Fotografija-Šiuolaikinės IT-Donelaičio "Metai"

Metų laikai

2014 metus Telšių viešosios bibliotekos fojė palydime fotografijos paroda, skirta būrų lietuvininkų bendruomenės gyvenimui, kurį prieš tris šimtmečius kartu gyvenęs ir juos mokęs Donelaitis hegzametro eilėmis išguldė. Panaudotos kompiuterinės technologijos paprastas nuotraukas „pavertė" grafikos kūrinėliais.

Marijampolės fotografijos būrelis, įsikūręs 2012 m. balandyje, surengė jau ne vieną fotografijų parodą Marijampolėje, Birštone, šiemet – Telšiuose (Vilijos Jocienės iniciatyva). Neįgaliųjų draugijai priklausantys fotografijos mėgėjai, vadovaujami Almo Matulaičio, fotografijos pagalba turi galimybę kiekvienas savaip pamatyti pasaulio grožį. Ši paroda skirta Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms. Stengtasi užfiksuoti įvykius, vaizdus, kurie iliustruotų autoriaus „Metus", padėtų geriau įsijausti, įsigilinti į šį kūrinį bei pasigėrėti Kristijono Donelaičio hegzametru.

Julita Švėgždavičienė