Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Apklausa

Kokios užsienio kalbos žinias norėtumėte patobulinti?

Anglų - 50.7%
Ispanų - 5.5%
Italų - 1.4%
Kinų - 1.4%
Lenkų - 0%
Portugalų - 0%
Prancūzų - 4.1%
Rusų - 8.2%
Švedų - 8.2%
Vokiečių - 20.5%

Viso balsų: 73
Balsavimo laikotarpis pasibaigęs : 23 Vas 2015 - 07:23

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Gandras parskrido ir kielę po sparnu parsinešė

  Gandro diena (arba Gandrinės, Blovieščiai) – lietuvių šventė, švenčiama kovo 25 dieną, skirta paminėti baltųjų gandrų sugrįžtuves. Sakydavo, kad gandras grįždamas ant uodegos parneša kielę, kuri išspardo paskutinius žiemos ledus. Šiemet ledai jau ištirpę, tai ir šią šventę bibliotekoje su Tryškių vaikų darželio „Pelėdžiukais“ (auklėtoja Raimonda Valiuvienė) šventėme anksčiau, nes norėjome per tikrąsias Gandrines (šeštadienį) pasitikti sugrįžtančius pavasario šauklius su savo pasigamintais gandriukais.

  Skaityti daugiau...

 • Paminėta knygnešių šventa gadynė

  Kovo 16-ąją minime Knygnešio dieną. Šią dieną Nevarėnų bibliotekoje įvyko popietė. Jos metu buvo pagerbti mūsų tautos knygnešiai ir daraktoriai: Jurgis Bielinis, Juozas Angrabaitis, Juozas Sakalauskas, Kazys Ūdra ir kiti. 1864-1904 metai – spaudos draudimo metai, joje telpa žūtbūtinė lietuvių tautos kova už gimtąjį žodį, už savo egzistenciją. Šios kovos simboliu tapo knygnešys. Manoma, kad per 40 spaudos draudimo metų kovoti dėl lietuviškos spaudos išėjo 2000 knygnešių. Jie atlaikė carinės žandarmerijos, policijos ir pasienio kariuomenės puolimą. Popietės metu bibliotekininkė V. Ylakienė dalijosi mintimis apie knygą, knygų skaitymo naudą, kuri gali pridėti net dvejus papildomus gyvenimo metus. Mokslininko Becca R. Levy su kolegomis atlikta analizė rodo: kuo daugiau žmonių skaitydavo knygų, tuo ilgiau gyvendavo. Knygų mėgėjai išgyvendavo vidutiniškai dvejais metais ilgiau nei neskaitantieji. Mokslininkai spėja, kad skaitymas teigiamai veikia ir mūsų smegenis, todėl ir gyvenimo trukmė ilgėja.

  Skaityti daugiau...

 • Kokia graži tu pareini

  Kokia graži tu pareini
  Iš jau pageltusių sudžiūvusių rožynų...
  Kovo 10 d. Pavandenėje susitikom su viltimi pavaikščioti tais takais ir keliais, kuriais prieš 140 m. ėjo Marija Pečkauskaitė - Šatrijos Ragana.
  Būtent tiek metų mus skiria nuo to laiko, kai čia praėjo, kai čia klūpėjo, meldėsi, kūrė Šatrijos Ragana.
  Labai malonu, kad tais takais padėjo pavaikščioti istorijos mokslų daktarė Vida Kniuraitė, parapijos klebonas Tomas Domarkas, Telšių savivaldybės tarybos narys Algirdas Tarvainis.
  Tuo pačiu buvo paminėta Nepriklausomybės atkūrimo diena, kurią apžvelgė istorijos mokslų daktarė.
  Bibliotekininkė Edita Streckienė

 • Knygnešio dvasia

  Kovo 16 dieną Nerimdaičių bibliotekoje vyko renginys ,,Knygnešio dvasia“. Šio renginio tikslas buvo paminėti Knygnešio dieną ir įvertinti knygnešių vaidmenį lietuvių kalbos ir knygos išlikimui. Renginys buvo pradėtas rašytojo V. M. Tekerėjo žodžiais ,,Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį“. Bibliotekininkė į renginį atvykusiems miestelio gyventojams pristatė skaidres apie knygnešių veiklą, papasakojo, koks skaudus smūgis lietuvių kultūrai buvo tuo metu prasidėjęs tautos  rusinimas, kaip tuo metu žmonės išgyveno sunkius Rusijos priespaudos laikus. Vėliau buvo rodomas režisieriaus J. Trukano filmas ,,Knygnešys“, nukeliantis į spaudos draudimo laikus, parodantis to meto žmonių gyvenimą, šalį kamavusias problemas, sunkų ir pavojingą knygnešių darbą.

   Renginio pabaigoje buvo surengta viktorina apie knygnešius. Teisingai atsakiusieji į viktorinos klausimus buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

  Vyr. bibliotekininkė Neringa Račkauskienė

 • Vaikučių sveikinimas

  Su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Varnių l/d ,, Raudonkepuraitė‘‘ auklėtiniai pasveikino net dviejų bibliotekų darbuotojas. Pirmiausia jie apsilankė VšĮ Telšių RPMC, apžiūrėjo bibliotekos patalpas, eksponuojamas mokinių parodas. Bibliotekos vedėja Danutė Skrodenienė pakvietė mažuosius lankytojus pažiūrėti filmuką.

  Skaityti daugiau...

 • Grąžinkim pasaką vaikams

  "Grąžinkim pasaką vaikams" Kovo pirmą antradienį į Viešvėnų biblioteką rinkosi mažieji skaitytojai. Skaitymo skatinimui ,sumanyta pateikti pasakas kitaip.
  Virginija Lubienė su savo lėlių teatriuku ,vaikams parodė pasaka Lapė ir varna.
  Mažieji bibliotekos lankytojai , atsakinėjo į pasakų tetos užduotus klausimus ,patys bandė suvaidinti pasakų herojus. Aktyviausi buvo apdovanoti knygelėmis.
  Kita mėnesį į biblioteką mažieji skaitytojai riksis su savo močiutėmis į renginėlį "Močiutės sekta pasaka"

 • Knygnešio diena Ubiškėje

  Kovo 16 – oji Knygnešio diena. Šią dieną pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas, spaudą.

  Kasmet Ubiškėje minime Knygnešio dieną, renginį pradėjome naujose bibliotekos patalpose, kuriose pristatyta paroda „Knygnešių takais“.

  Ubiškės pradinės mokyklos darželio mokiniai ir mokytojai, priešmokyklinio ugdymo vaikai ir auklėtojos apžiūrėjo parodą ir biblioteką.

  Prie mokyklos kieme esančio stogastulpio Knygnešiams atminti mokiniai perskaitė knygnešių D. Bubėno ir F. Petravičiaus biografijas.

  Mokytoja R. Abromavičienė prie knygnešio D. Bubėno kapo esančio Ubiškės kapinėse vaikams priminė, jog turime pagerbti ir prisiminti, tuos, kurie rizikavo savo laisve, turtu, net gyvybe. Už lietuviškas knygas mes šiandien dėkingi knygnešiams, jie Lietuvos istorijoje paliko gilų pėdsaką.

  Telšių rajono K. Praniauskaitės VB Ubiškės filialo

  Vyr. bibliotekininkė Dalia Milašauskienė

 • Lietuvių kalbos dienos Telšiuose

  Kovo 10 d. į baigiamuosius renginius Lietuvių kalbos dienoms pažymėti Telšiuose atvyko Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė. Viešnia susipažino su Telšių miesto mažąja architektūra, kartu su meru P. Kuizinu ragavo žemaitiškų valgių, bibliotekoje susitiko su įvairių institucijų atstovais bei rajono lituanistais. Komisijos pirmininkė atsakė į dalyvių klausimus, buvo diskutuojama apie tarmių svarbą šiomis dienomis. Iš bibliotekos visi persikėlė į Žemaičių muziejų "Alka", kur susirinkusius pasitiko vaikų folkloro ansamblis „Čiučiuruks“, teatro studijos „Savi“ jaunieji aktoriai pakvietė pažiūrėti mini spektaklį „Veidas atsuktas į saulę“, skirtą Marijos Pečkauskaitės – Šatrijos Raganos 140-osioms gimimo metinėms. Po spektaklio rajono lituanistai pasidalijo mintimis apie tarmių renginius mokyklose.
  Dėkojame Stasiui Kasparavičiui, Andriui Daciui, Vidai Urnikienei, Ingridai Vaitiekienei, Kristinai Ežerskienei, Indrai Mileškienei, Laimutei Pocevičienei, Birutei Žulkutei, Sandra Jurkaitienei, Ritai Macijauskienei, Augustinui Jonušui ir rajono lituanistams už iniciatyvos palaikymą ir aktyvų dalyvavimą organizuojant lietuvių kalbos dienas Telšiuose.

 • Justinos Baltuonienės 90-mečiui

  Kalba redaktorius Algirdas Dačkevičius

  Kovo 2 dieną šiemet Justina Baltuonienė, pedagogė, žurnalistė, visuomenininkė, būtų šventusi neeilinį gimtadienį. Rajoniniame laikraštyje išdirbo 30 metų. Buvusi „dešinioji redaktoriaus ranka“. Turejo be galo daug visuomeninių pareigų. Buvo Žurnalistų sajungos narė, rajono Moterų tarybos pirmininkė. Aktyvi kultūriniame gyvenime: raše scenarijus, kalbas, sveikinimus visiems krašto žmonėms. Daug tekstų parašyta žemaičių kalba. Pagal jos sukurtą žemaitišką „Marčios“ scenarijų Žemaitės dramos teatro aktoriai vaidina jau 30 metų.

  Skaityti daugiau...

 • Skaitydamas augu ir gimtąją kalbą saugau

  Tryškių bibliotekoje Nacionaliniu diktantu pradėtas Lietuvių kalbos dienas tęsia mažieji lietuvių kalbos puoselėtojai – Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos ketvirtokai su mokytoja Vilma Zamariene. Penktadienį jie dalyvavo edukacinėje pamokoje „Skaitydamas augu ir gimtąją kalbą saugau“. Renginio tema pasirinkome pasakas, patarles, mįsles, skaičiuotes. Pradėjome, žinoma, nuo liaudies kūrybos – niekada neatsibostančių lietuvių liaudies stebuklinių pasakų „Gyvasis vanduo“, skaitėme „Močiutės pasakas“. Išsiaiškinome, kad yra ne tik užrašytų liaudies pasektų pasakų, bet ir rašytojai kuria pasakas vaikams.

  Skaityti daugiau...

 
Savanoris bibliotekoje