Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Apklausa

Kokios užsienio kalbos žinias norėtumėte patobulinti?

Anglų - 50.7%
Ispanų - 5.5%
Italų - 1.4%
Kinų - 1.4%
Lenkų - 0%
Portugalų - 0%
Prancūzų - 4.1%
Rusų - 8.2%
Švedų - 8.2%
Vokiečių - 20.5%

Viso balsų: 73
Balsavimo laikotarpis pasibaigęs : 23 Vas 2015 - 07:23

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Ieva Simonaitytė ir Telšiai

  III aukšto vestibiulis

  2017-ieji metai paskelbti Ievos Simonaitytės metais.
  Tai gera proga telšiškiams prisiminti, kuo ypatingi jai buvo Telšiai. Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos III aukšte pristatyta iliustracijų ir leidinių tema „Ieva Simonaitytė ir Telšiai“ paroda. Seniausia nuotrauka iš 1936 metų balandžio mėnesio 4 d. jos apsilankymo Telšiuose. Antroje nuotraukos pusėje – tarp vietos valdžios, karininkų, šaulių, miesto inteligentų ir pačios I. Simonaitytės-Eglaitės parašas. Tuomet jau buvo pagarsėjusi rašytoja, „Aukštųjų Šimonių likimo“ autorė. 1936 m. vasario 16 d. jai buvo įteikta valstybinė premija ir paskirta mėnesinė pašalpa.

  Skaityti daugiau...

 • Laimos Uosytės paskaita

  L Uosytes paskaita

 • Pirmokėlių popietė – pamoka Nevarėnų bibliotekoje

  Po mokinių atostogų, šių metų sausio 10 dieną, pirmokėliai kartu su mokytoja Rasa Prušinskiene atvyko į miestelio biblioteką. Praėjusių metų lapkričio mėnesį jie jau buvo lankęsi bibliotekoje, kur ir susipažino su biblioteka, kultūros centru, ambulatorija.
  Bibliotekininkė V. Ylakienė popietę pradėjo Violetos Palčinskaitės „Spalvota knygelė“ ir Kazio Jakubėno „Mano knygelė“ eilėraščiais. Kiekvienas mokinukas buvo perkaitęs mokytojos parinktą Hanso Kristiano Anderseno pasaką „Coliukė“, o popietės metu su mokytoja ją aptarė, vyko spėlionės, žaidė stalo žaidimą. Geriausiai skaitė ir aktyvūs buvo šie mokiniai: Emilis Venskus, Benas Blynovas, Dainius Diržininkas, Gabrielė Bartkutė, Justė Astopaitė, Gabija Vėlavičiutė, Kornelija Žiulpytė ir kiti. Patys geriausi buvo apdovanoti.
  Popietė-pamoka prabėgo linksmai, nes mokytoja R. Prušinskienė vedė išradingai ir įdomiai. Geriausiai skaitantys mokinukai įsirašė į bibliotekos skaitytojų gretas.

  Vyr. bibliotekininkės V. Ylakienė, Z. Kikilienė

 • Svečiuose labdaros ir paramos fondas "Švieskime vaikus"

  Sausio 9 d. dieną Telšių viešojoje bibliotekoje vyko labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ knygų dovanojimo šventė „Vaikų bibliotekėlė 2016“. Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ įkurtas 2013 metais. Jo steigėjai – muzikantas, prodiuseris ir aktorius Andrius Mamontovas ir politikas, visuomenės veikėjas, įvairių projektų vaikų ir jaunimo švietimui iniciatorius, Lietuvos Respublikos Seimo narys Ramūnas Karbauskis.

  Skaityti daugiau...

 • Kalėdinių atvirukų paroda

  Iš Gedimino Petrulio kolekcijos

  Bibliotekoje surengta kalėdinių atvirukų su Telšių miesto vaizdais paroda iš asmeninės bibliotekininko Gedimino Petrulio kolekcijos. Bibliotekininkas atvirukus (nekomercinius) su Telšių kalėdiniais ir naujametiniais vaizdais renka apie 16 metų. Gauna juos iš draugų, pažystamų, įvairių įstaigų vadovų, dalį gauna iš Baltmiškio spaustuvės (kurie yra spausdinti Telšiuose), buvusios bibliotekos direktorės Virginijos Černiauskienės. Taip pat bibliotekininkas kolekcionuoja atvirukus, lankstinukus, tušinukus, ženkliukus, puodelius, kišeninius kalendoriukus su Telšiais, Telšių rajonu. Renka senas knygas lietuvių kalba. Yra parengęs Telšiuose leistų prieškarinių knygų katalogą ir bibliografinį sąrašą "Telšių žemėje", kurį pastoviai pildo .
                                                    Gintarė Kačinskienė

 • Senjorai ir skaitmeninės technologijos

  Lietuvoje VIPT asociacija glaudžiai bendradarbiauja su viešosiomis bibliotekomis ir senelių namais. Šių metų sausio mėn. 4 d. Telšių r. savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko pirmasis susitikimas su bibliotekų ir senelių namų darbuotojais, kurie aktyviai prisidės įgyvendinant projektą.

  Asociacija Viešieji interneto prieigos taškai kartu su partneriais iš Vokietijos, Ispanijos ir Rumunijos pradeda įgyvendinti Erasmus+ programos finansuojamą tarptautinį projektą “SENJORAI IR SKAITMENINĖS TECHNOLOGIJOS”. Dviejų metų projekto tikslas - paskatinti vyresnio amžiaus gyventojus, niekada nesinaudojusius internetu, susipažinti su skaitmeninėmis technologijomis, jų galimybėmis bei pradėti jomis naudotis.

  Skaityti daugiau...

 • Seimo nario dovana bibliotekai – dvi dėžės knygų

  Didžiosios metų šventės – laikas, kai prisimename vieni kitus, sveikiname, keičiamės ir dovanojame dovanas. Ne išimtis ir prabėgusios savaitės.
  Lietuvos Respublikos Seimo narys Valentinas Bukauskas švenčių proga pradžiugino ir Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos kolektyvą bei viso rajono skaitytojus įteikdamas dvi dėžes įvairaus žanro (mokslinių, grožinės literatūros, meno ir kultūros srities bei kt.) knygų.
  „Skaitydami mes ugdome save, laviname protą. Įkvėptas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės akcijos „Knygų Kalėdos“ nusprendžiau prisijungti ir aš. Akcija skatina bendrauti ir dalytis knygomis su tais, kuriems jų trūksta“, – perduodamas dovaną bibliotekai kalbėjo V. Bukauskas.

  Skaityti daugiau...

 • Skaitymai „Adventinės istorijos mažiesiems“ Biržuvėnuose

  2016 m. gruodžio 16 d. bibliotekoje vyko renginys „Adventinės istorijos mažiesiems“. Adventas – viltingo laukimo, klausimų ir atsakymų laikas, tačiau dažnai ir suaugusieji nesugeba atsakyti: kas tai yra? Šio renginio metu ir buvo norima papasakoti vaikučiams apie Adventą, jo reikšmę bei papročius. Vaikams patinka atidarinėti Advento kalendoriaus dureles, įrengti prakartėlę ir puošti eglutę, degti vainiko žvakeles, žavėtis daugybe žibančių lempučių, tačiau mažai kas žino, kodėl taip yra daroma.

  Skaityti daugiau...

 • Rainių filiale įžiebta eglutė

  Gruodžio 20 dienos popietę, susirinkę vaikai i Rainių biblioteką, papuošė eglutę spalvotais bumbulais. Ant kiekvieno bumbulo buvo užrašytas linkėjimas, kuris linkėjo laimės, sėkmės, sveikatos, ramybės ...
  Sužibus girliandoms ir sudegus šaltosiom ugnelėm paminėjau geriausius Rainių filialo skaitytojus. Vaikučiai prie eglutės deklamavo eilėraščius ir minė mįsles.
  Sėdėdami prie stalo ir gerdami arbatą kalbėjomės apie kiekvienos šeimos tradicijas ir Kūčių nakties papročius, valgius ir būrimus .
  Ir mes su vaikais darėm būrimus, padėjau puodukus ant stalo, po jais pakišau likimą simbolizuojančius daiktus ir sužinojom ar ateinančiais metais gerai klosis.
  Gruodžio 20-osios vakaras bibliotekoje prabėgo greitai ir linksmai.

 • "Adventinis kelias" Pavandenėje

  Gruodžio 15 d. Pavandenės mokykloje vyko popietė "Adventinis kelias".
  Adventas - tai vilties, tikėjimo, susikaupimo, stebuklų, laukimo metas. Popietės metu šviečiant žvakės ugnelei, prasidėjo adventinio vainiko pynimas. Jaukumo suteikė ir šventinę nuotaiką skleidė kalėdinės giesmės. Popietės pabaigoje Pavandenės bendruomenės pirmininkė Jadzė Tarvainienė ir parapijos Klebonas Tomas Domarkas visus pasveikino su artėjančiomis šventėmis.

  Pagarbiai, bibliotekininkė Edita Streckienė