2015 04 23- 29 Nacionalinė bibliotekų savaitė vaikų literatūros skyriuje

Balandžio 23 dieną startavo Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“

Savaitės metu vyko eilė užsiėmimų skirtų vaikams. Bibliotekoje prie kompiuterio vaikai praleidžia nemažai laiko, todėl savaitės metu bibliotekininkai siekė padėti vaikams susigaudyti, ką siūlo masinės komunikavimo priemonės. Tuo tikslu kiekvieną dieną vyko medijų raštingumo ugdymo užsiėmimai: kokių galimybių teikia ir kokių grėsmių kelia internetas; ar socialiniai tinklai labiau kuria virtualią bendruomenę ar didina atskirtį; kaip medijos konstruoja stereotipus, kuria įvaizdžius bei tapatybes.

Savaitės metu kiekvienas turėjo galimybę susipažinti su „Metų knygos rinkimų 2014“ knygų pristatymais, sukurtais PowerPoint programa.

Trečiadienį lopšelio - darželio „Berželis“ paruošiamosios grupės vaikai kartu su auklėtoja Regina Klemoviene dalyvavo pamokėlėje ,,Kaip gimsta knyga“. Skyriaus darbuotojos trumpai paaiškino knygos istoriją, prisiminė spausdintos knygos pradžią, kol iš primityvių piešinių išsivystė raštas ir ranka rašytus lapus pakeitė pirmieji įspaudai. Buvo rodomas filmas apie knygos ,,Lietuvos istorija" sukūrimą. Vaikai sužinojo, kiek atsakingų asmenų dalyvauja knygos kūrime, kol ji pasiekia knygų lentynas. Jaunieji bibliotekos lankytojai, turiningai praleido laiką žiūrėdami knygeles, žurnaliukus.

Rūta Savickienė