Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • 2021-11-19 VIRTUALŪS SUSITIKIMAI BIBLIOTEKOSE

  01 Zemaitija

  Virtualūs susitikimai bibliotekose, turiningai praleistas laikas.

  Šiandien startavo virtualių paskaitų ciklas, kurį turi galimybę išklausyti Telšių rajono gyventojai rajono bibliotekose. Dalyviai lapkričio 17 d. 14 val. Telšių rajono 29 bibliotekose virtualiai prisijungę išklausė lektoriaus Vaclovo Vaičekausko analizuojamas temas: Telšių miesto raida nuo Magdeburgo teisių gavimo iki Žemaitijos sostinės susiformavimo ir Žemaitijos XIX a. I-oje pusėje, svarbios datos Telšiams.

  Skaityti daugiau...

 • Kraštiečiui istorikui Egidijui Aleksandravičiui lapkričio 21 dieną sueina 65 metai

  Kraštiečiui istorikui Egidijui Aleksandravičiui lapkričio 21 dieną sueina 65 metai. Džiugu, kad Telšiuose gimė ir užaugo tokia iškili asmenybė. Kviečiame trumpais susipažinti su šio intelektualo nuopelnais.

  aleksandravicius

 • Kūrybinė vaikų vasaros veikla bibliotekoje

  Įdomiai ir naudingai įgyvendintas Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos parengtas projektas „Vasaros lūkesčiai: kūrybinė veikla vaikų bibliotekoje“. Projekto vadovė – Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Savickienė. Remdamasis ilgalaike darbo su vaikais patirtimi, skyrius siūlė populiarias kūrybines veiklas vasaros ir rudens laikotarpiu.

  Projekto veiklos supažindino su šiuolaikiniais vaikų knygos kūrėjais, geriausiomis lietuvių autorių knygomis, prisidėjo prie vaikų užimtumo problemos vasaros metu sprendimo.

  Skaityti daugiau...

 • Alfredas Bumblauskas švenčia savo 65-ąjį gimtadienį

  Lapkričio 18 d. kraštietis istorikas Alfredas Bumblauskas švenčia savo 65-ąjį gimtadienį. Ta proga kviečiame trumpai susipažinti su šia išskirtine asmenybe.

  Bumblauskas

 • Rašytojui Fiodorui Dostojevskiui – 200!

  Rašytojui Fiodorui Dostojevskiui – 200!

  (1821 –1881)

  dostVienas iš garsiausių pasaulinės literatūros meistrų.

  Amžinų žmonijos istorijos temų autorius: kova prieš asmenybės žeminimą, dvasios varžymą, prieš socialinę ir moralinę neteisybę, pasaulinį blogį, tobulesnės pasaulio sanklodos paieškos. Tarsi iš praeities tikrovės – ir šiuolaikiško pasaulio amžininkas.

  Skaityti daugiau...

 • Ramutė Skučaitė – poetė, švenčianti 90-etį

  (2)Ramutė Skučaitėpoetė, švenčianti 90-etį (gimė 1931 m. spalio 27 d.)

  Poetė, kurianti vientisos tėkmės įspūdį: amžinosios tiesos ir vertybių patirtis – tai harmonijos ilgesys, sielų ryšys, meilė, praradimai ir atradimai, etiniai akcentai. Kaip sako V. Daujotytė, ir turime „tylaus grįžimo į dvasinių būsenų erdvę“, kurioje juntama „pakelių svarba, netgi moralinis pakelės pasirinkimas.“

  Skaityti daugiau...

 • Paroda kraštiečio novelisto Danieliaus Mušinsko jubiliejui

  MusinskasProzininkas novelistas Danielius Mušinskas šiemet lapkričio 4 d. sutiks savo 70-tąjį jubiliejinį gimtadienį  kartu su pasirodysiančia nauja novelių knyga „Vainiko pynimas“.  Sveikiname  gerbiamą autorių, kraštietį, šios gražios sukakties proga ir siūlome skaitytojams žvilgtelėti į Danieliaus Mušinsko kūrybinį kelią, darbą „Metų“  redakcijoje, kitas veiklas, susitikimus su rašytoju, ryšius su Telšiais ir telšiškiais, - visa, kas jau buvo  vienaip ar kitaip užfiksuota   nuotraukose, tekstuose, spaudiniuose. (Skaidrių parodą paruošė  Julita Švėgždavičienė, Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos skyriaus vedėja).  

  Paroda kraštiečio novelisto Danieliaus Mušinsko jubiliejui

 • Bibliotekoje lankėsi JAV Ambasadorius Lietuvoje Robert S. Gilchrist

  01Ketvirtadienį, spalio 21 d. Bibliotekoje su vizitu lankėsi JAV Ambasadorius Lietuvoje Robert S. Gilchrist. Susitikimo vedėjas, „Arts Libera International“ vadovas Gintaras Kamsiukas pristatė ir kitus susitikimo dalyvius: JAV Kultūros atašė Caitlin Nettleton, Ambasados viešųjų programų koordinatorę Greta Armonaitytę.

  Skaityti daugiau...

 • Vokiečių kalbos dienos Telšiuose

  01Vokiečių kalbos ir kultūros draugų klubo narių inicijuotas VOKIEČIŲ KALBOS DIENOS renginys spalio 20 d. prasidėjo nuo virtualių sveikinimų: išgirdome tris video sveikinimus, panelė. Gisela Lang iš Ibbenb üren, Johanna ir Detlev bloko iš Bassum ir Ms. Anne-Marie Keding iš Magdeburgo pasveikino dalyvius su vokiečių kalbos diena ir su artėjančiomis miesto metinėmis.

  Skaityti daugiau...

 • Kraštiečių šiemet išleistos knygos jau bibliotekoje

  01 002Žemaičių kultūros draugijos pirmininko Stasio Kasparavičiaus antroji knyga „Žemaitē īr“ skirta Žemaitijai, Telšių aeroklubo istorijai, aviacijai, Žemaitiją garsinusiems lakūnams. Autorius šia knyga teigia: „žemaitē bova, īr būs“. Abi knygas vienija viršelio ir iliustracijų pateikimo dizainas ir vienijanti tema – Žemaitija.  Tikėtina, kad sulauksime ir trečiosios S. Kasparavičiaus knygos.

  Skaityti daugiau...