Į Pradžią » 2016 » "Tobulėjimas per kūrybą"

"Tobulėjimas per kūrybą"

Kaip teigia Regimantas Tamošaitis: ,,Žmogus be kūrybos – tai kaip medis be lapų. Žmonės kuria todėl, kad ir patys yra sukurti. Kūrybine veikla žmogus artėja prie kūrėjo, teigia gyvenimą, išreiškia save. Dar kūryba yra savižinos būdas, pats giliausias ir esmingiausias. Kūryba apskritai yra žmogiškojo bendravimo būdas: kurti norisi, kai jaučiame daug galimybių ir norime jas parodyti kitiems. Kūryba žmones vienija, – taip išryškėja pirminė kūrybos esmė – meilė gyvenimui. O kas toks ir koks žmogus yra pats sau – nušviečia per kūrybinę saviraišką. Kūryba yra žmogaus veidrodis...‘‘

Nuo 2016 metų rugsėjo mėnesio, gavus finansavimą pagal projektą ,,Tobulėjimas per kūrybą‘‘, Varnių miesto bibliotekoje kiekvieną antradienį vyko edukaciniai užsiėmimai vyresnio amžiaus Varnių miesto ir seniūnijos gyventojams. Vyresnio amžiaus žmonės dažnai lieka vieni: vaikai užauginti, išėję savais keliais. Tad projekto tikslas buvo sukviesti juos į bibliotekoje vykstančius edukacinius užsiėmimus kūrybiškai praleisti laisvalaikį, skatinti peržengti savo ribas, nebijoti klysti, išbandyti kažką naujo, neįprasto, patirti kūrybos džiaugsmą, ugdyti norą tobulėti, pažinti ir išreikšti save, gilinti savo žinias ir įgūdžius. Nes kuriančio žmogaus gyvenimas kupinas ieškojimo, jautraus, savito žvilgsnio į pasaulį, jį supančią aplinką, bandymo suvokti savo sielos gelmes. Kūryba padeda atverti žmogaus širdies vartus, palikti neišdildomus prisiminimus apie save, ji atspindi žmogaus pasaulėžiūrą, mąstymą. Šių edukacinių renginių metu, kuriuos vedė projekto vykdytoja Zita Macienė, moterys mokėsi įvairia technika daryti sveikinimo atvirukus, dovanų dėžutes, popierinius krepšelius, eglutes. Aktyviausios buvo Vanda Knystautienė, Elena Knystautienė, Jolanta Kalininienė, Regina Sarcevičienė, Nijolė Mažylienė ir kt. Visi susirinkusieji buvo apdovanoti iš projekto lėšų padarytais kalėdiniais atvirukais.

Projekto vykdytoja Zita Macienė