Žemaitis Liudvikas Stulpinas - lietuviškos jūreivystės pradininkas

Paroda žymiam kraštiečiui

85-osioms mirties metinėms paminėti

Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje atidaryta archyvinių dokumentų, tarpukario, sovietmečio laikotarpiais spausdintų straipsnių kopijų, knygų ir kitų laikmenų, kuriose atsispindi L. Stulpino [1871 12 04- 1934 07 15] asmenybė, paroda. Atskira lentyna - mūsų žymaus kraštiečio atminimo ženklams Klaipėdoje, Smiltynės Kopgalio kapinėse, Telšiuose ir Jomantų take Viešvėnų seniūnijoje. Už nuopelnus L. Stulpinas apdovanotas dviem ordinais. „Pirmasis Klaipėdos uosto kapitonas žibėjo kaip švyturys“ – šia straipsnio antrašte kviečiame žvilgtelėti į L. Stulpino „portretą“, kuris tikėtinai padės suvokti šio žemaičio reikšmę Žemaitijai ir Lietuvai.
Skyriaus vedėja
Julita Švėgždavičienė

Pilietinė iniciatyva „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ Nerimdaičiuose

Liepos 6-oji yra viena svarbiausių Lietuvos valstybės minimų švenčių. Šią dieną 1253 metais įvyko pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus karūnacija. Ši diena oficialiai švenčiama nuo 1991 metų. O tradicija giedoti šalies himną gyvuoja nuo 2009 metų, minint Lietuvos vardo tūkstantmetį.
Nerimdaičių miestelio bendruomenė kasmet aktyviai susiburia prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“. Šiais metais giedoti Tautišką giesmę vietos gyventojai susirinko prie miestelyje esančios estrados. Įsisegę tautines juosteles lygiai 21 val. kartu su viso pasaulio lietuviais, buvo pakviesti sugiedoti Tautišką giesmę.
O kadangi šiais metais Žemaitija švenčia 800 metų Jubiliejų, miestelio estradą papuošė užrašas - Žemaitėjė 800. Prisimenant savo etnografinio regiono tradicijas ir papročius, šventės dalyviai buvo paraginti aplankyti ir sudalyvauti įvairiose veiklose „stotelėse“: žemaitiškų patiekalų ir vaistažolių arbatų ragavime, žemaitiškų tekstų skaityme, mįslių minime, šuolyje į tolį su klumpėmis bei sėkmės išbandyme „Laimės šulinyje“. Patys greičiausi, aktyviausi ir gudriausi buvo apdovanoti. Viso vakaro metu vyravo linksma nuotaika ir geros emocijos. O renginio pabaigą vainikavo šventinis tortas.

Istorijos mokytoja ir vyr. bibliotekininkė Neringa Račkauskienė

Paroda "Prezidento skrybėlė"

Paroda

Bibliotekos III a. atidaryta Mažeikių dailės mokyklos moksleivių piešinių paroda “Prezidento skrybėlė”, skiriama Valstybės dienai.
Parodoje eksponuojami vaikų piešti daiktai, kurių apsuptyje Respublikos prezidentas būtų be galo patrauklus ir puikiai atstovautų klestinčią Lietuvą.

Lego bibliotekoje liepos mėn.

lego201907

Dronai bibliotekoje liepos mėn.

dronai201907

Poezijos renginys Lauko Sodoje

,,Sakau - rēk žmuogou žmuogaus, draugou drauga, rēk dūšē dūšės artėmuos...“ (Ištrauka iš poetės Irenos Daubarienės eilėraščio ,,Dā veizo“).

Gražų sekmadienio rytą po Šv. Mišių bažnytėlėje lauksodiškiai, ryškėniškiai ir kraštiečiai rinkosi į Lauko Sodos ir Ryškėnų bibliotekų organizuotą renginį ,,Žemaitija -  tu mūsų žemelė“ skirtą Žemaitijos metams paminėti.

Skaityti daugiau...

Žvilgsniu į ežerą

Pirmaisiais, dar visai nedrąsiais bijūnų — Telšių miesto simbolinės gėlės — bumbulais bei kuplia jų žaluma apglėbtoje kamerinėje scenoje prie Žemaičių muziejaus „Alka“, visus atėjusius nustebinančia atsiveriančiu ežero vaizdu, tą vakarą buvo padėtas taškas šiųmečio festivalio „Poezijos pavasaris 2019“ renginiuose Telšiuose.

Baigiamąjį poezijos ir muzikos vakarą, lyg lengvą, alyvų žiedais pakvipusį, skardžiabalsėmis mažųjų giesmininkų suskambusių liepų pavėsyje vedė lituanistė, poetė Ieva Sigita Naglienė ir atvažiavusių svečių — poetų — grupės vadovas, vadovėlių autorius, literatūrologas Regimantas Tamošaitis.

Skaityti daugiau...

Legendų skrynią Nerimdaičiuose atvėrus

Visus metus Nerimdaičių bibliotekoje viešėjo simbolinė „Poezijos paukštė“. Ji jau apie du dešimtmečius tradiciškai keliauja per Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos filialus, o pernai „atskrido“ iš Eigirdžių, kur ją palydėjo ten lankęsi 2018-ųjų „Poezijos pavasario“ svečiai. Ši paukštė, įrėminta Felikso Kerpausko fotografijoje, Nerimdaičių mokyklos scenoje jau laukė poetų.

Bet nerimdaitiškiai greitai „Poezijos paukštės“ paleisti nenorėjo. Pirmiausia laukė atveriama legendų skrynia, kurią pravėrė Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Nerimdaičių filialo vyr. bibliotekininkė Neringa Račkauskienė ir mokytoja Indrė Kuprijanovienė. Jų lūpomis, pasitelkiant skrynioje tūnojusius simbolinius personažus, prabilo Paunšvystės alkakalnio legenda, svečiai sužinojo, kaip atsirado Nerimdaičiai. O ta žila legenda atkeliavo iš Romualdo Mackevičiaus, kurią jam papasakojo mama Viktorija Piekarskaitė.
Vėliau žemaitiškas žodis Žemaitijos metais įtaigiai prabilo broliuko ir sesutės — Gabijos ir Ovidijaus Bukontų — lūpose.

Skaityti daugiau...

Poetinio žodžio kelionė nuo Vytauto Mačernio paminklo

Pirmąkart — naujoje miesto kultūrinėje erdvėje. Šiemet 55-asis tarptautinis „Poezijos pavasaris“ Telšių krašte — išskirtinis, nes jis prasidėjo prie paminklo poetui Vytautui Mačerniui, pastatyto pernai rudenį Žemaitės gimnazijos skverelyje.

Pirmiausia „Poezijos pavasario“ svečiai — poetai Tomas Cohen (Čilė/Vokietija), Valdas Daškevičius, Arvydas Genys, Dovilė Kuzminskaitė, Sigitas Birgelis, Vytautas Stulpinas, Steponas Algirdas Dačkevičius, Petras Gintalas, Ieva Sigita Naglienė, literatūrologas dr. Regimantas Tamošaitis, aktorė Irena Plaušinaitytė — buvo sutikti Karolinos Praniauskaitės bibliotekoje, kur bibliotekos direktorė Jolanta Sutkutė ir jos pavaduotoja bei projekto „Poezijos pavasaris“ koordinatorė Telšių krašte Vida Urnikienė jaukioje skaityklos aplinkoje pakvietė pažiūrėti režisieriaus Justino Lingio dokumentinį filmą apie pirmąją Lietuvoje poetę moterį ir vertėją Karoliną Praniauskaitę, kilusią netoli Telšių, Padurbinio dvarelyje.

Skaityti daugiau...

Paroda Žemaitijos metams;,,Žemaitija – gimtinė, žemė, žmonės – viskas kažkaip arčiau‘‘

Žiūrėjimas į pasaulį iš savo erdvės – stebuklas. Kiekvienas plotas turi savo atramą, kiekvienas sutiktas žmogus – artybę. Nuo to turbūt ir prasideda namų, gimtinės, Tėvynės samprata? Apie Žemaitiją šneka, apie jos praeitį ir ateitį – iš labai arti, iš to, kaip sakoma, kas svarbiausia prieteliams, kas perkartota giminėms. Pirmoji įžvalga – Simonas Daukantas, istorikas, viziją, įžvalgas, svajones, legendų meilę sujungęs su atkakliu darbu, veiksmu, iki gyvenimo pabaigos pridėdamas jausmus, patirtis ir liūdesį – tarsi kurdamas savo paties, o ne Žemaičių žemės portretą, skelbdamas žemaičių kalbos, viso krašto ir žmogaus vertę. Būtų galima leistis ir platyn, ir gilyn – apie tai tegul bylos Miesto bibliotekoje eksponuojamos knygos: skirtingų autorių, skirtingo laikmečio spaudiniai.

Skaityti daugiau...

Daugiau įrašų...

 1. Vasaros darbo laikas
 2. Projektas "Pažinkime neregimą pasaulį"
 3. Lėlių teatras - bibliotekoje
 4. Poezijos pavasaris 2019
 5. VARNIŲ MIESTO FILIALE VEIKIA TOMO JOVAIŠOS AKVARELIŲ PARODA
 6. Tarpukario Telšių spaustuvių leidiniai
 7. Žemaitijos paslaptys –Tryškiuose
 8. LIETUVA SKAITO. Skaitymo akcija „VALANDA SU KNYGA" Telšiuose
 9. Paroda "Kraštiečių portretai"
 10. SUSITIKIMAS SU POEZIJA BALTAJAME OBELŲ ŽYDĖJIME
 11. Nerimdaičių biblioteka paminėjo Nacionalinę bibliotekų savaitę
 12. Atverk duris knygelės
 13. Valanda su knyga 2019
 14. Penktadienis Rainių filiale
 15. Edukacinė popietė „Kas ant margučio parašyta“
 16. ,,Atsivėrė anksčiau neregėta erdvė Ir kyla kalvų kalvomis’’(V. Stulpinas) - belaukiant Velykų,
 17. PASITINKANT NACIONALINĘ BIBLIOTEKŲ SAVAITĘ
 18. Nacionalinė bibliotekų savaitė 2019
 19. ,,Atverk knygelės duris‘‘
 20. Sauliaus Grinkevičiaus knygos ,,Labirintai'' pristatymas
 21. Literatūrinė pamoka Varnių miesto bibliotekoje.
 22. Linksmai šventėme Tarptautinę vaikų knygos dieną
 23. Paroda, skirta Pasaulio poezijos dienai, ,,Žodis išlaisvina tylą‘‘(V.Stulpinas) – Telšių krašto kūrėjų žiūra į kasdienybę kitaip‘‘
 24. Paminėta vaikų knygos diena
 25. Tarptautinė vaikų knygos diena Eigirdžiuose
 26. ,,Knygnešių takais‘‘ – paroda apie tautos sąmonės žadintojus
 27. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos šventė Nerimdaičiuose
 28. Prisijungusi Lietuva skelbimas
 29. ,,Ar jau pažįstu raideles?‘‘ – ,,išskaitomas‘‘ susitikimas Miesto bibliotekoje
 30. Lietuvių kalbos dienos Tryškių bibliotekoje
 31. Užgavėnės Pavandenėje „Žemaitėška ruokonda“
 32. Lietuvių kalbos dienos Degaičių bibliotekoje
 33. Užgavėnės Pavandenėje „Žemaitėška ruokonda"
 34. Metų knygų vaikams pristatymas Buožėnų filiale
 35. Smagi viktorina Lietuvių kalbos dienoms ir Žemaitijos metams paminėti Ryškėnuose
 36. Vasario 16 - ios popietės akimirkos
 37. Rainiai šventė gimtadienį – Vasario 16-ąją!
 38. Atverti širdį ir gyvenimo spalvas per meną
 39. Nacionalinis diktantas bibliotekoje
 40. Iniciatyva „10 000 vaikų, saugesnių internete“ ir bibliotekoje
 41. Kai biblioteka – Nuotykių žemė
 42. LITERATŪRINIAI SUSITIKIMAI, TIESIANTYS POEZIJAI TAKĄ Į SKAITYTOJŲ ŠIRDIS
 43. Juzefo Perkovskio studija pristatyta Torunėje
 44. „Poezijos knygų penketuko pristatymas“
 45. Antikvarinių skulptūrėlių paroda
 46. Kalėdinės eglutės įžiebimas
 47. Renginys Gadūnave
 48. Renginys Gedrimuose
 49. Popietė "Kalėdinis atvirukas"
 50. Edukacinė popietė „Džinso džiazas“
 51. PIRMOKAI BIBLIOTEKOJE
 52. „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“ Tryškių bibliotekoje
 53. Nerimdaičiai prisijungė prie Suaugusiųjų mokymosi savaitės 2018
 54. Laikas mokytis
 55. Laisvalaikiu mokomės ir tobulėjame
 56. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė
 57. Nerimdaičiuose pristatyta Stasio Kasparavičiaus knyga „Žemaitija – paslapčių žemė“
 58. Vienuoliktoji menininkės parodos "Išrinktieji" stotelė - TELŠIAI!
 59. DIDYSIS KNYGŲ PRISTATYMO KONKURSAS
 60. Telšių trečiojo amžiaus universiteto studentai – akcijos dalyviai.
 61. AKCIJOS „SENJORŲ DIENOS INTERNETE 2018“ startas Telšių rajono bibliotekose!
 62. Akcijos „SENJORŲ DIENOS INTERNETE 2018“ renginiai Telšių rajono BIBLIOTEKOSE.
 63. Projektas „Prisijungusi Lietuva“ Lietuvos bibliotekose
 64. Poezijos ir romansų vakaras „Kas tas paslaptis suprastų...“ Tryškių bibliotekoje
 65. Virgis Šidlauskas – vaikų literatūros debiutantas Telšiuose
 66. Linksmas susitikimas su rašytoju Virgiu Šidlausku
 67. Iki susitikimo Telšių knygų mugėje 2019 metais!
 68. Žemaičių kūrybos almanacho „ Už kalno kalnas“ pristatymas
 69. Christopher E. M. Pearson knygos „1000 architektūros šedevrų“ pristatymas
 70. Ona Jautakė ir jos „Balta skrybėlaitė“
 71. Vytautas Račickas- populiariausias autorius bibliotekose
 72. Vaikiškų knygų autorė Liuda Petkevičiūte
 73. Knygų mugėje — išskirtinis dėmesys vaikams
 74. Juozo Šileikos knygos ,, Su tavim aš kalbuosi‘‘ pristatymas Janapolėje
 75. Justo Paleckio knygos "Žurnalisto kelio atšvaitai" pristatymas
 76. Šventė „Vaikų bibliotekėlė 2018“
 77. Susitikimas su rašytoja Irena Buivydaitė Ubiškės bibliotekoje
 78. Populiariausių knygų rašytoja Irena Buivydaitė — Telšių krašte
 79. Edukaciniai užsiėmimai moksleiviams bibliotekoje
 80. Istorinė popietė ,,Atminimai‘‘
 81. Telšių knygų mugė 2018
 82. Ant Paunšvystės alkakalnio buvo minima Baltų vienybės ugnies sąšauka
 83. Kviečiame į knygos pristatymą
 84. Vaikų bibliotekėlė 2018
 85. Susitikimas su vaikų rašytoju Virgiu Šidlausku
 86. "Knygos ieško fanų"
 87. Susitikimas su vaikų rašytoju Tomu Dirgėla
 88. (NE)ATSISVEIKINTI SU VASARA
 89. Susitikimas su rašytoja Irena Buivydaite
 90. Alinos Čapienės fotografijų paroda
 91. Biržuvėnų kraštiečių šventė skirta Biržuvėnų 765 metų jubiliejui „Prisisminimų pastogė“.
 92. Rugsėjo 1-ąją dieną
 93. Stasio Kasparavičiaus knygos pristatymas
 94. Edukacinė popietė. „Aš ir knyga gimiau tais pačiais metais“.
 95. Vydūno metus pasitinkant
 96. Skelbimas
 97. Tautiška giesmė skambėjo ant Paunšvystės alkakalnio
 98. Telšių „Ateities“ progimnazijos mokinių kūrybinių darbų paroda
 99. Paroda, skirta "Žalčio motei"
 100. Popietė. „Tremtis dokumentuose ir prisiminimuose“.
 101. Aušros Sirutienės Oreigės tapybos darbų parodos „Stebuklų sodas“ pristatymas
 102. Viktorina apie Švediją
 103. Aušros Sirutienės Oreigės tapybos darbų pristatymas
 104. Skaitymas yra malonumas, atostogos, bendravimas
 105. ,,Lyros‘‘ poezijos keliais
 106. 100 širdžių Lietuvai
 107. Žaidimo "Knygosūkis" pristatytas
 108. Augu skaitydamas
 109. Popietė
 110. Tryškiuose startuoja „Skaitymo iššūkis“
 111. Susitikimas su „Lapė yra laimė“ kūrėjomis Evelina Daciūte ir Aušra Kiudulaite
 112. XVII-asis Žemaitijos bibliotekininkų sąskrydis-konferencija
 113. Iš Lietuvos kultūros lobynų
 114. Poezijos pavasaris Eigirdžiuose
 115. Projektas „Senjorai ir skaitmeninės technologijos“
 116. Tarptautinis poezijos pavasaris
 117. Amžius – ne kliūtis išmokti naudotis išmaniaisiais įrenginiais
 118. Išvyka po Gadūnavo seniūnijos lankytinas vietas
 119. Parodos ,,Rodos nieko keisto‘‘ pristatymas.
 120. Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje
 121. Poetiniai skaitymai Varniuose - ,,Poezija tavo ir mano širdy“
 122. Motinos diena Nerimdaičiuose
 123. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena
 124. Nacionalinės bibliotekų savaitės „Kartu mes kuriame ateitį“ renginiai Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos filialuose
 125. Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Tryškiuose
 126. SKUBAME PASIDALINTI DŽIUGIA NAUJIENA!
 127. Susitikimas su Lina Žutaute
 128. Popietė. „Jau Velykos praėjo ir Atvelykis atskubėjo“.
 129. 18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė jau visai čia pat !
 130. Garsiniai skaitiniai Telšiuose - graži rajono bendruomenės tradicija.
 131. R. Šarknicko knygos „Šarkos sielos šauksmas“ pristatymas Tryškių bibliotekoje
 132. Vaikų Velykėlės Pavandenėje
 133. Atvelykis Vembūtų bibliotekoje
 134. Rainių filiale pažymėta Tarptautinė vaikų knygos diena
 135. Žibalinių lempų,XVII-XIX a., paroda
 136. Keliauk, pamatyk, išgirsk
 137. Laukdami Šv. Velykų
 138. Gandrinės – šventė ir gandrams, ir vaikams
 139. Kalendoriaus "Lietuvos pinigai" pristatymas
 140. Knygos "nePASMERKTI" pristatymas
 141. Spaudinių parodos: „Rankšluostį išausiu, Motina Tėvyne – tu didvyrių žemė, mes tavo vaikai“- Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir „Kovo 11 - oji vakar ir šiandien“.
 142. Lietuvių kalbos dienų įspūdžiai iš Tryškių bibliotekos
 143. BITĖS KUIC IR JOS STUDIJOS NARIŲ TAPYBOS DARBŲ PARODA
 144. Džiugi Kovo 11-osios šventė Ryškėnuose
 145. Šimtmečio protmūšis
 146. Konkursas "Mano žodynas"
 147. Pavandenėje – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena
 148. Nerimdaičių bendruomenė džiugiai paminėjo Kovo 11 – ąją
 149. Varniuose – Protų mūšis
 150. Bitės Kuic tapybos paroda
 151. Monografijos pristatymas. Juozas Pabrėža „Žemaičių kalba ir rašyba“
 152. Nacionalinis diktantas Tryškių bibliotekoje „ATEIK. RAŠYK. IŠSAUGOK“ „Kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas...“ Mikalojus Daukša
 153. „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“
 154. Skaitymo maratonas - pakylėtas renginys
 155. Konferencija Karolinos Praniauskaitės 190 jubiliejui
 156. Kviečiame į Juozo Pabrėžos knygos pristatymą
 157. Vasario 16-oji-Lietuvos gimtadienis
 158. „Nuo akmens kirvuko iki Lietuvos valstybės“
 159. Užgavėnės Pavandenėje
 160. Žima žima bėk iš kima
 161. Šeimų turnyras „Minčių galiūnai vs Europa“
 162. Knygos skirtukas Lietuvos 100-mečiui
 163. Žemaičių poetę prisimenant
 164. Paroda „Atkurtai Lietuvai – 100“
 165. Laimės paieškos Vaikų literatūros skyriuje
 166. Draugiškas internetas prasideda nuo mūsų kiekvieno!
 167. Popietė „Sveika gyva pasaka“. Martynui Vainilaičiui – 85.
 168. Mokslinė konferencija
 169. Sausio 13 - osios paminėjimas Pavandenėje
 170. Kviečiame į nacionalinę viktoriną
 171. Susitikimas su diplomatu, filosofu Vytautu Ališausku
 172. Paroda „Žemaitija – istoriniuose Europos žemėlapiuose“
 173. NEPAMIRŠTAMAS SUSITIKIMAS SU ŽAVIA KŪRĖJA
 174. Susitikimas su filosofu Vytautu Ališausku
 175. "Žemaitija - istoriniuose Europos žemėlapiuose"
 176. Susitikimas su poete Agne Žagrakalyte