V. Tamoliūno leidiniai Kraštotyros fonde

Vytautas Tamoliūnas spaudiniuose

Kraštiečiui tapytojui ir fotografui buvo lemta nugyventi tik 54-ius metus. „Vytautas išėjo labai šviesiai. Buvo visiškai tam pasiruošęs. Tikėjosi, kad tai įvyks per Žolinę rugpjūtį, nes buvo tiek žolių pritapęs. .. Aš pati norėčiau išeiti taip, kaip jis galėjo ir sugebėjo"- rašė jo žmona Rimantė Tamoliūnienė, mielai pasidalijusi menininko leidiniais, dviem žurnalais ir Žaliakalnio kultūros almanacho 2013 metų 2 numeriu su tekstais apie jį. Kraštotyros fonde turėsime du jo kūrybos katalogus (2003, 2007), taip pat dviejų menininkų, kilusių iš Žemaitijos, fotografo Romualdo Rakausko ir tapytojo Vytauto Tamoliūno bendros parodos katalogą (2004).

Įvadiniame žodyje apie parodą rašoma: „ Šios taupios, sutelktos akimirkos išeina toli už vaizduojamų objektų ribų ir pasitinka mus be įtampos, be sumaišties, tarsi ieškodamos mūsų sielos atgarsio..." Su Vytauto Tamoliūno fotografija padės susipažinti Europos lietuvių kultūros centro Vokietijoje paruoštas leidinys „Laiškas iš Lietuvos" (2002), trečiosios tarptautinės fotografų stovyklos Čekijoje (2006) metu vykusios neįprastos aktų fotosesijos albumas „Tiltai". Kad šie leidiniai iš Kauno taptų prieinami Telšių viešojoje bibliotekoje rūpinosi taip pat Vytautas Stulpinas, Gvidas Latakas, Adolfina Varnelienė. Skaitytojų vardu dėkoju jiems visiems.