Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Apklausa

Kokios užsienio kalbos žinias norėtumėte patobulinti?

Anglų - 50.7%
Ispanų - 5.5%
Italų - 1.4%
Kinų - 1.4%
Lenkų - 0%
Portugalų - 0%
Prancūzų - 4.1%
Rusų - 8.2%
Švedų - 8.2%
Vokiečių - 20.5%

Viso balsų: 73
Balsavimo laikotarpis pasibaigęs : 23 Vas 2015 - 07:23

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

  Svarbiausia naujiena
 • Dėl 2% gyventojų paramos

  Maloniai primename Jums, kad jau galime teikti VMI deklaracijas, skirdami 2 % paramos Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešajai bibliotekai.
  Deklaracijos forma FR0512
  Gavėjas : Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka,
  Įmonės kodas 190599629
  Deklaracijos teikiamos elektronine forma, būtina tai padaryti iki 2016 m. gegužės 2 d.
  Jūsų pagalba mums labai svarbi.

  Direktorė Virginija Černiauskienė
  Telefonai pasiteirauti 8 (444) 68034 

  daugiau

 • Kuriame lauko bibliotekėlę Janapolės bendruomenės parkelyje

  Pilietinis projektas „Aš už Lietuvą!" pirmasis pasitinka mūsų valstybės atkūrimo šimtmetį. Jo idėja – padovanoti po gerą darbą savo šaliai ir taip drauge kurti šaunesnę Lietuvą.
  Pilietiškumas dar niekada nebuvo toks paprastas ir smagus!

  Skaityti daugiau...

 • Vasaros skaitymai Varniuose

  Prisidėdamos prie akcijos ,, Vasara su knyga‘‘, Varnių miesto bibliotekos darbuotojos Vida Krenciuvienė ir Zita Macienė, pakvietė Varnių l./d. ,,Raudonkepuraitė‘‘ vaikus apsilankyti bibliotekoje. Ir saulėtą gegužės 27-osios rytą bibliotekoje pasigirdo vaikų klegesys. Tai,Pelėdžiukų‘‘ grupės vaikai su auklėtoja Dalia Maciene ir padėjėja Oksana Vikniuviene atėjo į literatūrinę valandėlę ,, Vaikystės skaitymai‘‘ skirtą Antano Vaičiulaičio 110-osioms gimimo metinėms paminėti.

  Skaityti daugiau...

 • Mėnesienos kuždesiai 2016

  2016 05 27 poezijos renginys MK

 • Kraštiečių galerijai - Taip

  Bendradarbiaukime ir kurkime

  Ekaterinos Prakapenės, lektorės iš Šiaulių, paskaitoje-pristatyme „Kraštas ir kraštiečiai virtualioje erdvėje“ pateikti konkretūs pavyzdžiai priminė, kad Atminties institucijos skuba neatsilikti nuo šiuolaikinio informacijos vartotojo poreikių - gauti informaciją šiuolaikinėmis formomis ir šiuolaikinės prieigos priemonėmis. Vis dažniau krašto kultūros paveldo išteklius padaryti prieinamais virtualioje erdvėje padeda pati vietos bendruomenė, besidalijanti savo asmeninių archyvų vertybėmis. Pavyzdžiu gali būti ir Klaipėdos miesto bendruomenės projektas - elektroninis Krašto paveldo gidas.
  Mūsų bibliotekos inicijuotas projektas „Nuo rankraštinės knygos iki skaitmeninio pasakojimo“ skirtas suburti bendradarbiaujančią ir kuriančią bendruomenę krašto pažinimui – Kraštiečių galerijos kūrimui, kurioje be tradicinių informacijos pateikimo formų ir formatų, būtų pateikti sukurti filmukai – skaitmeniniai pasakojimai apie krašto žymius asmenis. Šiemet projektas tik startuoja. Kviečiame visus prisidėti prie šio kūrybinio proceso, kurio rezultatus tikimės šiemet pristatyti rugsėjo viduryje.
  Dėkojame Telšių regioninio profesinio mokymo skyriaus vedėjai Reginai Zdramienei už suteiktą galimybę pasinaudoti šiuolaikiška sale.

  Julita Švėgždavičienė

 • Biblioteka pasipildė naujais skaitytojais

  Vaikų literatūros skyrius vykdo programą „Kartų susitikimas: skaitykime kartu su vaikais“. Tikslas propaguoti skaitymo kultūra, skatinti vaikų domėjimąsi knygomis, taikant skaitymo balsu metodus bibliotekoje ir netradicinėse erdvėse. Pirmą kartą bibliotekoje apsilankiusiems  Telšių „Germanto“ pagrindinės mokyklos 1B klasės mokiniams ir jų mokytojai Ingai Kavaliūnienei buvo pasiūlyta kartu paskaityti švedų rašytojo Sveno Nordkvisto knygą „Petsonas stovyklauja“. Knygą kartu su vaikais skaitė Telšių Žemaitės teatro aktorė Liuda Lėverienė. Skaitymas vyko netradicinėje aplinkoje – amfiteatre. Pasiklausę, pakalbėję ir kartu paskaitę knygą vaikai sugrįžo į biblioteką.

  Smalsūs pirmokėliai noriai klausėsi bibliotekininkės pasakojimų apie biblioteką ir jos teikiamas paslaugas. Pirmokai buvo supažindinti su knygučių išdavimo ir grąžinimo taisyklėmis. Išsirinkę  patinkančias knygeles, vaikai papildė bibliotekos skaitytojų gretas.

  Rūta Savickienė

 • Apolonija Girdžiūnienė: Lieplaukė-Plungė

  Išsaugota 1940 m. Lietuvos telefonų abonentų knyga

  Garsioji plungiškė kraštotyrininkė Apolonija Girdžiūnienė yra gimusi Lieplaukėje. Mokytojos Eleonoros Ravickienės paskatinta, būdama 72 metų, pradėjo savo „pasižvalgymus po Žemaitiją“. Rašė beveik į kiekvieną „Gimtinės“ laikraštį, čia išspausdintas 61 jos kraštotyrinis straipsnis. Vėliau, nustojus leisti „Gimtinės“ laikraštį, rašė ir teberašo į „Tautotyros metraštį“, „Tėvynės aidą“, „Žemaičių saulutę“. Surinkusi daug medžiagos apie Lieplaukę, Plungę, Žemaitijos žmones, įvykius. Palaiko šiltus ryšius su Lieplaukėje gimusiu prof. Leonu Jovaiša ir Kaziu Saja, čia kurį laiką gyvenusiu.
  Dėkojame Apolonijai Girdžiūnienei už dovanas: straipsnių kopijų aplankus, „Tautotyros metraščio“ tomus, „Gimtinės“ 2007 m. komplektą, girininko Aleksandro Tenisono laiškų Kazimierui Dauginiui (Telšiai) kopijas, Leono Jovaišos autobiografinę ir eilėraščių knygeles, Kazio Sajos „Patumšalę“, 1940 m. Lietuvos telefonų abonentų knygą.

  Julita Švėgždavičienė

 • SKAITAU DRAUGUI

  Telšių raj. K. Praniauskaitės viešosios bibliotekos Luokės filiale, skaitymo skatinimo užsiėmimuose jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams, ne pirmą kartą lankosi profesionali kinologė Jurgita Einingienė ir kaniterapijos darbą dirbantis niūfaundlendas Pūga. Vyksta skaitymas šuniui.

  Skaityti daugiau...

 • Žydėjimo Tavo dienoms

  Gegužė – gamtos žydėjimo metas. Žiedais pasipuošė ir Buožėnų biblioteka. Jų būta įvairiausių: iš akmens, molio, popieriaus, lino, veltinio.
  Parodos „Žydėjimas“ autorė Birutė Pocienė gegužės 10 d. svečiavosi Buožėnų bibliotekoje. “Esu laiminga, nes galiu kurti ir savo kūrybos darbais džiuginti Jūsų sielą“ – tokiais žodžiais į susirinkusiuosius kreipėsi Birutė. Ji papasakojo kaip gimsta darbai, iš kur semiasi idėjų, praktiškai pamokė, kaip pasigaminti monotipiją, darbelį iš apelsinų žievelių bei padovanojo savo kūrybos darbų už teisingus atsakymus į jos pateiktus klausimus.

  Buožėnų filialo bibliotekininkė A.Zaveckytė

 • Spaudos atgavimo diena

  Spaudos atgavimo ,kalbos ir knygos dieną minėjome š.m.gegužės 6d.
  Skaitėme ištraukas iš knygų S.Žukas „Pirmoji lietuviška knyga ir jos literatūrinis kontekstas“,V.
  Gustainis,,Nuo Griškabūdžio iki Paryžiaus“, „Pirmosios lietuviškos knygos sukaktis“,“Skaitykime
  savo vaikams“.Skaitymo valandėlė vyko prie bibliotekos ir kultūros centro pastato skverelyje.
  Dalyvavo aktyvi bibliotekos skaitytojai :Stanislava Kudulienė,Laimutė Purauskienė medikės,moksleiviai :Neringa Prušinskytė,Viktorija Virketytė 7kl.,Monika Pagojutė 8kl.,Arūnas Beloglazovas 6kl.Modestas Beloglazovas 9kl.
  Skaitymas – tai būdas bendrauti,suprasti pasaulį ir save.

  Vyr.bibliotekininkės Vita Ylakienė ir Zita Kikilienė
  Nevarėnų biblioteka filialas

 • Mamos diena Vembūtų bibliotekoje

  Gegužės 2 d.Vembūtų bibliotekoje įvyko popietė''Tau mano mamyte pirmieji žiedai''. Į popietę atskubėjo pasipuošusios mamos,močiutės,vaikučiai.Sulaukėme ir viešnios iš Vokietijos,kuri labai džiaugėsi ,kad buvo pakviesta.Kadangi biblioteka nedidelė vos tilpo svečiai.

  Skaityti daugiau...

 
Savanoris bibliotekoje