Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Lankytojų dėmesiui!

  kaukės

 • Eugenija Šimkūnaitė (1920 – 1996) – atsiminimai: nuo meilės gamtai – ligi žiniuonės išminties

  Prie Eugenijos Šimkūnaitės teksto reikia palinkti pamažu: įdėmiai, beveik taip, kaip vertum į plonytę adatą storesnį siūlą. Kodėl – kitaip niekaip nesuimsi visko į galvą. Taip sakant, be atidumo, ir siūlo adaton neįversi. O juk daktarės, žiniuonės kiekvienas sakinys – mintis į sveikatą, į jos saugojimą, į kokybiškesnį gyvenimą. Galų gale – tai ir sau meilės raiška, juk sveikata – turtas. Prirašyta, prikaupta Eugenijos Šimkūnaitės daug – ir vis iš didelės artumos gamtai, iš atidumo kas visai šalia, iš supratimo, kas žmogui būtina, kuo jo dvasia ir kūnas gyvas. Pagarba liaudies minčiai – išmonei ir stiprybei, gyvenimo savistabai ir pasidalijimui. Sakytum, tokie mokslininkės susimąstymai, daktarės receptai, žmogaus – moters, žiniuonės pajautimai ir sumanus išminties dovanų skyrimas. Regis, nieko tik šiaip sau – patarimai ir poveikis.

  Skaityti daugiau...

 • Tarptautinis poezijos festivalis 2020

  poezijos pavasaris plakatas3

 • Kviečiame į Dainiaus Sobeckio knygų pristatymą

  Plakatas Telšiams

 • VASARĄ DAR TO NEBUVO! VAIKAMS!

  Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos

  projektas „Biblioteka – erdvė susitikimams, pažinimui ir kūrybai“

  VASARĄ DAR TO NEBUVO! VAIKAMS!

  Edukaciniai užsiėmimai FOTOGRAFAVIMAS BE FOTOAPARATO

  Liepos 29 d., trečiadienį, 13 val. fotografijų ir medijų meno specialistė Dalia Mikonytė supažindins su fotografijos alternatyva – skenografija.

  Rugpjūčio 14, 21, 28 d. (penktadieniais) 11 val.   

  Tai nauja patirtis, kitaip leidžianti suvokti fotografavimo meną, gilintis į fotografavimo skeneriu galimybes.

  Kviečiame į Vaikų literatūros skyrių (Respublikos g. 18)

  Registracija tel. (8 444) 53970 

    

  Rugpjūčio 5 d., trečiadienį, 10 val. Terapinis emocinio ugdymo užsiėmimas su edukaciniais žaislais KIMOČIAI

  Rugpjūčio 5 d., trečiadienį, 11 val. Terapinis emocinio ugdymo užsiėmimas MANO JAUSMŲ MUZIKA

  Rugpjūčio 11 d., antradienį, 11 val. Susitikimas ir kūrybinės dirbtuvės su RAŠYTOJU DARIUMI REKIU

  Rugpjūčio 18 d., antradienį, 11 val. Edukacinis TERAPINIŲ PASAKŲ užsiėmimas

  Rugpjūčio 25 d., antradienį, 11 val. Susitikimas ir kūrybinės dirbtuvės su RAŠYTOJU  DAINIUMI ŠUKIU 

  Kviečiame į Vaikų literatūros skyrių (Respublikos g. 18)

  Registracija tel. (8 444) 53970  

 • Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje startuoja projektas „Biblioteka – erdvė susitikimams, pažinimui ir kūrybai“

  VAIKAI, VASARĄ DAR TO NEBUVO!

  Mėgstate dailę ir origamį? Kviečiame į BIBLIOTEKOS Vaikų literatūros skyrių (Respublikos g. 18)

  Terapiniai ir kūrybinio ugdymo dailės užsiėmimai vyks antradieniais 11 val. birželio 30, liepos 7, 14, 21, 28 d.

   Origamio – japoniško popieriaus lankstymo meno – užsiėmimai vyks penktadieniais 11 val. liepos 3, 10, 17, 24 d.

  Dailės įdomybių jus mokys dailininkė Asta Šimkevičienė.

  Registracija tel. (8 444) 53970 arba  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.  

  Organizatorius

  Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

  Projekto rėmėjai

  Lietuvos kultūros taryba

  Telšių rajono savivaldybė

  Telšių apskrities laikraštis „Telšių ŽINIOS“

  Projekto partneriai

  Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka

  Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka

  Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka

  Telšių r. Kaunatavo kaimo bendruomenė

 • Tautodailės metams su žemaitišku braižu

  Paroda, skirta Tautodailės metams

  Stiklinėje vitrinoje – spaudinių paroda, skirta Tautodailės metams. Praeityje amatininkas, tautodailininkas aprūpindavo gaminiais savo miestelį, aplinkinius kaimus. Gyvenimas santykinai uždaroje erdvėje turėjo privalumų: formavosi regionui būdingas skonis, gyvavo tęstinumas ir gamybinių technologijų savitumas, vartotos vietinės medžiagos, gamtiniai ištekliai. Išskirtinis žemaičių tautos paveldo rinkiniais yra Žemaičių muziejaus „Alka“. Parodoje – kapitaliniai muziejaus leidiniai. Tai „Tradicinė žemaičių skulptūra“ (sud. Elvyra Spudytė, 2008, 566 p.) , kuriame šventųjų skulptūros, drožtos senųjų meistrų dievadirbių Augustino Potockio, Kazimiero Mockaus, Kazimiero Varnelio ir kitų.

  Skaityti daugiau...

 • Vytauto Mačernio gimtadienis paminėtas jo poezijos skaitymais

  Šiemet birželio 5-ąją — poeto Vytauto Mačernio gimimo dieną — tęsiant tradiciją prie jo paminklo Žemaitės gimnazijos skverelyje vyko poezijos skaitymai. Įgyvendinant projektą, organizuota paskaita-ekskursija „V. MAČERNIO GYVENIMO RELIKTAI ŽEMAIČIŲ KALVARIJOJE, SEDOJE, TELŠIUOSE“. Aplankytos, fotografuotos, filmuotos su poeto Vytauto Mačernio gyvenimu susijusios vietos Sedoje, Žemaičių Kalvarijoje. Buvo skaitomos poeto eilės Šarnelėje prie V. Mačernio kapo ir Telšiuose prie jo paminklo. Eiles skaitė Mažeikių kultūros centro Juozo Vaičkaus Skrajojamojo teatro aktoriai (vadovas Martynas Januška) ir Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas, profesorius, poetas Alkauskas Giedrius, mokytojos Sigita Naglienė, Irena Šimkūnienė, svečiai iš Kelmės poetai Vytautas Šimkūnas, Viktoras Gulbinas bei Kelmės rajono „Bičiulio“ laikraščio redaktorė, poetė Ona Jautakė ir kiti renginio dalyviai. Svečius pasitiko bei poezijos skaitymus Telšiuose pravedė poetas Vytautas Stulpinas, kuris trumpai prisiminė paminklo Vytautui Mačerniui atsiradimo istoriją. Mačernio skulptūros autorius skulptorius – Gediminas Karalius.

  Skaityti daugiau...

 • Vlado Žiliaus iliustracijų paroda ir kūrybinės dirbtuvės

  Birželio 11 d., ketvirtadienį,  Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje atidaroma unikalaus dailininko Vlado Žiliaus (1939–2012) iliustracijų paroda ir vyks kūrybinės iliustracijų dirbtuvės vaikams.
  V. Žilius gimė 1939 m. gegužės 13 d. Žemaitijoje, Šilalės apskrityje. 1964 m. Lietuvos dailės institute baigė grafikos studijas. Menininkas iliustravo daugybę knygų – tiek poezijos, tiek prozos, tiek knygų vaikams. Tarp dailininko iliustruotų autorių – Maironio, Justino Marcinkevičiaus, Marcelijaus Martinaičio, Eduardo Mieželaičio, Janinos Degutytės, Mykolo Sluckio ir kt. kūriniai. Menotyrininkė Ingrida Korsaitė taip apibūdino V. Žiliaus iliustracinę kūrybą: „Vlado Žiliaus medžio raižinių ir oforto technika sukurtoms iliustracijoms, taip pat estampams ir piešinių ciklams būdinga filosofinė refleksija, žmogaus būties problematika, simboliniai motyvai. Nuo nedidelio, net miniatiūrinio formato iliustracijų, jautraus juvelyriško grafikos štricho dailininkas netruko pereiti prie didelių dekoratyvių tapybos kompozicijų, paženklintų modernizmo žyme.“

  Skaityti daugiau...

 • Pasikartojimai: iš rašytojos Žemaitės, anot jos pačios, gyvenimo paveikslėlių

  Julija Beniuševičiūtė – Žymantienė, rašytoja Žemaitė (1845 – 1921)

  Šiemet minime rašytojos Žemaitės 175 – uosius gyvenimo metus. Atmintis – pagarba ir vertybių pasikartojimas. Anot V.Daujotytės, ,,Ką atsimeni, nėra prarasta.‘‘ Kiekviena Žemaitės mintis, kiekvienas jos veikėjas, kiekviena gamtos gyvastis – iki mūsų laikų, vienokiu ar kitokiu būdu išsiveržusi iš natūralios erdvės, iš egzistencijos, iš prigimtinių dalykų. Emocinė stiprybė, dvasingumas ir aktyvumas, naujovių skelbimas – liudijimas, kuo rašytoja gyveno, tą nuosekliai sudėjo į savo kūrinius.

  Skaityti daugiau...