įspūdžius išliejo spalvindami Pinokio nuotykių epizodus.

  Renginių ciklas „Žinomi vaikų knygų autoriai iš Europos“ (bendradarbiaujant su Telšių „Europe Direct“ informacijos centru).

  Rūta Savickienė

 • Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

  7 kalva 2016mm

 • Pasaulinė cukrinio diabeto diena bibliotekoje

  Lapkričio 14 dieną Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje buvo paminėta Pasaulinė cukrinio diabeto diena. Renginio metu visiems norintiems atlikti nemokami cukraus kiekio kraujyje tyrimai. Telšių diabetikų bendrija "Dia Telšiai" (pirmininkė Dalia Daugnorienė) pakvietė miestelėnus į paskaitą ,,Kas yra diabetas? Ligos požymiai, komplikacijos, valdymas“. Paskaitą skaitė ir į klausimus atsakinėjo gydytoja Daiva Šiliuvienė.

 • Romualdas Inčirauskas - medalių paroda

  Lapkričio 9 d. vyko Telšių viešojoje bibliotekoje ROMUALDO INČIRAUSKO – vieno ryškiausių metalo plastikos kūrėjų Lietuvoje, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto profesoriaus medalių parodos atidarymas, kuri veiks iki gruodžio 15 d.
  Menininko parodų sąrašas įspūdingas: nuo 1979 metų jis surengė virš 30 autorinių, dalyvavo virš 300 grupinių parodų, simpoziumų, plenerų, pelnė apdovanojimus daugiau nei 10 tarptautinių medalių konkursų. Jo kūrinių yra įsigiję Lietuvos ir užsienio muziejai (vienas iš jų – Britų muziejus), privatūs kolekcininkai Lietuvoje, Rusijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje, Suomijoje, Japonijoje, Izraelyje, JAV ir kitur. Gyvendamas Telšiuose, autorius didelę savo kūrybos dalį skiria būtent šiam miestui. Tik Telšiuose galima pamatyti R. Inčirausko kūrinius, skirtus viešajai erdvei – šv. Antano Paduviečio katedros duris, meškos skulptūrą Turgaus aikštės laikrodžio bokšte, miesto ženklais jau seniai tapusius paukščius-vėjarodes ant skelbimų stulpų ir žydiškąją Telšių praeitį primenančius metalinius miesto inkliuzus.

 • Susitikimas su rašytoju Regimantas Dima Telšiuose ir Kaunatavoje

  Lapkričio 10 d. rašytojas, istorinio romano "Bronislovas ir imperatorius" autorius Regimantas Dima ir menotyros daktarė Jurgita Ludavičienė apsilankė Telšių viešojoje bibliotekoje ir Kaunatavoje. Svečiams nuotaikingai ir įdomiai pristatė istorinę knygą, kurios vienas iš veikėjų - įdomi Bronislovo Grombčevskio asmenybė, kuris turi sąsajas su Kaunatavos kaimu: gimė šiame jame. Bronislovas Grombčevskis buvo Azijos tyrinėtojas, keliautojas, fotografas, talentingas ir įtakingas tų laikų politikas.
  Susitikimo dalyviai Telšių viešojoje bibliotekoje išsiskirdami su rašytoju turėjo galimybę įsigyti autoriaus istorinį romaną "Bronislovas ir imperatorius".

 • Knygų šalies paslaptys

  Į Varnių miesto biblioteką sugužėjo Motiejaus Valančiaus gimnazijos pirmokai su mokytoja Vaida Gedmantiene. Čia mokiniai norėjo sužinoti kokios yra knygų šalies paslaptys. O vyr. bibliotekininkė Vida Krenciuvienė ir įvedė vaikus į knygų šalį, supažindino juos su biblioteka, kaip elgtis joje ir kaip tapti šios šalies skaitytojais. Supažindino su bibliotekoje esančiomis vaikiškomis knygomis, paaiškino, kaip atpažinti knygą, kad ji yra bibliotekos. Vyr. bibliotekininkei Zitai Macienei perskaičius savo kūrybos eilėraštuką ,, Pirmokai‘‘, bei papasakojus apie knygelių dizainą, mokiniai žiūrėjo filmuką, kaip gimsta vaikiška knyga, kiek daug žmonių dalyvauja jos kūrime, kol knyga pasiekia bibliotekas. Po to prasidėjo kūrybinis procesas: vaikams buvo išdalyti popieriaus lapai ir spalvoti pieštukai. Jie turėjo nupiešti savo rankytes ir parašyti vardus, o iki mokslo metų pabaigos dar nupiešti herojų iš pasirinktos perskaitytos knygutės.

  vyr. bibliotekininkė Z. Macienė

 • Zita Gaižauskaitė suka „Metų ratą“

  Lapkričio 9 d. saulės ir pirmojo sniego lydima į biblioteką atvyko Miško Močia. Į susirinkusius vaikus ji kreipėsi  eilėmis. Su pirmaisiais eilėraščių posmais atgijo ir kartu atvykę miško gyvūnai ir paukščiai: vilkas, genys, briedis, gandras, varlės.

  Pasirodo, kad Miško Močia tai vaikų poetė Zita Gaižauskaitė. Poetė yra išleidusi per 30 poezijos knygelių vaikams. Vaikams ji pristatė savo naujai išleistą knygą „Metų ratas“.

  Mokiniai noriai klausėsi skaitomų poetės eilėraščių, kartu su poete vaidino ir bandė rimuoti, mokėsi pamilti kalbą, knygą, tėvynę.

  Susitikime dalyvavę Telšių „Germanto“ progimnazijos 1A klasės  (mokytoja Daiva Grevienė), Telšių „Saulėtekio“ pradinės mokyklos 3 klasės (mokytoja Jolanta Radžiuvienė) ir 4 klasės (mokytoja Lina Zubavičienė) mokiniai  buvo pakviesti į ekskursiją po atsinaujinusią Telšių Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką. Lydimi bibliotekos darbuotojų Gintarės Kačinskienės ir Zitos Čioladienės mokiniai susipažino su bibliotekos erdvėmis ir paslaugomis.

 
Savanoris bibliotekoje