Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Apklausa

Kokios užsienio kalbos žinias norėtumėte patobulinti?

Anglų - 50.7%
Ispanų - 5.5%
Italų - 1.4%
Kinų - 1.4%
Lenkų - 0%
Portugalų - 0%
Prancūzų - 4.1%
Rusų - 8.2%
Švedų - 8.2%
Vokiečių - 20.5%

Viso balsų: 73
Balsavimo laikotarpis pasibaigęs : 23 Vas 2015 - 07:23

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Tryškių bibliotekoje

  Šiaurės šalių bibliotekų savaitę pirmadienio rytą pradėjo darželinukai su auklėtoja Raimonda Valiuviene. Pirmiausia vaikai apžiūrėjo parodėlę „Įdomiausios knygų iliustracijos“, susipažino su dideliu Europos žemėlapiu, sužinojo, iš kokių tolimų kraštų atkeliauja troliai, Kalėdų senelis ir šiaurietiškos pasakos. Pagal amžių skaitymui pasirinkome T. Jansson pasaką „Muminukas ir žvaigždė“, o kaip tikri Šiaurės šalių bibliotekų savaitės dalyviai pasidarėme po vėliavėlę su šventės logotipu. Vaikiškas dekoracijas pakeitė knygų paroda „Šiaurės šalių rašytojai. Verta paskaityti“, nes vakarėjant į biblioteką susirinko suaugusieji skaityti ištraukos iš suomių rašytojos Ulla-Lena Lundberg romano „Ledas". „Ledinį“ pasakojimą sušildė deganti žvakė ir karšta arbata.
  Penktadienį į kūrybinį užsiėmimą bibliotekoje atėjo Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos moksleiviai su mokytoja Vilma Vitkauskiene. Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema „Šiaurės salos" atsispindėjo jų sukurtose vieno lapo knygose, kuriose jie piešė savo įsivaizduojamas salas.
  Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiai suteikė progos vaikams ir suaugusiesiems susipažinti su Šiaurės šalimis, jų rašytojais, ir drauge pakeliauti po knygų pasaulį.

 • Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

  Šiemet  Šiaurės šalių bibliotekų savaitė kvietė vaikus, jaunimą ir suaugusius pakeliauti po salas Šiaurės šalyse. Metų tema „Šiaurės salos“ atsispindėjo visuose Šiaurės šalių bibliotekų savaitės skaitymuose. Šių metų tema Šiaurės šalių bibliotekų savaitė pasitelkė literatūrą pažinti Šiaurės salas fizine prasme ir drauge pajusti simbolinę jų galią išreikšti tokius jausmus kaip bendrystė ir atskirtis.  Šiemet Suomija mini 100-ąsias nepriklausomybės metines ir šia proga Šiurės šalių bibliotekų savaitė išskirtinį dėmesį skyrė suomių literatūrai. Todėl ir skaitymams buvo siūloma suomių autorių tekstai.

    Rainių filiale auštant žvakių šviesoje su Rainių mokyklos-darželio vaikais skaitėme  tekstą M.Kuno „Lobių saloje „ kur knygos personažai keliauja į Kaulų salą ieškoti paslėpto lobio.

 • Rudens tyloj

  Jaukų ketvirtadienio vakarą Gedrimų bendruomenės salėje vyko tradicinis poezijos, muzikos ir spalvų renginys „Rudens tyloj“ Šįkart mokytojos, literatės Sigitos Naglienės dėka prisiminėme poetus Kazį Bradūną, Maironį, Vytautą Stulpiną, Algirdą Dačkevičių, kurie šiais metais minėjo jubiliejines sukaktis. Savo eilėmis vakarą praskaidrino Telšių poetės Adolfina Varnelienė, Laura Lu. Renginį užbaigė ir geros nuotaikos pliūpsnį įnešė Telšių kultūros centro ansamblis SPIGENS ir jų vadovė Diana Bomblauskienė. Nepamirštamos ir jaukios akimirkos dar labiau papuošė auksaspalvį rudenį.
  Gedrimų ir Buožėnų filialo bibliotekininkės

 • Pavasario balsų aidai

  Literatūrinę- muzikinę popietę ,,Pavasario balsų aidai“, skirtą Jono Mačiulio - Maironio 155-osioms gimimo metinėms, Varnių miesto bibliotekoje pradėjo Telšių muzikos mokyklos Varnių filialo mokinės Rūta Poškutė, Gabrielė Juškevičiūtė ir Toma Zybartaitė fleitomis atlikdamos kūrinį ,,Lietuva brangi“. Apie Maironio kūrybinio kelio vingrybes papasakojo Vlada Vengrienė: ,,Geriausieji Maironio kūriniai žmogui giliai įaugę į tautos sąmonę, įvairiais laikais, ypač sudėtingose situacijose jie kėlė tautinio sąmoningumo jausmus, laisvės troškimą, meilę gimtajam kraštui. Nors poeto gimtadienį prisimename vėlų rudenį, bet jo vardas, jo kūryba visada siejasi su pavasariu, atgimimu. Juk Maironis – tai amžinas pavasaris, atbudimas, prisikėlimas, tai Amžinybės sparnai, išskleisti virš mūsų kad ir trapios trumpalaikės būties.‘‘

  Skaityti daugiau...

 • 100-mečio programavimo valanda

  Programavimo valanda kvietimas Telsiai

 • Fotomenininko Mečislovo Šilinsko knygos pristatymas

  00021 copy 001

 • Onos Voverienės knygos pristatymas

  O Voveriene

 • Roberto Šarknicko knygos pristatymas

  sarkos sielos sauksmas

 • Parodoje senoji knyga - nešanti Dievo žodį

  Kun. kan. Andriejus Sabaliauskas

  Žemaičių vyskupystės 600 metų jubiliejiniams metams einant į pabaigą pristatyta senoji knyga, bylojanti apie tikinčiųjų ir religinės knygos santykį. Dauguma XIX a. gyventojų, atrodo, kiekvieną dieną pradėdavo ir pabaigdavo su knyga rankose. Populiariausios jų vadintos kantičkomis.
  Karolinos Praniauskaitės bibliotekos III a. stiklinėje vitrinoje eksponuojama 17 senųjų spaudinių. Tiek jų buvo galima sutalpinti šioje ekspozicinėje erdvėje. Kun. kan. Andriejaus Sabaliausko sumanymas daugialypis. Ne taip seniai atnaujintos bibliotekos erdvių sakralizavimas, žemaitiško kultūros paveldo objektų pristatymas, šalia esančių dviejų institucijų bendradarbiavimo lauko stiprinimas - galima sakyti yra šio sumanymo esmė.

  Skaityti daugiau...

 • Lapė į namus - laimė į namus!

  Spalio 19 d. Telšių pradinių klasių mokiniai bibliotekoje susitiko su knygos „Laimė yra lapė“ kūrėjomis. Rašytojos Evelinos Daciūtės parašyta ir Aušros Kiudulaitės nupiešta istorija pasakoja apie berniuko ir lapės draugystę, apie dosnumą, praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą. Apie tai, kas svarbu kiekvienam – dideliam ir mažam. Apie laimę. Į pristatymą atvykę laimės ieškotojai susipažino su knygos autorėmis, dalyvavo kūrybinėse „Lapės LAIMĖS dirbtuvėse“. Kūrybinių dirbtuvių metu kūrė knygos „Laimė yra lapė“ personažus, kalbėjo apie tai, kas vaikams yra laimė. Lapė į namus - laimė į namus! Knyga sulaukė didžiulės sėkmės: glėbys apdovanojimų, du spektakliai ir daugybė kūrybinių dirbtuvių su vaikais įvairiuose Lietuvos miestuose. „Laimė yra lapė“ atrinkta į „Metų knygos rinkimai 2017“ knygų vaikams penketuką ir iki vasario 18 d. varžysis dėl apdovanojimo.

  Tai skaitymo skatinimo projekto „Šiuolaikiniai rašytojai vaikams“, finansuojamo Telšių r. savivaldybės, renginys.

  Rūta Savickienė

 
Savanoris bibliotekoje