Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

 • Priimami siūlymai apdovanoti Atminimo ženklu „UŽ NUOPELNUS ŽEMAITIJAI“

  Apdovanojimui Atminimo ženklu „Už nuopelnus Žemaitijai“ teikiami asmenys yra įvertinami už reikšmingus, išliekamąją vertę turinčius, įsimintinus darbus  Žemaitijai, už nuopelnus ir pasiekimus įvairiose veiklose  stiprinančiose Žemaitijos tapatybę, istorinę atmintį, kalbą, Žemaitijos kaip istorinės Europos žemės gyvybingumą šiuolaikiniame pasaulyje.

  Apdovanojimas gali būti teikiamas Lietuvos Respublikos ir užsienio šalių piliečiams, savo pasiekimais bei autoritetu garsinantiems istorinę Europos žemę -Žemaitiją, savo veikla ženkliai prisidedantiems prie šio krašto gerovės ir klestėjimo.

  Kandidatus siūlyti gali juridiniai ar fiziniai asmenys, kurie turi pateikti reikiamus dokumentus:
  1. Laisvos formos siūlymą (pavyzdys);
  2. Kandidato gyvenimo aprašymą (CV);
  3. Išsamų pastarųjų metų veiklos, reikšmingų, išliekamąją vertę turinčių darbų, nuopelnų aprašymą, nurodant apdovanoti siūlomos veiklos mąstą ar pobūdį, trukmę, sprendimų įtaką arba vaidmenį visuomenėje (bendruomenėje).

  Prašome siūlymus ir prie jo pridedamus dokumentus siųsti Lietuvos paštu, elektroniniu paštu ( Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. ) arba pristatyti iki 2019 m. gruodžio 1d. adresu: Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyrius (317; 308 kab.), Telšių rajono savivaldybė, Žemaitės g. 14, LT-87133 Telšiai.

  Už nuopelnus Žemaitijai

  https://www.youtube.com/watch?v=GZW_KtBYQ10

  Daugiau informacijos:
  Eglė Macienė  tel. nr. +370(646)39486, el. paštas Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
  Vida Urnikienė tel. nr. +370(672)12472, el. paštas Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

  Atminimo ženklo „UŽ NUOPELNUS ŽEMAITIJAI“ nuostatai
  KVIETIMAS

   

 • Bibliotekininkų mokymosi vieta - Vokietija

  Spalio 30 d. Telšių rajono bibliotekininkų seminare Vilija Jocienė ir Erika Bytautienė pasidalijo įdomia patirtimi iš 4 dienų mokymosi Vokietijoje, Ibbenbüren Suaugusiųjų liaudies aukštojoje mokykloje, kartu su Telšių ir Raseinių suaugusiųjų švietėjais. Vokietijoje aplankytos įstaigos: šeimos ugdymo centras, savivaldybės muzikos mokykla, įstaiga, kuri labiausiai skiria dėmesį neįgaliems gyventojams "Mokymai skatina/ugdo Ibbenbüren", „QUASI SO-Theatre eV“, miesto Jaunimo kultūros centre "Schaune" ir "Rockbüro" su gretima jaunimo meno mokykla. Darbuotojos dalyvavo susitikime su miesto meru dr. Marc Schrameyer ir ,žinoma, Ibbenbüren viešojoje bibliotekoje, kurią pristatė direktorė p. Dagmar Schnittker, nustebindama Telšių bibliotekos atstoves veiklų įvairove, darbo organizavimu, dėmesiu kiekvienam lankytojui ir inovatyviomis galimybėmis.
  Programos „Erasmus+“ projekto ,,Suaugusiųjų švietėjų bendrųjų gebėjimų tobulinimas, remiantis Vokietijos patirtimi“ („KARTU 2019“) rengimo ir įgyvendinimo veikloje Telšių Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką atstovauja Jolanta Sutkutė, Vida Urnikienė, Erika Bytautienė, Vilija Jocienė. Projekto koordinatorius -Telšių švietimo centras.

  Direktoriaus pavaduotoja Vida Urnikienė

 • Skaitmeninių lyderių, konsultantų ir bibliotekininkų mokymai Telšiuose

  Spalio 30 d. Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko Skaitmeninių lyderių, konsultantų ir bibliotekininkų mokymų antrasis ciklas. Sulaukėme gausaus dalyvių skaičiaus, kuriems buvo pristatytos ateities technologijos, kokia yra skaitmeninių iniciatyvų sklaidos svarba ir poveikis, mobiliosios programėlės, kurios gali palengvinti mūsų kasdienį gyvenimą.
  Mokymus vedė lektorė Erika Bytautienė. Nuotraukų autorė Vida Urnikienė.

 • Bibliotekininkų pokalbis su rajono savivaldybės administracijos atstovais

  Lapkričio 7 d. Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazys Lečkauskas, administracijos direktoriaus pavaduotojas Almantas Lukavičius, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Macienė ir vyriausioji specialistė Vaida Udovičienė susitiko su Telšių rajono bibliotekininkais. Aptarė viešosios bibliotekos darbuotojų etatų bei valdymo struktūros pokyčių proceso galimus etapus.

 • Paramos fondo "ŠVIESKIME VAIKUS" dovana rajono bibliotekoms

  BIBLIOTEKOS SVEČIAI. Lapkričio 7 d. Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Vilma Rumšienė pristatė Labdaros ir paramos fondo "ŠVIESKIME VAIKUS" misiją - aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius geriausiomis lietuvių autorių knygomis vaikams. Šiais metais fondas 29 organizacijoms: Telšių rajono bibliotekoms ir lopšeliams-darželiams bei mokykloms dovanojo 37 knygų rinkinius, tai virš 1300 knygučių vaikams.

  Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ įkurtas 2013 m. Jo steigėjai: Lietuvos muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas ir Lietuvos agronomas, verslininkas, ūkininkas, politikas, mecenatas Ramūnas Karbauskis.

  Direktoriaus pavaduotoja Vida Urnikienė

   

 • Šiaurės šalių savaitė Degaičių bibliotekoje

  Lapkričio 11-17 dienomis Degaičių biblioteka dalyvavo nacionaliniame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“. Šiemet Šiaurės šalių bibliotekų savaitei pasirinkta tema – „Šventės Šiaurės šalyse“. Šventė – vienas gražiausių ir maloniausių dalykų mūsų gyvenime. Kad būtų linksmiau šventėme drauge su Telšių „Ateities“ progimnazijos Degaičių skyriaus darželinukais. Skaitėme jiems A. Lindgren  knygą „Pepė ilgakojinė“ po to šventėme, Pepės ilgakojinės gimtadienį. Švęsdami gimtadienį  daug žaidėme, dainavome, dūkome, piešėme ir aišku dovanojome dovanas Pepei. Šventėme taip, kaip moka švęst tik Pepė.

  Ačiū darželio auklėtojai Redai Kazlauskienei bei Degaičių seniūnijos darbuotojai Virginijai Keršienei už  pagalbą ir draugystę.

  Degaičių filialo vyr. bibliotekininkė Aušra Ubartienė

 • Poezijos penketuko (iš šių Metų rinkimų) sutiktuvės: nuo žodžio skambesio iki daugiaprasmio bylojimo

  Poezijos penketuko (iš šių Metų rinkimų) sutiktuvės: nuo žodžio skambesio iki daugiaprasmio bylojimo

  Regis, pats metas stabtelti ir įdėmiau apžvelgti šių metų skaitytojams pasiūlytų knygų rinkimų leidinius – ypač gundanti Poezijos penketuko ,,lentyna‘‘. Žodis po žodžio ir sutarta, kad lapkričio vidurys tiks poezijos skaitymams. Taigi pirmasis susitikimas su skaitytojais jau ir įvyko – Miesto bibliotekoje pristatytos šios Metų eilėraščių knygos: Vaivos Grainytės ,,Gorilos archyvai‘‘, Jurgitos Jasponytės ,,Vartai Auštrieji‘‘, Vytauto Kazielos ,,Alyvmedžiai‘‘, Giedrės Kazlauskaitės ,,Gintaro kambarys‘‘ ir Alvydo Šlepiko ,,Mano tėvas žūsta‘‘. Į poetinį kontekstą leistasi per apmąstymus, pašnekesius apie nūdienos problemas ir susibendravimus, aptariant, kas vis dėlto eilėraščiuose giedra, kas užaštrinama, o ties kuo vėl grįžtama į tradicines erdves. Ypač sudomino jaunųjų kūrėjų drąsa, atviras gyvas žodis, meninė išmonė ir atsakingas požiūris į laikmečio, virtualios erdvės primestas problemas, žmogaus būseną, jo elgesį ir jauseną kasdienybėje. Juk tikrai nėra lengva tokiame skubos amžiuje. Ir kaip smagu, kad poezija, anot kritikės A.Peluritytės – Tikuišienės, ,,yra menas, kuris pajėgia sugriebti už rankos, kai pasvyrame ties nežinios bedugnėmis‘‘. Visa susitikimo popietė būtent apie atmintį, apie moterį, apie meilę ir jos jėgą, apie ryšį su savimi ir Kitu – tarsi sklaidė tamsą ir atvėrė poeto ir jo subjekto pojūčius, per modernų tekstą bylojo daugiaprasmes mūsų žmogaus patirtis. Kviečiame, kas dar neperskaitė, paskaityti – tai tikrai labai įdomi, įvairialypė ir skambi poezija – iki malonių susitikimų bibliotekos skaitiniuose.

                                                                        Miesto bibliotekos informacija,

 • Žemaitės skaitymai Kelmės viešojoje bibliotekoje

  Pranešėja J. Švėgždavičienė

  Į septintuosius Žemaitės skaitymus Kelmės viešojoje bibliotekoje 2019 m. spalio 8 d. buvau pakviesta perskaityti pranešimą apie Žemaitės gyvenimo Džiuginėnuose laikotarpį. Iš tiesų per pastaruosius du dešimtmečius pasirodė nemažai mokslinių straipsnių iš dvarų kultūros istorijos, tame tarpe ir apie Džiuginėnų Gorskius. Kraštotyrininkas J. Normantas net 35 metus rinko žinias apie Džiuginėnus. Gorskių proanūkis Jan Perkowski, savo giminės istorijos tyrinėtojais, taip pat mielai dalijasi surinkta medžiaga. Skaitymuose dalyvavo trys mokslininkės, rašytojas D. Mušinskas. Nijolė Kančauskienė pristatė leidinį su ketvirtųjų, penktųjų ir šeštųjų skaitymų pranešimais. Kelmės bibliotekos facebook‘e yra nuoroda į trumpą konferencijos vaizdo apžvalgą: 

  https://www.youtube.com/watch?v=oAK7g_s5cvA

  Skyriaus vedėja, Julita Švėgždavičienė 

 • Bibliotekos mokymo centre - vokiečių kalbos komunikacinių kompetencijų ugdymas

  2019 m. spalio mėnesį Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos mokymo centre 15 mokymų dalyvių tobulino vokiečių kalbą. Bibliotekoje įgyvendinama Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programa „Vokiečių kalbos komunikacinių kompetencijų ugdymas“, kurios tikslas formuoti Telšių rajono suaugusiųjų gebėjimą bendrauti vokiečių kalba, lavinti jų pažinimo, komunikavimo ir kitas bendrąsias kompetencijas. Programa skirta gyventojams, įvairių bendruomenių nariams norintiems tobulinti bendravimo vokiečių kalba įgūdžius ir ugdyti gyventojų gebėjimus naudotis naujomis technologijomis t.y. naudotis užsienio kalbų mokymosi kompiuterine programa Euro Talk Language Learning bibliotekoje. Programos rengėjas - Vida Urnikienė, partneris - Vokiečių kalbos ir kultūros draugų klubas (vadovė Nijolė Vaičekauske), užsiėmimus pravedė lektorė Vilija Juknienė. Programą finansavo Telšių rajono savivaldybė.

  Direktoriaus pavaduotoja Vida Urnikienė 

   

   
   
   
 • Suaugusiųjų švietimo darbuotojų konsorciumo mobilumo projektas

  Telšių ir Raseinių rajonų suaugusiųjų švietėjai įgyvendina programos „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo sektoriaus projektą ,,Suaugusiųjų švietėjų bendrųjų gebėjimų tobulinimas, remiantis Vokietijos patirtimi“ („KARTU 2019“). Projekto koordinatorius - Telšių švietimo centras.

  Projekte dalyvauja šių Žemaitijos regiono rajonų institucijos, organizacijos, vykdančios suaugusiųjų neformalųjį švietimą: Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka, Žemaičių muziejus „Alka“, Telšių suaugusiųjų mokykla, Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Telšių socialinių paslaugų centras, Telšių dailės mokykla, asociacija „Vokiečių kalbos ir kultūros draugų klubas“, asociacija „Telšių bičiulių ratas“ bei Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba.

  2019 m. pradžioje minėtos įstaigos ir organizacijos sukūrė konsorciumą. Gavus mobilumo projekto finansavimą, 15 suaugusiųjų švietėjų, atstovaujančių konsorciumo narius ir Telšių rajono savivaldybės administraciją, spalio 15–18 dienomis dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo mokymuose Vokietijoje, kuriuos  organizavo Ibbenbiureno Liaudies švietimo aukštoji mokykla (Šiaurės Reino Vestfalijos žemė, Šteinfurto apskritis).

  Mokymų metu vyko paskaitos apie suaugusiųjų švietimą, pilietiškumo ugdymą Vokietijoje, taip pat diskusijos apie sėkmingą rinkodarą suaugusiųjų švietime, kokybės vadybos svarbą, suaugusiųjų švietėjų kvalifikacijos tobulinimo galimybes bei socialiai pažeidžiamų ir kitų kultūrų atstovų suaugusiųjų švietimo organizavimą, jo ypatumus ir patirtis. Mokymų metu suaugusiųjų švietėjai lankėsi Ibbenbiureno miesto bibliotekoje, muzikos mokykloje, ekumeniniame šeimų ugdymo centre, įstaigoje „Mokymai ugdo Ibbenbiureno miestą“, padedančioje jaunimui ir neįgaliesiems integruotis į darbo rinką,  jaunimo kultūros centre. Šiose įstaigose mokymų dalyviai susipažino su edukacinėmis erdvėmis bei mokymo programomis suaugusiesiems, su asociacijų (Jaunimo meno mokyklos), privačių asmenų (Teatro) iniciatyvomis teikiant neformalųjį suaugusiųjų švietimą vietos bendruomenėse. Tokiu būdu suaugusiųjų švietėjai iš Lietuvos pamatė įvairių neformaliojo švietimo institucijų aplinką, neformaliai įvertino tų institucijų andragogų gebėjimus užtikrinti suaugusiųjų mokymosi proceso lankstumą, turinio aktualumą. Dalyvaudami mokymuose -mobilumo programoje Vokietijoje konsorciumo nariai pasisėmė europinės patirties, patobulino savo andragogines kompetencijas.

  Mobilumo projekto dalyvius pasveikino Ibbenbiureno meras dr. Marc Schrameyer. Meras ir mokymus suaugusiųjų švietėjams iš Žemaitijos Ibbenbiurene organizavusi Liaudies švietimo aukštosios mokyklos vadovė p. Cornelia Baumann pasidžiaugė puikia galimybe gyventi, drauge kurti ir dirbti Europoje taikos metais. Lietuvos atstovai džiaugėsi galėdami susipažinti su darniai ir kolegialiai dirbančia vietos bendruomenės komanda švietimo ir kultūros srityse. Ši pažintis Telšių atstovams ypač džiugi, nes Šteinfurto apskritis su Telšių rajono savivaldybe palaiko ilgalaikius partnerystės ryšius. Tai suteikia dideles galimybes įgyti vis daugiau geros patirties ir stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą bei skatinti pagarba, partnerystės dvasia ir bendra atsakomybe grindžiamą komunikaciją. 

  Projektas ,,Suaugusiųjų švietėjų bendrųjų gebėjimų tobulinimas remiantis Vokietijos patirtimi“. (Nr.2019-1-LT01-KA-104-060360,) finansuojamas programos ,,Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo sektoriaus 1 pagrindinio veiksmo projekto lėšomis.