Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji bibliotekadaiktu bibl

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • PARODA „JONAS STANEVIČIUS-PISARSKIS. 1863-IŲJŲ SUKILIMO VADAS TRYŠKIŲ APYLINKĖSE“

  Šių metų pradžioje minint 1863 metų sukilimo 160-ąsias metines ir atsiliepiant į Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kvietimą, Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos darbuotojų iniciatyva surastas sukilimo Žemaitijoje vado Jono Stanevičiaus kapas Upynoje, Telšių rajone. Į istorinę atmintį sugrąžinta tai, kas buvo šiek tiek pamiršta, bet visai šalia.

  J. Stanevičius gimė 1823 m. gruodžio 27 d. Raseinių paviete, Padubysio dvare, prie Lyduvėnų. 1859 m. rugpjūčio 31 d. iš Eligijaus Kaunackio, Šiaulių pavieto maršalkos, nusipirko Kaunatavos dvarą. Vadovavo 1863 m. sukilimo dalyviams mūšiuose prie Biliūniškių, Tryškių, Tytuvėnų. Galiausiai buvo priverstas emigruoti.

  Skaityti daugiau...

 • VAKARO KŪRYBA GRUODŽIO MĖNESĮ

 • „VILTIES“ CENTRO UGDYTINIAI DALIJOSI SAVIRAIŠKOS DŽIAUGSMU

  Žiemišką lapkričio 28-osios rytą bibliotekos Inovacijų ir mokymo centre apsilankę „Vilties“ centro ugdytiniai piešė, karpė, klijavo bei dalijosi saviraiškos teikiamu džiaugsmu.

 • KAIP KALĖDAS ŠVENČIA KITOSE ŠALYSE?

  Saulėtą lapkričio 28-osios rytą į biblioteką atvyko Telšių „Kranto“ progimnazijos 8 a klasės mokiniai, lydimi mokytojų Dalios Galminienės ir Kristinos Prušinskienės.

  Artėjant gražiausiai metų šventei, norime nors trumpai žvilgtelėti į kartais mums tolimas, tačiau labai įdomias kalėdines „virtuves“, tradicijas – juk kitose šalyse jos tikrai kitokios nei pas mus, taip pat prisiminti ir mūsų šalies papročius.

  Bibliotekininkė Kristina Vaičiekauskienė mokiniams papasakojo apie Kalėdas įvairiose pasaulio šalyse: kaip švenčia kitur, kokios tradicijos, koks Kalėdų senelis ir kokie valgiai ruošiami šventiniam stalui.

  Skaityti daugiau...

 • GRUODŽIO 1 D. KVIEČIAME Į KNYGŲ ŠVENTĘ!

  GRUODŽIO 1 D., PENKTADIENĮ, KVIEČIAME Į KNYGŲ MUGĘ!
  LEIDYKLOS IR JŲ KNYGOS!
  SUSITIKIMAI SU RAŠYTOJAIS, ŽURNALISTAIS!
 • TĖČIAI SKAITO VAIKAMS

 • SUSITIKIMAS SU EVA TOMBAK

 • SUSITIKIMAS SU ČESLOVU JURŠĖNU

 • BIBLIOTEKOS SVEČIAS – „BIX“ BŪGNININKAS GINTAUTAS GASCEVIČIUS

  Neseniai startavusi akcija „Daiktų biblioteka“ gali didžiuotis, kad joje esantis Studijinių būgnų komplektas „Divarte Studio DrumSet BK“ mūsų bibliotekoje lapkričio 24 d. surinktas legendinės grupės BIX būgnininko GINTAUTO GASCEVIČIAUS rankomis.

  Muzikantas skaitykloje pristatė savo neseniai išleistą knygą „Ginc ir išminties pedalas arba kaip mokytis groti lengvai ir išradingai“. Paklaustas, kaip nusprendė parašyti knygą, atsakė, kad pirminis sumanymas buvo papasakoti apie tai, kaip galima mokytis groti būgnais, aprašyti savo efektyvią mokymosi groti metodiką.

  Skaityti daugiau...

 • MANO ĮSIMINTINIAUSIA KNYGA. VAIDA ŠEPIKAITĖ

  VAIDA ŠEPIKAITĖ, Telšių meno mokyklos Dailės skyriaus mokytoja

  STASYS EIDRIGEVIČIUS „STASYS: PIEŠINIAI, FOTOGRAFIJOS, PLAKATAI, PAVEIKSLAI, SIMBOLIAI, SAITAI, PASLAPTYS, ŽVILGSNIAI“

  Kiekvienas žmogus turi savo mylimus rašytojus, dailininkus ir t. t.

  Seniai susižavėjau Stasio Eidrigevičiaus kūryba. Jo sukurtų darbų nesupainiosi su kitų menininkų – atminty įstringa visam laikui...

  Skaityti daugiau...