Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Mieli skaitytojai

  Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka ir jos filialai atšaukia renginius ir laikinai stabdo skaitytojų (lankytojų) aptarnavimą iki š. m. kovo 27 dienos. Visą parą grąžinti pasiskolintas knygas galite į knygų grąžinimo įrenginį (prie įėjimo į pastatą). Pasiskolintų knygų grąžinimo terminą galite prasitęsti internetu, telefonu ar el. paštu kreipdamiesi į tą skyrių, kuris leidinį paskolino. Bibliotekos interneto svetainė www.kpbiblioteka.lt

  Telefonai:

  Skaitytojų aptarnavimo skyrius
  Tel. (8~444) 45785 / (8~444) 52533

  Vaikų literatūros skyrius
  Tel. (8~444) 53970

  Kasdienėje savo veikloje biblioteka laikosi visų saugumo rekomendacijų – tą patį daryti raginame ir visuomenę

 • Gimtųjų žodžių apkabintas.

  Vasario 28 dieną, Varnių miesto bibliotekos literatų būrelio ,,Lyra'' nariai, rinkosi paminėti Lietuvių kalbos dienas su skambiu pavadinimu ,,Gimtųjų žodžių apkabintas''. Renginį pradėjo būrelio pirmininkė Gendvika Čiužienė Ričardo Jurgelevičiaus eilėraščiu iš rinkinio ,,Gyvenimas yra gražus''. Po to susirinkusieji paskaitė savo ar kitų poetų eilėraščius apie gyvenimą, laiką, tėviškę, Lietuvą. Mokytoja Vlada Vengrienė supažindino, papasakojo kaip buvo renkama bibliotekoje veikiančios parodos ,,Lietuvių kalba, kaip genelis margas'' medžiaga.

  Bibliotekininkė Zita Mickuvienė

 • Nacionalinis diktantas Tryškių bibliotekoje

       Šiandien Tryškių bibliotekoje jau šeštąjį kartą rašėme Nacionalinį diktantą.  Diktantas buvo transliuojamas per LRT radiją ir internetu, jo tekstą skaitė LRT laidų vedėjas Marijus Žiedas. Šių metų diktanto teksto „Milinė“ autorė – prozininkė, publicistė ir poetė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė Birutė Jonuškaitė.

       Šiemet išmėginti jėgas konkurse ryžosi trylika dalyvių – kai kurie gimtosios kalbos mylėtojai diktantą rašo kasmet, kiti  bendruomenės nariai ir bibliotekos bičiuliai prisijungė vėliau, o kai kas pirmą kartą atsiliepė į kvietimą dalyvauti renginyje.     Nacionalinio diktanto rašymas bibliotekoje nepavirto į sunkų ir sausą žinių patikrinimo egzaminą, neišvargino susirinkusiųjų. Dar kartą perskaitę ir atidavę savo darbus,  neskubėjome skirstytis, tad dar pasidžiaugėme nauja knyga  – Astos Kupčinskaitės „Tarkų pilis: žodynas pastabumui“.

  Skaityti daugiau...

 • Bibliotekos erdvė - knygos refleksijoms

  Antano Gaudiešiaus dainos - dovana susirinkusiems

  Paskutinį vasario penktadienį bibliotekoje prakalbome apie skaitymą, knygas, kultūrą prasidėjusioje skaitmeninėje eroje. Reflektuodami perskaitytas knygas, tekstus, kuriame knygų tęsinius mene, kituose tekstuose ar savo gyvenime. Kartais sakoma, kad rašančiųjų jau yra daugiau, nei skaitančiųjų... Tai galima aiškinti žmonių noru dalintis su kitais savo įžvalgomis, vizijomis, patirtimi. Pasidalinimas būtinas. Taip geriau suvokiame save ir savo aplinką. Popietės dalyviai pasisakė už tokius susitikimus ir ateityje. Susitikimų vieta -bibliotekos IV aukštas, laikas- paskutinis mėnesio penktadienis, skirta - visiems.

  Julita Švėgždavičienė, skyriaus vedėja

 • Bibliotekos erdvė – knygos refleksijoms

  Paskutinį vasario penktadienį bibliotekoje prakalbome  apie skaitymą, knygas, kultūrą prasidėjusioje skaitmeninėje eroje. Reflektuodami perskaitytas knygas, tekstus, kuriame knygų tęsinius mene, kituose tekstuose ar savo gyvenime. Kartais sakoma, kad rašančiųjų jau yra daugiau, nei skaitančiųjų...  Tai galima aiškinti žmonių noru dalintis su kitais savo įžvalgomis, vizijomis, patirtimi. Pasidalinimas būtinas. Taip geriau suvokiame save ir savo aplinką. Popietės dalyviai  pasisakė už tokius susitikimus ir ateityje. Susitikimų vieta -bibliotekos IV aukštas, laikas- paskutinis mėnesio penktadienis, skirta - visiems.    

 • Žemaičių žemės turtai: kalba, tikėjimas, žmonės

  Matā žuodis, žuodis dūdams, na pėnėngs, naatmainuoms,

  žuodis kāp dūna, vuo gal` ė dā svarbiau,

  unt garbies, ont ėštikimībis vėskas tor laikītis (Viktorija Daujotė)

  Į šių dienų erdvę norėjosi įterpti tiek poetų, tiek prozininkų žodį, kuris pareina iš Žemaičių žemės tradicijos, istorijos, iš patirties ir šventinių nusiteikimų. Šioje parodoje pasidalijama knygomis, straipsniais, kuriuose stipri liaudies dvasia. Pavyzdžiui, kalba, tikėjimas, žmonės Motiejaus Valančiaus darbų, prozos raštų – gyvas, sakytinis liaudies žodis. Jis visur ir visada tikras, iškalbėtas Palangos Juzės, Antano Tretininko, Šventųjų ir kitų jo veikėjų lūpomis. Dominuoja meilė, pagarba žmogui, pamokymai ir išmintis, kad visi ,,žinotų, kas tiko žemaičiams su lietuviais gale mūsų devynioliktojo amžiaus‘‘(M. Valančius).

  Skaityti daugiau...

 • Piešiu pasaką

       Vasario 23 dieną baigsis mėnesį trukęs LRT rengiamas vaikų piešinių konkursas „Piešiu pasaką“. Ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikai kviečiami nupiešti savo mėgstamą ar įsivaizduojamą pasaką. Atrinkti darbai taps LRT RADIJO laidos „Vakaro pasaka“ garso įrašų, skelbiamų LRT mediatekoje, iliustracijomis. Kiekvieną vakarą gražiausias įvairių pasaulio tautų pasakas, šiuolaikinių lietuvių ir užsienio rašytojų knygas skaito žinomi Lietuvos aktoriai.

       Vakar Tryškių miestelio bendruomenės vaikų dienos centro vaikai su vadove Rima Petrauskiene atskubėjo į biblioteką, kad suspėtų dalyvauti konkurse. Pakalbėję apie šiuo metu vykstančias Lietuvių kalbos dienas LRT mediatekoje pasirinkome ir klausėmės lietuvių autorių pasakų – Vytauto V. Landsbergio „Pūkis karalius“ ir Dovilės Zavedskaitės „Lietus ir skafandras“. Ne vienas jau buvo spėję perskaityti šias Metų knygų rinkimuose dalyvaujančias knygas ir pareikšti savo nuomonę. Beveik vieningai pasirinkta iliustruoti „Lietų ir skafandrą“.

       O šiandien bibliotekoje lankėsi Tryškių darželio vyriausieji – „Pelėdžiukų“ grupė. Pasiklausę Pauliaus Norvilos linksmos pasakaitės „Strykt pastrykt“  vaikai rimtai ėmėsi iliustratorių vaidmens. Vaikų piešiniai keliaus į Vilniaus knygų mugėje esantį LRT stendą. Bandysime laimę konkurse.

  Tryškių filialo vyr. bibliotekininkė Janina Norvaišienė

 • Nerimdaičių bendruomenė šventiškai paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

  Mūsų valstybės istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės ir pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena, labai reikšminga kiekvienam iš mūsų, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį.

                        Prieš 102 metus 1918 m. vasario 16 dieną Antano Smetonos vadovaujama Lietuvos Taryba, remdamasi pripažintąja istorine JAV prezidento Vudro Vilsono paskelbta apsisprendimo teise, paskelbė atstatanti nepriklausomą, demokratiniais pagrindais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi. Nuo tada ši diena virto Lietuvos valstybės ir visur laisvajame pasaulyje gyvenančių lietuvių tautine švente. Buvo įteisinti Lietuvos valstybės simboliai – vėliava, herbas, Gediminaičių stulpai ir himnas.

  Skaityti daugiau...

 • Žodis po žodžio – kelionė su Vaikų knygų penketuku

                     Patys žaviausi skaitymo patyrimai – vienumoje, akistatoje su knyga. Tačiau knygų stebuklai ir veikėjų pokalbių įdomumas – buvimas su kažkuo, pokalbiai apie tai, kas perskaityta. Miesto biblioteka pakvietė ,,Ateities‘‘ progimnazijos bibliotekininkę Vandą Kuzienę ir antrokus su mokytoja Elona Moncevičiene į Metų vaikų knygos penketuko skaitymus:,,Skaitau – keliauju‘‘. Ir keliauta su  T. Dirgėla – ,,Benas – sapnų siuvėjas‘‘, V. V. Landsbergiu – ,,Pūkis karalius‘‘, P. Norvila – ,,Strykst pastrykt‘‘, I. Zarambaite – ,,Stebuklingi senelio batai‘‘, D. Zavedskaite – ,,Lietus ir skafandras‘‘.

  Skaityti daugiau...

 • Nacionalinis diktantas - vasario 28 d.

  ND skelbimas 2020 02 28