Į Pradžią » 2016 » Pristatyta „Kraštiečių galerija“

Pristatyta „Kraštiečių galerija“

Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje pristatyta „Kraštiečių galerija“. Tai ypač unikalus, gilią ir svarbią istorinę mintį turintis projektas, kurio sumanytoja Bibliografinio aptarnavimo skyriaus vedėja Julita Švėgždavičienė. Į kraštiečių – iškilių asmenybių – skaitmeninių portretų pristatymą susirinko gausus būrys telšiškių, iš anksto pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, renginyje padėkos raštus asmenims už kraštiečių atminimo gaivinimą ir sklaidą įteikė Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas, aktyviuosius projekto dalyvius apdovanojo bibliotekos direktorės pavaduotoja Vida Urnikienė.

Už bendruomeniškumą, Telšių krašto žmonių, jų gerųjų darbų atminimo puoselėjimą ir nuoširdų dalyvavimą Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos virtualios „Kraštiečių galerijos“ kūrimo projekte padėkos raštais apdovanoti: etnomuzikologė, Klaipėdos universiteto docentė Irena Nakienė – Kontautaitė, pedagogas, žurnalistas, publicistas, tautotyrininkas Julius Norkevičius, pedagogas, visuomenininkas, poetės Karolinos Praniauskaitės ir jūrų kapitono Liudviko Stulpino atminimo ir veiklų įamžinimo iniciatoriui, pedagogei, poliglotei, atsiminimų autorei Stanislavai Kochanauskaitei, Juzefo Perkovskio sūnėnui, Džiuginėnų dvaro istorijos tyrinėtojui, atsiminimų autoriui Jan Perkowski.
Renginį pradėjo dainininkė Airida Burkauskienė. Ji atliko žemaičių liaudies dainas. Renginį vedė šviesios atminties žurnalistės, rašytojos ir visuomenės veikėjos Justinos Baltuonienės dukra Kornelija Baltuonytė. Skaitmeninius pasakojimus (filmukus) kūrė, režisavo, montavo projekto kūrybinė grupė, kuriai talkino ir žurnalistas Augustinas Jonušas.
Biografijų žinyne šiuo metu – 45 visam Telšių kraštui nusipelniusios, Lietuvoje ir pasaulyje žinomos asmenybės. Renginyje pasisakė viena galerijos kūrėjų kraštietė I. Nakienė – Kontautaitė. Ji dalijosi prisiminimais apie atlikėją, dirigentą, mokytoją, pučiamųjų orkestrų, simfoninio orkestro, chorų ir kitų meno kolektyvų vadovą Konstantiną Dobrovolskį, kitus kolegas.
Galerijos skaitmeninių pasakojimų dalyje pristatytas videoklipas apie K. Dobrovolskį, papasakota apie jo veiklą ir asmenybę. Taip pat parodyti filmukai apie Degaičių parko įkūrėją, sodininką, dailininką ir visuomenininką Adolfą Kišoną, jūrų kapitoną, gimusį Telšių rajono Jomantų kaime – Liudviką Stulpiną.
Prisiminimais apie Viešvėnų seniūnijoje gimusį pirmąjį Lietuvos jūrų kapitoną Liudviką Stulpiną paprašyta pasidalinti telšiškio mokytojo, jūreivio, Žemaitės dramos teatro aktoriaus Vaclovo Bartkaus. Jis pasakojo, jog šis žmogus anuomet dalyvavo net laivo „Titanikas“ gelbėjimo operacijoje. Jis palaidotas Smiltynėje, Klaipėdoje. Šiemet sukurtą Liudviko Stulpino skulptūrą klaipėdiečiai žada padovanoti Telšių miestui.
Išskirtinį dėmesį organizatoriai parodė S. Kochanauskaitei. Tai ypač iškili asmenybė Telšiuose, aukštą intelektą bei puikų išsilavinimą turinti ir erudicija spinduliuojanti moteris.
Baigiantis renginiui už rėmimą padėkota Lietuvos kultūros tarybai, Telšių rajono savivaldybei ir visiems susirinkusiems. Su skaitmeniniais „Kraštiečių galerijos“ portretais susipažinti galite Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos internetinėje svetainėje: http://kpbiblioteka.lt/lt/skaitmeninispasakojimas
Korespondentė Donata Kazlauskienė