Tradicinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Kaunatavos bibliotekoje

Šiaurietiška šviesos ir knygos šventė Lietuvoje rengiama šešioliktą kartą, keturioliktą kartą ši šventė džiugina mažuosius lankytojus Kaunatavos bibliotekoje. Bibliotekų savaitės renginiai suteikia progos vaikams ir suaugusiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečianti tamsiais vėlyvo rudens vakarais susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį. Šių metų tema – „Žiema šiaurėje". Biblioteka savo renginių ciklą pradėjo, kaip ir visos dalyvaujančios bibliotekos, garsiniais kaitymais. Vaikai skaitė ištrauką iš Ingos Borg knygelės vaikams „Žiema su Plupiu". Kad vaikams būtu smagiau įsivaizduoti Šiaurės Mėlynųjų ežerų salą, kur ir gyvena Plupis, biblioteka buvo improvizuotai papuošta sniego pusnimis ir baltai elniukais. Kadangi pačios knygelės biblioteka neturi, tad kilo daug diskusijų koks tas Plupis galėtų būti. Galiausiai nuspręstą jį nupiešti, o piešinukų parodą galima bibliotekoje bus matyti iki Tarptautines Vaikų knygos dienos.

Į renginių uždarymą atvyko bibliotekos draugė ir rėmėja labradorė Pūga. Ji patikrino ar vaikai tikrai moka skaityti, ką jie atsimena iš jos ankstyvesnių apsilankymų, ką jie sužinojo per Šiaurės šalių bibliotekų savaitę naujo ir apdovanojo pačius akyviausius dalyvius bei skaitytojus. Jos šeimininkė Jurgita Einingienė iš Tryškių miestelio su Pūga priklauso Lietuvos kaniterapijos asociacijai ir jau ne pirmą kartą važiuoja į susitikimus, tad turi patirties bendraudama su auditorija ypač vaikais bei žmonėmis su negalia. Atvykusią Pūgą vaikai jau pažinojo, tad nesiliovė ją glostyti, plojo už tai kad šuo išmoko skaičiuoti iki 5 ( pavasarį mokėjo tik iki 3) ir prižadėjo per žiemą daug skaityti. Tad pavasari atvykusi Pūga vėl turės ir rinkti ir apdovanoti stropiausius.