Virtuali paroda "Elena Bukelienė. Man mieliausias švietėjiškas darbas..."

Kraštietė literatūros kritikė E. Bukelienė

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje parengta virtuali paroda „Elena Bukelienė. Man mieliausias švietėjiškas darbas...", skirta literatūros tyrinėtojos, kritikės, Vilniaus universiteto profesorės Elenos Nijolės Bukelienės 80-osioms gimimo metinėms.

Parodoje atspindėti svarbiausi profesorės biografijos momentai, kūrybos bruožai, supažindinama su jos parašytomis knygomis, straipsniais, recenzijomis, mokslo, kultūros veikėjų įžvalgomis apie E. Bukelienę ir jos kūrybą, pateiktas didelis pluoštas ikonografinės ir rankraštinės medžiagos.

Savo straipsniais apie filologę mielai sutiko pasidalinti docentas Kęstutis Urba, profesorė Viktorija Daujotytė ir rašytoja Birutė Jonuškaitė.

Parodos autorius nuoširdžiai dėkoja visiems, prisidėjusiems rengiant šią parodą.

Virtuali paroda „Elena Bukelienė. Man mieliausias švietėjiškas darbas..."

Naujieną parengė Ryšių su visuomene skyriaus Renginių grupės vyr. bibliotekininkas Darius Gudelis

P. S.

Elena Nijolė Bukelienė gimė 1934 m. rugpjūčio 14 d. Kungiuose (Telšių raj.) Henriko Lapinsko ir Elenos Juškevičiūtės-Lapinskienės šeimoje.1958-1960 metais dirbo Ubiškės vidurinėje mokykloje. Apie tuos metus kraštietė prisimena knygoje "Tarp rašytojo ir skaitytojo", 2006.