Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Kvietimas EBSCO mokymams

  ebsco paveikslKviečiame bibliotekos skaitytojus ir visus norinčius  jungtis į EBSCO duomenų bazių mokymus  sausio mėnesį:

  1) 01.14, 13.30 val. Tema - Pasiruošimas magistro darbo rašymui.
  2) 01.19, 11.30  - Pažintis su EBSCO eBooks ir šio resurso panaudojimo, rengiant mokslinį darbą, galimybės.
  3) 01.20, 11.30  - EBSCO Open Dissertations ™ - tarptautinė mokslo darbų ir disertacijų duomenų bazė.
  4) 01. 21, 18.00  - Webinar'as, kuriame bus aptariamos krizės iššūkių suformuotos naujo lyderio charakterio savybės. Lektorius - John Baldoni.

  Mokymai vyks anglų kalba. Registruojantis skiltyje Company įrašomas bibliotekos pavadinimas  -  KAROLINA PRANIAUSKAITE PUBLIC LIBRARY OF TELSIAI. (Pastaba: Ne prie visų išteklių, apie kuriuos ketinama  organizuoti mokymus, turime prieigą).  Klausti: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.   arba  tiesiogiai: Damian Piera < Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. > .

 • Neformalusis suaugusiųjų švietimas bibliotekoje: vokiečių kalbos įgūdžių lavinimas.

  01 20201007 3mMokymasis visą gyvenimą, tai visuomenės kvietimas keistis, tobulėti.

  Neformalusis suaugusiųjų švietimas yra organizuota ir nenutrūkstanti veikla Telšių viešojoje bibliotekoje. Dalinamės akimirkomis iš Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos  „VOKIEČIŲ KALBOS ĮGŪDŽIŲ LAVINIMAS“ įgyvendinimo, kurią finansavo Telšių rajono savivaldybė. Bibliotekos mokymo centre ir mokymuose nuotoliniu būdu 2020 m. spalio-lapkričio mėnesiais 15 mokymų dalyvių tobulino vokiečių kalbą, lavino komunikavimo ir kitas bendrąsias kompetencijas. Programa buvo skirta gyventojams, įvairių bendruomenių nariams norintiems tobulinti bendravimo vokiečių kalba įgūdžius. 

  Programos koordinatorė, direktoriaus pavaduotoja Vida Urnikienė. Mokymų lektorė Vilija Juknevičienė

   

   

 • Bibliotekos lankytojų dėmesiui

  skelbimas karantinas

 • Kalėdinis sveikinimas Telšiams laimėtojai

  Laimėtojai

 • Biblioteka – erdvė susitikimams, pažinimui ir kūrybai

  Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę” (Astrida Lindgren)

  Inovatyvus, įdomus, naudingas... Linksmai ir kūrybingai įgyvendintas Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos parengtas projektas „Biblioteka – erdvė  susitikimams, pažinimui ir kūrybai“, sulaukęs didžiulio susidomėjimo. Projekto vadovė – Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Savickienė.

  Kiekvienas vaikas turėjo galimybę kurti, kūrybiškai pažvelgti į skaitomą literatūrą, domėtis naujovėmis, galimybę mokytis pažinti pasaulį per skaitomą literatūrą, kūrybinius užsiėmimus, savęs ir savo emocijų pažinimą, pasitikėjimo savimi ugdymą ir komunikacijos svarbą gyvenime. Savirealizacijai buvo galima pasirinkti norimą veiklą iš siūlomų, nuo žinomų iki inovatyvių veiklų įvairovės, pagal savo pomėgius. Žinomos veiklos buvo pateiktos naujai, „kitu kampu“, tai suteikė galimybę  jas padaryti įdomias ir patrauklias.

  Projekto metu sustiprėjo bendradarbiavimas tarp bibliotekos, šeimų ir mokyklos. Užsiėmimuose dalyvavo ir suaugusieji, kurie įgytą patirtį galės panaudoti dirbdami su vaikais. Projekto veiklos bus tęsiamos, papildant naujais užsiėmimais, naujomis programomis. Bibliotekoje esamas priemones ir technologijas bibliotekos filialai ir švietimo įstaigos galės panaudoti netradicinių edukacijų metu ar popamokinėje veikloje.

  Dailės terapijos užsiėmimus vedė dailininkė Asta Šimkevičienė. Vaikų kūrybiškumas, emocijos atsiskleidė, kaskart kuriant naują istoriją, o į jos kūrybą įsitraukdavo visi vaikai. Piešiniams panaudotos netradicinės priemonės, o svarbiausia naujos idėjos, kurias vaikai noriai įgyvendindavo.   

  Vaikai ne tik sužinojo, kad origamis – visame pasaulyje populiarus japonų meninis popieriaus lankstymo būdas, kurio tradicijos siekia beveik tūkstantį metų, bet ir patys pamėgino išlankstyti pirmuosius darbelius.

  Skaityti daugiau...

 • Karantino metas

  nedirbs

 • Filmas „Iškvietimo kodas – 93 Queen" Telšiuose tęsia JAV kino diplomatijos turą po Lietuvą

  Spalio 28 d. 15 val. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyks JAV kino diplomatijos programos „American Film Showcase“ kino seansas, kurio metu žiūrovai išvys amerikiečių režisierės Paulos Eiselt dokumentinę juostą „Iškvietimo kodas – 93 Queen“.

   Filme pasakojama apie drąsų moterų poelgį, pakeitusį uždaroje žydų chasidų bendruomenėje vyraujančią  radikalią patriarchalinę tvarką. Filmo herojės – atkaklios chasidės, Niujorke įkūrusios pirmąją moterų-savanorių greitosios pagalbos organizaciją „Ezras Nashim“, kurios tikslas – teikti medicinos pagalbą hasidinį judaizmą išpažįstančioms moterims ir merginoms. Įvykių ašyje atsiduria Rachel Freier – Chasidizmą išpažįstanti advokatė ir šešių vaikų motina, pasiryžusi sudrebinti ultraortodoksų žydų bendruomenės požiūrį į moterų teises. Greta šeimos moters pareigų ir aktyvaus dalyvavimo savanoriškoje veikloje Rachel nepamiršta ir savo didžiausios profesinės svajonės – po įnirtingos rinkimų kovos ji užima teisėjo postą viename iš Bruklino savivaldybės apygardos teismų ir 2016 m. tampa pirmąja chasidų religinės bendruomenės moterimi, einančia valstybines pareigas.

  Skaityti daugiau...

 • Po planetą pasidairius

  Kelionės, atradimai, senųjų vadovėlių apžvalga su išmintimi ir meninė įžvalga.

  Knygose rašoma, jog žmogų visada traukė kiti kraštai, domino neįprasti dalykai. Kelionės, ekspedicijos tapo ir vadovėlių medžiaga. Yra knygų apie atradimus, apie žmogaus drąsą, sąmoningą susidomėjimą menkai pažintomis vietomis. Telšių Miesto bibliotekoje veikia paroda, 1905 – 1939 metų laikotarpiu išleistų kelionių knygų, saugomų asmeninėje vyr. bibliotekininko Gedimino Petrulio kolekcijoje. Iš viso eksponuojami 48 spaudiniai – unikali praėjusio amžiaus literatūra – „Po pasaulį pasidairius“. Tai ne tik senų šaltinių apžvalga, bet ir jų išmintis, vaizdžiai atpasakota ekspedicijų istorija, žmogaus atsakomybės raiška: kas patirta, regėta, kas išstudijuota – užrašyta. Taip perduotas atradimų pasaulis ateinančioms kartoms. Tokia išskirtinė galimybė susipažinti su tuo, kas žmones domino, kodėl ir ką bendro esame iš jų perėmę.

  Skaityti daugiau...

 • Senjorų dienos internete 2020

  Trečius metus Lietuvoje organizuojama nacionalinė akcija „Senjorų dienos internete“ sulaukia vis didėjančio susidomėjimo. Akcijos tikslas – sudominti ir paskatinti Lietuvos senjorus naudotis šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis, e. paslaugomis, kritiškai vertinti informaciją, tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

  Visą savaitę projektas „Prisijungusi Lietuva“ rengs tiesiogines transliacijas. Akcijos metu 65 Lietuvos apskričių ir rajonų viešosios bibliotekos bei Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir vėl kvies senjorus žiūrėti specialiai jiems parengtas temines tiesiogines transliacijas internete. Internetiniuose seminaruose, įvairių sričių ekspertai ir žinomi Lietuvos žmonės dalinsis žiniomis, patirtimi apie interneto ir technologijų privalumus skirtingose sferose. Po transliacijų dar bus rodomi edukaciniai filmukai.

  Dalyvauti akcijoje vyresnio amžiaus žmonės kviečiami dvejais būdais:  ekrane, atvykus žmonėms į arčiausiai jų esančią biblioteką, ar savarankiškai namuose – asmeniniuose išmaniuosiuose įrenginiuose, turinčiuose interneto prieigą.

  Skaityti daugiau...

 • Nepatogus kinas bibliotekoje

   Pandemijai visame pasaulyje koreguojant kino premjerų ir festivalių planus, „Nepatogaus kino“ organizatoriai keičia festivalio formatą ir džiaugiasi, kad šiemet filmai ir renginiai bus prieinami visiems Lietuvos žiūrovams. 14–asis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis spalio 7-18 d. per šalį keliaus virtualiai, o žiūrovai įspūdžiais galės dalintis po seansų pasilikę virtualioje kino salėje.

   „Šiemetinis „Nepatogus kinas“ bus ypatingas ir išskirtinis. Supratę, kad viruso sukelti ribojimai dar ilgai nesitrauks, pasitelkėme visus resursus ir kūrybiškumą bei festivalį išrandame iš naujo. Nors ir iki šiol buvome vienas iš plačiausiai pasklidusių festivalių Lietuvoje, šį kartą su pilna programa pasieksime visus Lietuvos gyventojus vienu metu. Visi festivalio filmai ir renginiai, kurių bus ne mažiau nei ankstesniais metais, bus prieinami visiems kinu ir aktualijomis besidomintiems Lietuvos žiūrovams“, – pasakoja festivalio „Nepatogus kinas“ direktorius Gediminas Andriukaitis.

  Skaityti daugiau...