Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Apklausa

Kokios užsienio kalbos žinias norėtumėte patobulinti?

Anglų - 50.7%
Ispanų - 5.5%
Italų - 1.4%
Kinų - 1.4%
Lenkų - 0%
Portugalų - 0%
Prancūzų - 4.1%
Rusų - 8.2%
Švedų - 8.2%
Vokiečių - 20.5%

Viso balsų: 73
Balsavimo laikotarpis pasibaigęs : 23 Vas 2015 - 07:23

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Nevarėnų bibliotekoje vyko jurginų puokščių paroda

  Nevarėnų bibliotekoje vyko jurginų puokščių paroda nuo š.m 2016.09.20-23d.
  Jurginų puokštes atnešė Daiva Purauskienė,Elena Galavočienė,Danutė Bagdonienė,
  Edita Radzytė,Laima Rimkevičienė,Regina Gaižauskienė,Valė Grubliauskienė,Vita
  Ylakienė ir Zita Kikilienė.Buvo išrinktos gražiausių jurginų puokščių autorės,tai
  pirma vieta atiteko Elenai Galavočienei,antra Danutei Bagdonienei ir trečia Daivai
  Purauskienei.Jurginų puokščių parodą bibliotekoje aplankė 75 lankytojai,į skaitytojus
  įsirašė 2 nauji skaitytojai.
  Visi kas apsilankė jurginų puokščių parodoje, džiaugėsi žiedų spalviniu gražumu jų tobulumu. Nutarėme- jurginų augintojos pasikeisti jurginų gubeliais.

  Vyr.bibliotekinikė Vita Ylakienė

 • Knyga, vaza ir rudeninė flora

  Rugsėjo 20 d. naujos bibliotekos erdvės paskendo nuostabiausiose rudens puokštėse, šalia jų puikavosi ir visų dėmesį atkreipė gražiausios ir geriausios knygos.
  ,,Skintos“ florisčių kurtus objektus pristatė meistrė Birutė Lekavičiūtė, kurios rankos kuria jaudinantį grožį įvairiose miesto erdvėse.
  Literatė, bibliotekos bičiulė Sigita Naglienė skaitė savo pačios eilėraščius, kurie susirinkusius sudomino savo paslaptimi, mintimis.

  Skaityti daugiau...

 • Ekskursijos, ekskursijos...

  Rugsėjo 15 dieną Telšių „Ateities“ progimnazijos 1A klasės mokiniai, vedini savo mokytojos Rasos Piluckienės atskubėjo į renovuota Telšių Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką.

  Vaikai apžiūrėjo naujas bibliotekos patalpas, susipažino su knygų išdavimo, saugojimo ir priėmimo tvarka bei elgesio bibliotekoje taisyklėmis. Mažieji skaitytojai pasidžiaugė vaikiškomis knygelėmis, pavartė enciklopedijas. Pasivaišinę saldainiais su gera nuotaika vaikai išskubėjo namo.

  Skaityti daugiau...

 • Susitikimas su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi

  Rugsėjo 16 dieną sulaukėm garbingo svečio mūsų bibliotekoje! Darbuotojai ir bibliotekos lankytojai turėjo galimybę susitikti ir pasikalbėti su Lietuvos Respublikos Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi, o jaunimas linksmai lenktyniaudami pasidaryti „selfie“. Bibliotekos įkurtuvių proga įteikta dovana-paveikslas.

 • Pristatyta „Kraštiečių galerija“

  Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje pristatyta „Kraštiečių galerija“. Tai ypač unikalus, gilią ir svarbią istorinę mintį turintis projektas, kurio sumanytoja Bibliografinio aptarnavimo skyriaus vedėja Julita Švėgždavičienė. Į kraštiečių – iškilių asmenybių – skaitmeninių portretų pristatymą susirinko gausus būrys telšiškių, iš anksto pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, renginyje padėkos raštus asmenims už kraštiečių atminimo gaivinimą ir sklaidą įteikė Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas, aktyviuosius projekto dalyvius apdovanojo bibliotekos direktorės pavaduotoja Vida Urnikienė.

  Skaityti daugiau...

 • „Vasaros skaitymo iššūkis“ Tryškių bibliotekoje pasibaigė, o knygų skaitymas tęsiasi

  Pasibaigė visą vasarą trukęs projektas „Vasara su knyga“ bei „Vasaros skaitymo iššūkis“, į kurių veiklą buvo įsitraukę ir Tryškių bibliotekos skaitytojai. Nuo birželio 1 d. pradėta dalyvių registracija į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuojamą „Vasaros skaitymo iššūkį“. Skaitytojai registravosi bibliotekoje ir gavo lankstinuką, kuriame įrašyta 10 užduočių: perskaityti knygą, kuri buvo išleista tavo gimimo metais, knygą mėlynu viršeliu, su pakvaišusia antrašte, negrožinę knygą, kad pavadinime būtų paminėtas gyvūnas, apie istorinį įvykį, apie šalį, į kurią tikriausiai nenuvyksi ir t. t. Atlikus užduotį, t. y. perskaičius knygą, tai pažymima lipduku – drugeliu. Iššūkis įvykdytas perskaičius knygas pagal kiekvieną užduotį. Duomenys buvo fiksuojami „Skaitymo iššūkio“ tinklaraštyje, taip sukuriant perskaitytų Knygų bokštą.

  Skaityti daugiau...

 • Knyga, vaza ir rudeninė flora

  tvbparoda

 • Varnių miesto bibliotekoje vyko E. Knystautienės rankdarbių parodos,, Rudens paletė'' pristatymas

  Rudens paletė Varniuose

  Saulėtą rugsėjo penktosios popietę varniškiai rinkosi į Varnių miesto biblioteką pasidžiaugti Elenos Knystautienės sukurtais rankdarbiais. Čia vyko autorės parodos ,,Rudens paletė‘‘ pristatymas. Rudens spalvų paletė mirgėjo visur, ir lauke, ir parodos eksponatuose. Čia galėjai pasidžiaugti įvairiaspalviais šalikais, servetėlėmis, velykiniais margučiais, kojinėmis, riešinėmis, gausybe siuvinėtų paveikslų. Na, o kur dar įvairia technika padarytų gėlių margumynas. Nerti lazdyno riešutai taip ir viliojo būti sukramtomi. Susirinkusieji tikrai turėjo kuo pasidžiaugti ir kur akis paganyti. E. Knystautienė papasakojo apie savo rankdarbius, atsakė į pateiktus klausimus. Pasak autorės, tai tik dalis jos sukurtų darbų. Tai jau ne pirma E. Knystautienės paroda bibliotekoje ir tikimės, kad dar ne paskutinė. Paroda bibliotekoje veiks dar visą rugsėjo mėnesį. Ta pačia proga bibliotekos darbuotojos ir lankytojai parodos autorę pasveikino su artėjančiu 75-uoju gimtadieniu.
  Vėliau aptarėme numatytos rugsėjo pabaigoje kelionės į poeto Vytauto Mačernio gimtinę detales, apie jo kūrybinį palikimą.
  Pabaigoje palietėme projekto ,,Tobulėjimas per kūrybą‘‘ gaires ir numatėme jo įgyvendinimo laiką.

  Vyr. bibliotekininkė Zita Macienė

 • Nuaidėjo 2016 – ųjų metų Rugsėjo 1 – oji

  Nuaidėjo 2016 – ųjų metų Rugsėjo 1 – osios skambutis darželinukams, pirmokėliams, abiturientams ir visiems mokiniams. Vieni rudenį pasitiko nekantriai ir džiugiai, o kiti gi dar norėjo šiek tiek pasidžiaugti kaitriais saulutės spinduliais ir pratęsti vasarą. Juk mes ją taip mylime!
  Katedros aikštėje surengta Mokslo ir žinių dienos šventė, kurią organizavo Telšių kultūros centras kartu su Telšių Karolinos Praniauskaitės viešąja biblioteka. Renginį vedė kultūrinės veiklos vadybininkė Agnė Jakavičiūtė, mažuosius linksmino Kempiniukas Plačiakelnis ir Kakė Makė (bibliotekininkės Jurgita Dubinskienė ir Rima Kleibienė) į ekskursiją po biblioteką pakvietė direktorės pavaduotoja Vida Urnikienė.
  Bendradarbiaujant su rajono savivaldybe, kultūros centru, Telšių AVPK Kelių policijos pareigūnas ir VĮ „Telšių regiono keliai“ atstovas, mieste vykusio renginio metu vaikams dalijo ryškiaspalvius atšvaitus, primindami, kaip tinkamai juos dėvėti ir kaip svarbu žinoti jų naudą, o bibliotekoje vaikai pakviesti nemokamai įsigyti skaitytojo bilietus ir daug metų skaityti knygas nemokamai. Iniciatyvą finansavo Telšių rajono savivaldybė.

  Korespondentė Donata Kazlauskienė

 • Bibliotekos darbo laikas

  KVIEČIAME Į BIBLIOTEKĄ !
  Nuo RUGSĖJO 1 d. biblioteka dirbs ir šeštadieniais.
  Darbo laikas pirmadieniais–penktadieniais 10.00–19.00 val.
  Šeštadieniais – 9.00–15.00 val.
  Sekmadieniais – poilsio diena

 
Savanoris bibliotekoje