Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Apdovanoti už nuopelnus Žemaitijai

  Apdovanoti už nuopelnus Žemaitijai

  2019 m. gruodžio 6 d. įgyvendintas Bibliotekos projektas „Sukurti atminimo ženklą, skirtą Žemaitijos pirmajam paminėjimui istoriniuose šaltiniuose 800 metų jubiliejui“: įteikti nusipelniusiems žemaičiams ir lietuviams 63 atminimo ženklai „UŽ NUOPELNUS ŽEMAITIJAI“ (autoriai Algirdas Žebrauskas ir Vitalija Micienė, ženklo metalų rūšys sidabras su paauksuota meška, gamintojas UAB „Telšių praktika“). Nominantus pasveikinti ir apdovanoti šventinėje ceremonijoje, kuri vyko Žemaičių muziejuje „Alka“, atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narė, Laikinosios žemaičių grupės pirmininkė ir Apdovanojimo komisijos atstovė Rimantė Šalaševičiūtė ir Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. Suvažiavusius nominantus iš Vilniaus, Skuodo, Tauragės, Rietavo, Kelmės, Šiaulių, Plungės ir kitų miestų pasitiko Telšių kultūros darbuotojai, jau atidarant duris šventiškai nuteikė ryškus Žemaitijos metų ženklas-emblema (autorius Tomas Vaičaitis). Apdovanojimo ceremoniją vedė Žemaitės dramos teatro režisierius Donatas Žilinskas, koncertavo vaikinų vokalinė grupė „BROS“. Pabaigoje visi buvo pakviesti bendrai istorinei nuotraukai ir aktyviai dalyvauti kituose Žemaitijos metų baigiamuosiuose renginiuose – Žemaitijos sostinėje – TELŠIUOSE!

  Projekto koordinatoriai: Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

  Partneriai: Telšių rajono savivaldybė, Žemaičių kultūros draugija

  Projektą finansavo: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

  Direktoriaus pavaduotoja Vida Urnikienė

  Nuotraukų galerija

 • Akimirkos iš vakarojimo su knyga ,,So meilė Žemaitėjē'‘

             Į gruodžio 6 dienos pavakarę K.Praniauskaitės viešosios bibliotekos skaitytojai susitiko su Plungės ir Rietavo krašto 37 kūrėjų žemaičių kalba išleista knyga ,,So meilė Žemaitėjē‘‘. Tai projektinis darbas, kurį rėmė Lietuvos Kultūros taryba, Plungės ir Rietavo savivaldybė. Projekto vadovė Plungės viešosios bibliotekos miesto filialo vyr. bibliotekininkė I. Jonuškienė, idėjos autorė, knygos sudarytoja ir redaktorė A. Daukontaitė, žemaitiškos kalbos tvarkytojas Šiaulių universiteto doc. dr. J. Pabrėža, viršelio ir iliustracijų autoriai A. Pletaitė - Ruibienė ir S. Laurėnaitis. Šio susitikimo vedėja Adelė Daukontaitė nuotaikingai pristatė bendrą darbą, kuriame unikalus žemaičių rašytinis žodis, paveldas, tradicijos, žemaičio gyvenimo būdas ir tęstinumas.

                 Knygoje talpinamas ir S. Daukanto žodis, ir J.Pabrėžos mintys apie Žemaitijos krašto kūrėjus, ir A. Daukontaitės pamąstymai, kūrėjų  posmai, pasakojimai, dainos, juokai, pasidalyta meile, kurios ,,ėš puometės natoram ėštrintė''. ,,So meilė Žemaitėjē‘‘ – skirtingo amžiaus ir išprusimo kūrėjų žemaičių darbai, ir 80 – mečių, ir jaunųjų autorių kūriniai. Kaip pastebėjo vakaro vedėja, linksma ar rimta yra įsimintina kiekvieno autoriaus mintis: pavyzdžiui, garbaus amžiaus sulaukusi muzikantė D. Norkienė rašo ir prozą, ir poeziją, ir išsako ,,džiaugsma, skausma ė liūdesi.'' O juk visa tai galėjo nugulti ,, į stalčiukus‘‘. Kaip pastebėjo Adelė Daukontaitė,  ,,tik stalčiukuose. O juk iš stalčiukų - paveldas'', todėl ji ir norėjusi visa tai sutalpinti į vieną knygą. Sykiu atvykusi eilių - dainų autorė Regina Miežetienė pagrojo ir padainavo savo, kaip ji sako ,,jausėnas''. Eilių paskaitė ir poetė, gyvenanti Telšiuose, bet gimusi Plungės rajone, Laura Jonikė/Laura Lu.

                  Knygos ,,So meilė Žemaitėjē‘‘ pasidalijimas žemaitišku žodžiu – tai  Žemaitijoje gyvenančių žmonių istorija ir patirtis, natūralus gyvenimo būdas, savasties samprata. Kaip sako knygos redaktorė A.Daukantaitė, ,,Rokoukemuos dabā, rašīkem žemaitėška dabā, muokikem vakus dabā - žėnuosma, jok ė po šimta metu Žemaitėjė klesties.'' Taigi – pasimatymas su knyga, žemaičių kalba parašytas leidinys, K.Praniasukaitės viešojoje bibliotekoje – įsimintina dovana Žemaitijos metus palydinčiam skaitytojui.

  Ieva Sigita Naglienė

  Nuotraukos Aurikos Stupelienės

 • Senųjų maldaknygių istorijos

  Po truputį artėjame per gruodį į didžiąsias šventes – Kūčias, Kalėdas, Naujųjų laukimą – gyvenimo stebuklus. Būtent iki to susikaupimo ir ramybės laiko – dvasinio apsivalymo laikotarpis – Advento laikas, rimtis ir tradicijos, papročiai. Norisi žvilgtelti į tas gelmes, kuriose, kaip sako poetas Č. Milošas, kas ,,svarbu ir prasminga‘‘. Toje pasiruošimo erdvėje Miesto biblioteka pristato parodą ,,Senųjų maldaknygių istorijos‘‘ – knygos, kuriose visa malonė, anot poeto B. Brazdžionio, tik ,,Išmanykim/Dievo žodžio kainą‘‘, juk ,,Ateina Viešpaties malonė pas kiekvieną/Ateina Viešpaties teisybė pas visus‘‘.

  Skaityti daugiau...

 • Vaikai šventė Pepės Ilgakojinės gimtadienį

  2019 m. lapkričio 11–17 d. Buožėnų bibliotekoje tradiciškai vyko Šiaurės šalių literatūrinė savaitė. Pagrindinė šios savaitės idėja – tamsiausiu metų laiku susiburti prie žvakių šviesos, garsiai skaityti bei klausytis istorijų iš Šiaurės šalių autorių knygų. Kadangi šių metų tema „Šiaurės šalių šventės“, tad mažieji skaitytojai buvo pakviesti švęsti Pepės Ilgakojinės gimtadienį.

  Renginio metu vaikai susipažino su Šiaurės šalimis, parodė jas žemėlapyje. Bibliotekos darbuotoja garsiai skaitė Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“ ištrauką „Pepė švenčia gimtadienį. Po skaitinių vaikai atsakinėjo į klausimus, žaidė žaidimą „Dovanų ratas“, kūrė dovaną Pepei – įvairiaspalves kojines, vaišinosi gimtadienio skanumynais.

  Buožėnų filialo bibliotekininkė Asta Zaveckytė

 • Priimami siūlymai apdovanoti Atminimo ženklu „UŽ NUOPELNUS ŽEMAITIJAI“

  Apdovanojimui Atminimo ženklu „Už nuopelnus Žemaitijai“ teikiami asmenys yra įvertinami už reikšmingus, išliekamąją vertę turinčius, įsimintinus darbus  Žemaitijai, už nuopelnus ir pasiekimus įvairiose veiklose  stiprinančiose Žemaitijos tapatybę, istorinę atmintį, kalbą, Žemaitijos kaip istorinės Europos žemės gyvybingumą šiuolaikiniame pasaulyje.

  Apdovanojimas gali būti teikiamas Lietuvos Respublikos ir užsienio šalių piliečiams, savo pasiekimais bei autoritetu garsinantiems istorinę Europos žemę -Žemaitiją, savo veikla ženkliai prisidedantiems prie šio krašto gerovės ir klestėjimo.

  Kandidatus siūlyti gali juridiniai ar fiziniai asmenys, kurie turi pateikti reikiamus dokumentus:
  1. Laisvos formos siūlymą (pavyzdys);
  2. Kandidato gyvenimo aprašymą (CV);
  3. Išsamų pastarųjų metų veiklos, reikšmingų, išliekamąją vertę turinčių darbų, nuopelnų aprašymą, nurodant apdovanoti siūlomos veiklos mąstą ar pobūdį, trukmę, sprendimų įtaką arba vaidmenį visuomenėje (bendruomenėje).

  Prašome siūlymus ir prie jo pridedamus dokumentus siųsti Lietuvos paštu, elektroniniu paštu ( Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. ) arba pristatyti iki 2019 m. gruodžio 1d. adresu: Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyrius (317; 308 kab.), Telšių rajono savivaldybė, Žemaitės g. 14, LT-87133 Telšiai.

  Už nuopelnus Žemaitijai

  https://www.youtube.com/watch?v=GZW_KtBYQ10

  Daugiau informacijos:
  Eglė Macienė  tel. nr. +370(646)39486, el. paštas Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
  Vida Urnikienė tel. nr. +370(672)12472, el. paštas Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

  Atminimo ženklo „UŽ NUOPELNUS ŽEMAITIJAI“ nuostatai
  KVIETIMAS

   

 • Iš knygos

        Nieko jau nestebina pamokos kitaip – arba pamoka, kuri vyksta ne mokyklos erdvėje, pamoka – projektinės veiklos sklaida, pamoka – renginys, popietė ar panašiai. Juk tas ,,kitaip‘‘ – tai ir nuotykis, ir intriga, ir pažintis su šalia esančiais objektais, gyvas bendravimas ir paties saviraiška, grupės darbas ir pramoga. Būtent taip galima apibūdinti ,,Kranto‘‘ progimnazijos šeštokų knygų – filmų paieškas Miesto bibliotekos erdvėje. Bendra popietė, organizuota mokytojos Svetlanos Kachinskienes ir Miesto bibliotekos – tai knygų paieškos, integruotas skaitymas, darbas su knyga ir ekranuose matyto siužeto aptarimas. Regis, išgyventos smagios akimirkos. Malonu, kad staiga ,,pajudėjo‘‘ iš knygų lentynų, pavyzdžiui,  S. Collins, R.Bradbury, J.K.Rowling, D.Defo, M.Crichton, J.London ir kitų autorių knygos, kad susidomėta istorija, pasakota, pasidalinta nutikimais. Per knygą – į ekraną ir į emocijas? Turbūt. Juk taip ir susispažįstama su skaitymo malonumais! Taigi – smagių paieškų ir savos knygos, o gal ir įdėmaus žvilgsnio tiems, kurie ekranuose, o gal knygoje tikrai kitaip? Paskaitykite – palyginkite. Šeštokai jau tai atrado!

 • Išgyventi vasarą - nemokama filmo peržiūra

  filmas isgyventi vasara telsiai plakatas

 • Vaižgantas pagal K.Ostrausko pjesę

  VAIZGANTAS

 • Bibliotekininkų mokymosi vieta - Vokietija

  Spalio 30 d. Telšių rajono bibliotekininkų seminare Vilija Jocienė ir Erika Bytautienė pasidalijo įdomia patirtimi iš 4 dienų mokymosi Vokietijoje, Ibbenbüren Suaugusiųjų liaudies aukštojoje mokykloje, kartu su Telšių ir Raseinių suaugusiųjų švietėjais. Vokietijoje aplankytos įstaigos: šeimos ugdymo centras, savivaldybės muzikos mokykla, įstaiga, kuri labiausiai skiria dėmesį neįgaliems gyventojams "Mokymai skatina/ugdo Ibbenbüren", „QUASI SO-Theatre eV“, miesto Jaunimo kultūros centre "Schaune" ir "Rockbüro" su gretima jaunimo meno mokykla. Darbuotojos dalyvavo susitikime su miesto meru dr. Marc Schrameyer ir ,žinoma, Ibbenbüren viešojoje bibliotekoje, kurią pristatė direktorė p. Dagmar Schnittker, nustebindama Telšių bibliotekos atstoves veiklų įvairove, darbo organizavimu, dėmesiu kiekvienam lankytojui ir inovatyviomis galimybėmis.
  Programos „Erasmus+“ projekto ,,Suaugusiųjų švietėjų bendrųjų gebėjimų tobulinimas, remiantis Vokietijos patirtimi“ („KARTU 2019“) rengimo ir įgyvendinimo veikloje Telšių Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką atstovauja Jolanta Sutkutė, Vida Urnikienė, Erika Bytautienė, Vilija Jocienė. Projekto koordinatorius -Telšių švietimo centras.

  Direktoriaus pavaduotoja Vida Urnikienė

 • Skaitmeninių lyderių, konsultantų ir bibliotekininkų mokymai Telšiuose

  Spalio 30 d. Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko Skaitmeninių lyderių, konsultantų ir bibliotekininkų mokymų antrasis ciklas. Sulaukėme gausaus dalyvių skaičiaus, kuriems buvo pristatytos ateities technologijos, kokia yra skaitmeninių iniciatyvų sklaidos svarba ir poveikis, mobiliosios programėlės, kurios gali palengvinti mūsų kasdienį gyvenimą.
  Mokymus vedė lektorė Erika Bytautienė. Nuotraukų autorė Vida Urnikienė.