Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka



daiktu bibl

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

    Svarbiausia naujiena
  • BŪTUME DĖKINGI UŽ PARAMĄ IR ŠIEMET

    daugiau

  • „VILTIES“ UGDYTINIAI DEKORAVO POPIERINIUS MARGUČIUS

    Biblioteka džiaugiasi bendradarbiavimu su Telšių centro „Viltis“ ugdytiniais. Kovo 28 d. jie Velykų laukimo džiugesio ieškojo dekoruodami popierinius margučius.

  • PASAULIS GYVUOS TOL, KOL JUOKSIS

    „PASAULIS GYVUOS TOL, KOL JUOKSIS“ – nauja bibliotekoje eksponuojama Gedimino Petrulio sukauptų karikatūrų ir humoristinių leidinių paroda.

    Politika, socialinės problemos, kasdienio gyvenimo situacijos, amžina nelygių vedybų, neištikimybės bei seksualinių situacijų tema – neišsemiami ir pagrindiniai karikatūrų siužetai. Parodoje bus galima pavartyti anuomet populiarių „Šluotos“ žurnalų, 1939 metų buities ir politinės karikatūros bei žymių karikatūristų leidinių. Liaudies išmintis byloja, kad juokas – dalykas rimtas, suteikiantis geros nuotaikos!

    Apsilankykite ir praskaidrinkite savo dieną  geromis emocijomis. Juk balandis – pokštų mėnuo... Paroda bus eksponuojama iki balandžio 30 d.

  • „ASOCIACIJOS „LANGAS Į ATEITĮ“ PADĖKA BIBLIOTEKAI

  • SU TARPTAUTINE TEATRO DIENA!

    „Teatro žurnalas“, „Kinas“, „Kultūros barai“, „Krantai“... Tai spauda, bibliotekoje pateikianti naujausią informaciją apie kultūrą, literatūrą, muziką, scenos meną.

    „Teatras – tai gyvenimo atspindys“, – meilę teatrui teigia Telšių Žemaitės dramos teatro režisierius DONATAS ŽILINSKAS, diskutuodamas su teatro aktore AISTE KORKADINOVAITE-ŠIAUDKULIENE.

    SU TARPTAUTINE TEATRO DIENA, mieli kolegos!

    Naujų kūrybinių polėkių bibliotekos skaityklos lankytojams!

  • KŪRĖME VELYKŲ PASAKĄ

    Kovo 26 d. bibliotekoje sulaukėme mažųjų svečių iš Telšių „Saulutės“ lopšelio-darželio „Smalsučių“ grupės, o juos atlydėjo mokytoja Dalia Stočkienė ir mokytojos padėjėja Judita Balsienė.

    Vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kuriame Velykų pasaką“ su miriorama (tai specialioje dėžėje rankenėle sukama paveikslėlių panorama).

    Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Kiaušinis nuo seniausiųjų laikų simbolizuoja gyvybės atsiradimą, o Velykų margučiams priskiriamos ypatingos, magiškos galios. 

    Skaityti daugiau...

  • PROZININKUI PETRUI CVIRKAI – 115

    Neatmainoma pasakojimo galia, pasergėta saulės ir saulėlydžio žymė žmonių gyvenime (rašytojo Petro Cvirkos 115-ųjų metinių proga: 1909–1947)

    Prozininko Petro Cvirkos pradžių pradžia – Klangių kaimas, apie kurį jis pats rašė: „Tai senas Panemunės kaimas – didelių štukorių, dainininkų, muzikantų!“ Savito ir ryškaus talento kūrėjas ir vaikams, ir suaugusiesiems paliko įsimintinų personažų, tikrovę perpynęs su humoru, pasakojimus versdamas artimus pašnekesiui, pasakai, įspūdingai atskleidęs vidinį grožį, padaręs didelius rašto darbus. Dėmesys žodžiui iki šiol traukia skaitytoją – turbūt ne vienas esame išlaikę atmintyje mokytojo žodžius iš ,,Vaikų karo“: ,,Jūsų rankos laiko jūsų ateitį. Jos turi padaryti didelius ir kilnius darbus!“

    Skaityti daugiau...

  • PIRMADIENIO CITATA. TIMOTHY FERRIS „4 VALANDŲ DARBO SAVAITĖ“

    Jei gyvenimas jus trikdo, tai ne tik jus. Tokių yra kone septyni milijardai. Aišku, tai ne bėda, kai suprantate, kad gyvenimas nėra uždavinys, kurį reikia išspręsti, ar žaidimas, kurį reikia laimėti.

    Jei pernelyg stengiatės sudėstyti neegzistuojančią mozaiką, nepastebite visų tikrųjų linksmybių. Sėkmės vaikymosi naštą galima iškeisti į laimingą lengvumą, jei pripažįstame, kad taisykles ir ribas nusistatome tik patys.

    Todėl būkite narsūs ir nesijaudinkite, ką pagalvos žmonės. Jie vis tiek labai dažnai negalvoja.

  • KNYGOS „PO BLYŠKIU LIETUVOS DANGUMI“ PRISTATYMAS

     

    Kovo 22-osios vakaras Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje skirtas prancūzų žurnalisto, rašytojo ir keliautojo Žano Moklero kelionėms po Lietuvą ir jo knygai „Po blyškiu Lietuvos dangumi“.

    1926 m. Prancūzijoje išleistą knygą mums pristatė šio kūrinio vertėja, prancūzų literatūros profesorė Genovaitė Dručkutė. Renginį moderavo žurnalistas Valdas Puteikis.

    Turėjome retą galimybę pažiūrėti į XX a. pradžios Lietuvą ir net į Telšius akimis žmogaus, įsimylėjusio mūsų šalies istoriją, tautosaką, gamtą ir kalbą. Ž. Mokleras Lietuvą pamilo skaitydamas lietuvių liaudies dainas, filologo G. Neselmano išverstas į vokiečių kalbą. Ir svajojo kada nors aplankyti tą spindinčių ežerų kraštą.

    Skaityti daugiau...

  • POPULIARIAUSIOS SUKČIŲ SCHEMOS, NUTAIKYTOS Į SENJORUS: KAIP JŲ IŠVENGTI?

    Skaitmeninės technologijos atneša daugybę privalumų, tačiau kartu su jomis ateina ir nauji pavojai, ypač vyresnei – senjorų – auditorijai. Sukčiai vis dažniau naudoja pažangias technologijas, kad išviliotų pinigus iš mažiau technologiškai išprususių asmenų. Tad labai svarbu žinoti šias apgaulės formas ir būdus, kaip jų išvengti.

    Sukčiai nuolat tobulina savo metodus, tačiau yra keletas pagrindinių apgaudinėjimo būdų, apie kuriuos žinodami galite apsisaugoti.

    Apie populiariausias sukčių schemas ir kaip reikėtų nuo jų apsisaugoti dalijasi ilgametis skaitmeninės rinkodaros strategas ir „Develio" agentūros vadovas Mindaugas Sakalauskas.

    Skaityti daugiau...

  • „AUTORYSTĖS LABIRINTAS“ BIBLIOTEKOJE

 
Savanoris bibliotekoje