Į Pradžią » 2013 » Nacionalinė bibliotekų savaitė vaikų literatūros skyriuje

Nacionalinė bibliotekų savaitė vaikų literatūros skyriuje

Bibliotekos savaitės renginiai prasidėjo vidurdienio skaitymais. Šiemet minimos vaikų rašytojo, pedagogo ir publicisto Prano Mašioto 150-osios gimimo metinės. Tad Vaikų literatūros skyrius pakvietė mažuosius skaitytojus į Žemaitės teatro fojė, kur juos sutiko bibliotekininkės ir Telšių kultūros centro vaikų ir jaunimo saviraiškos studijos „Entuziastai“ nariai su vadove Giedre Kavaliauskaite-Butke. Apie lietuviškos spaudos draudimo metus ir Praną Mašiotą papasakojo vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Savickienė. Nacionalinės bibliotekų savaitės renginyje dalyvavę Vincento Borisevičiaus gimnazijos 2a klasės mokiniai su mokytoja Ingrida Batavičiene klausėsi „Entuziastų“ mergaičių skaitomų P. Mašioto pasakėlių. Pasiklausę pasakėlių visi vaišinosi pienu ir sausainiais.

Nacionalinės savaitės metu Telšiuose lankėsi vaikų poetė Zita Gaižauskaitė.

Į susitikimą su poete, pakviesti vaikų skyriaus, atėjo Vincento Borisevičiaus gimnazijos pirmų – antrų klasių mokiniai. Vaikai kartu su poete inscenizavo eiliuotą pasakaitę „Varliukas keliauninkas“, kuris nusprendė keliauti „iš kaimo į miestą“, rašė laiškus mamytėms, auklėtojoms ir tėvynei, kūrė eiles. Poetė labai nuoširdžiai pasakojo vaikams apie meilę Lietuvai, lietuviškam žodžiui ir knygai, ragino vaikus skaityti. Vėliau poetė paprašė ir pačių vaikų būti smalsiais, teirautis jos ko jie nori sužinoti. Vaikų klausimai buvo labai paprasti: „Iš kokio miesto poetė šiandien atvyko? Kiek ji žinanti eilėraščių?“. Pasirodo poetė gyvena Garliavoje, o į klausimą „kiek ji žinanti eilėraščių“, atsakė, jog visus, vaikai tuo įsitikino, išgirdę daug smagių eilėraštukų apie laikroduką, lietų, katę, mėlyną dangų ir saulutę. Skambūs eilėraščių rimai, kuriuos deklamavo rašytoja, skatino vaikus atspėti, kokį eilėraščio žodį eilutėje nutyli poetė. Poetė Zita Gaižauskaitė dalino vaikams autografus, dėkojo už tai, kad skaito jos knygas. Tą dieną Telšiuose poetė Zita Gaižauskaitė dar susitiko su „Ateities“ pagrindinės mokyklos pradinukais ir lopšelio/darželio „Berželis“ vaikais.

Savaitės metu į vaikų biblioteką buvo kviečiamos ir ekskursijos. Pirmieji vaikų bibliotekoje apsilankė l/d „Berželis“ „Voveriukų‘‘ grupės auklėtiniai su savo auklėtojomis. Mažieji lankytojai sklaidė pačias gražiausias, naujausias knygeles, sužinojo, kaip iš bibliotekos pasiimti knygutes, kuo biblioteka skiriasi nuo knygyno, ko reikia norint tapti skaitytojais. Vaikai susipažino su bibliotekoje veikiančia lopšelių/darželių vaikų piešinių paroda „Mano mėgstamiausias pasakų herojus“. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Savickienė pakvietė juos tapti bibliotekos skaitytojais. Savaitės metu vyko akcija „Savaitė be kompiuterinių žaidimų“. Vaikams buvo siūlomi įvairūs užsiėmimai.

Rūta Savickienė