Saulėtekiai su džiaugsmo spindesiu

Raselė Metrikytė-Lukošienė

Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos fojė pristatomas Raselės Metrikytės-Lukošienės meninių nuotraukų ciklas rudens saulėtekių tema. Autorė 1983 m. baigė Telšių taikomosios dailės technikumą. 2012 m. bibliotekoje buvo pristatyti jos grafikos, piešinių ir tapybos darbai.

Be abejo, saulėtekiai prie ežero yra išskirtiniai... „Pagautos", pajaustos saulėtekių grožio akimirkos – šiame skubančiame pasaulyje ,berods, vis rečiau kam nutinkančios. Juos patirti, tiesa, jau ir tik tą vienintelį kartą nutikusius, padės parodos autorė. Šalia nuotraukų pateikti ranka rašyti jos „haiku" - skausmingas, kartu viltingas, kupinas džiaugsmo kalbėjimasis su patekančia saule, arba pačiu savimi.

Kviečiame užsukti į Turgaus a. 7 vis dar esančią biblioteką ir nustebti zen meno savitumus kiek primenančiais peizažais su saule ir Masčio ežeru.

Julita Švėgždavičienė