Tapybos ant vandens (ebru) užsiėmimas Kaunatavos bibliotekoje

Jau ne pirmą kartą Kaunatavos bibliotekoje renkasi norintys išbandyti vandens tapybą (ebru). Šiai technikai Tapybos ant vandens institutas pritaikė lietuvišką pavadinimą – VYTA (veidas yra tavo atspindys). Specialiose vonelėse vanduo sutirštintas jūros dumbliais traukia dėmesį ir atrodo kad paviršiumi slystantys dažų lašai mistiniai ir nevaldomi. Tačiau, taip nėra. Įvaldžius šią techniką galima nupiešti ne tik abstrakcija, sūkurius bet ir jūrą, paukštį ar gėlę. Norinčių įminti tapybos ant vandens paslaptis tądien į Kaunatavą susirinko ne tik iš Telšių rajono, bet ir Mažeikių, Akmenės.

Susipažinę šiek tiek su teorija, visi buvo pakviesti pabandyti lieti dažus ant vonelių ir, jei pirmieji ėmėsi labai nedrąsiai, tai rezultatas ir spalvų žaismas, pavirtęs į piešinį, sužavėjo net labiausiai nepasitikinčius savo jėgomis. Po pusvalandžio jau visi nupiešę po pirmąjį savo paveikslą dalijosi įspūdžiais, idėjomis, uždavė klausimus ir jau drąsiau ir entuziastingiau ėmėsi dažų. Smagu stebėti buvo žmonių veidus, kaip nuėmusios nuo vonelės piešinį akimirkai sustingta abejodamos ar gavosi, bet po sekundės veidą nušviečia šypsena, nes nesigauti šia technika piešinys negali. Visi nusipiešė po originalūs ir nepakartojamą antrą kartą piešinį ir svajojo susitikti dar kartą.