Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Logo 400x163

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • PARODOS BIBLIOTEKOJE

  001001BIBLIOTEKOJE VISĄ GRUODŽIO MĖNESĮ BUS EKSPONUOJAMOS PARODOS, skirtos dviem jubiliejams: mūsų bibliotekos 100-mečiui ir Telšių 230-ajam gimtadieniui.

  * III ir IV aukštuose – fotografijų paroda „Telšiai – mūsų visų miestas“: įspūdingos Antano Lichovidovo, Martyno Vauro, Aušrinės Stancevičienės, Stanislovo Alvinsko, Vitos Macienės, Alinos Čapienės, Editos Kuliešienės, Sigos Gailiuvienės, Evos Stonkevičienės fotografijos,   Manto Karečkos nuotraukos „Telšiai iš skrydžio oro balionu“.

  Skaityti daugiau...

 • ATIDARYTA FOTOGRAFIJŲ PARODA „TELŠIAI – MŪSŲ VISŲ MIESTAS“, ĮTEIKTOS KULTŪROS IR MENO KŪRĖJŲ PREMIJOS

  001001Gruodžio 5 dieną Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje atidaryta fotografijų paroda „TELŠIAI – MŪSŲ VISŲ MIESTAS“. Tai dovana Telšių miestui, kuris šiemet švenčia 230-ąjį gimtadienį.

  Šioje parodoje nuotraukos surinktos iš istorinių įstaigų, organizacijų archyvų, prisidėjo ir profesionalūs fotografai. Čia nugulė ir dalis nuotraukų, kurias gyventojai siuntė dalyvaudami dar spalio mėnesį Telšių rajono savivaldybės skelbtame konkurse „Mona Žemaitėjė. Mona Telšē“. Jame dalyvavo fotografijų autoriai su naujomis ar senomis nuotraukomis, kuriose buvo užfiksuotos Telšių rajoną labiausiai reprezentuojančios vietos: pastatai, miesto įvykiai, architektūra, gamta ir kita, o štai dabar dalis šių nuotraukų tapo parodos eksponatais.

  Skaityti daugiau...

 • TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS KAROLINOS PRANIAUSKAITĖS VIEŠAJAI BIBLIOTEKAI – 100 METŲ!

  001069Gruodžio 1 dieną vyko iškilminga bibliotekos šimtmečio šventė, dalyvavo daug svečių.

  Kolektyvą sveikinę Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas ir jo pavaduotojas Mantas Serva padėkas įteikė: Vaikų literatūros skyriaus vedėjai RŪTAI SAVICKIENEI už ilgametį darbą su skaitytojais vaikais, aktyvią projektinę ir edukacinę veiklą bibliotekoje; Bibliografinio aptarnavimo skyriaus vedėjai JULITAI ŠVĖGŽDAVIČIENEI už ilgametę kraštotyrinę veiklą, darbų tęstinumą ir tradicijų puoselėjimą bibliotekoje; Dokumentų komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vedėjai RIMAI MINEIKIENEI už ilgametį bibliotekinį darbą formuojant rajono bibliotekų knygų fondus; Kaunatavos filialo vyresniajai bibliotekininkei VILIJAI JOCIENEI už ilgametį bibliotekinį darbą, aktyvią projektinę ir edukacinę veiklą Kaunatavos bibliotekoje; Varnių miesto bibliotekos vyr. bibliotekininkei VIDAI KRENCIUVIENEI už ilgametį bibliotekinį darbą, už indėlį populiarinant lietuvių literatūrą ir Varnių kraštą bei literatūros puoselėjimo tradicijas Varnių miesto bibliotekoje.

  Skaityti daugiau...

 • Žemaitę prisiminus: savaip sava ir minima

  Zem 1Julijos Beniuševičiūtės – Žymantienės Žemaitės gyvenimo laikotarpis 1845 – 1921 metai. Šiemet gruodžio 7 d. – šimtmetis nuo rašytojos mirties.

  „Juoką reikia gaudyti ir laikytis jo, – rašė viename savo laiškų Žemaitė, – skausmas ir neprašomas ateina.“ „Reikia laimę stverti už sprando ir rišti prie savęs“. Esama juoko Žemaitės prozoje, komiškų situacijų ir atlaidaus humoro, ir aštresnės satyros.

  Skaityti daugiau...

 • Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos 100 metų sukakčiai paminėti

  Telšių Karolinos  Praniauskaitės  viešosios bibliotekos 100 metų sukakčiai paminėti paruošta paroda „ Iš Telšių viešosios bibliotekos istorijos“. Kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir žvilgtelėti į bibliotekos seniausią istoriją  arba peržiūrėti paruoštą parodą virtualiai.

  KP100

 • 2021-11-19 VIRTUALŪS SUSITIKIMAI BIBLIOTEKOSE

  01 Zemaitija

  Virtualūs susitikimai bibliotekose, turiningai praleistas laikas.

  Šiandien startavo virtualių paskaitų ciklas, kurį turi galimybę išklausyti Telšių rajono gyventojai rajono bibliotekose. Dalyviai lapkričio 17 d. 14 val. Telšių rajono 29 bibliotekose virtualiai prisijungę išklausė lektoriaus Vaclovo Vaičekausko analizuojamas temas: Telšių miesto raida nuo Magdeburgo teisių gavimo iki Žemaitijos sostinės susiformavimo ir Žemaitijos XIX a. I-oje pusėje, svarbios datos Telšiams.

  Skaityti daugiau...

 • Kraštiečiui istorikui Egidijui Aleksandravičiui lapkričio 21 dieną sueina 65 metai

  Kraštiečiui istorikui Egidijui Aleksandravičiui lapkričio 21 dieną sueina 65 metai. Džiugu, kad Telšiuose gimė ir užaugo tokia iškili asmenybė. Kviečiame trumpais susipažinti su šio intelektualo nuopelnais.

  aleksandravicius

 • Kūrybinė vaikų vasaros veikla bibliotekoje

  Įdomiai ir naudingai įgyvendintas Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos parengtas projektas „Vasaros lūkesčiai: kūrybinė veikla vaikų bibliotekoje“. Projekto vadovė – Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Savickienė. Remdamasis ilgalaike darbo su vaikais patirtimi, skyrius siūlė populiarias kūrybines veiklas vasaros ir rudens laikotarpiu.

  Projekto veiklos supažindino su šiuolaikiniais vaikų knygos kūrėjais, geriausiomis lietuvių autorių knygomis, prisidėjo prie vaikų užimtumo problemos vasaros metu sprendimo.

  Skaityti daugiau...

 • Alfredas Bumblauskas švenčia savo 65-ąjį gimtadienį

  Lapkričio 18 d. kraštietis istorikas Alfredas Bumblauskas švenčia savo 65-ąjį gimtadienį. Ta proga kviečiame trumpai susipažinti su šia išskirtine asmenybe.

  Bumblauskas

 • Rašytojui Fiodorui Dostojevskiui – 200!

  Rašytojui Fiodorui Dostojevskiui – 200!

  (1821 –1881)

  dostVienas iš garsiausių pasaulinės literatūros meistrų.

  Amžinų žmonijos istorijos temų autorius: kova prieš asmenybės žeminimą, dvasios varžymą, prieš socialinę ir moralinę neteisybę, pasaulinį blogį, tobulesnės pasaulio sanklodos paieškos. Tarsi iš praeities tikrovės – ir šiuolaikiško pasaulio amžininkas.

  Skaityti daugiau...