Į Pradžią » 2016 » "Tegu dega Advento žvakelė"

"Tegu dega Advento žvakelė"

Po projekto ,,Tobulėjimas per kūrybą‘‘ parodos pristatymo, vyko Varnių literatų būrelio ,,Lyra“ literatūrinė popietė ,,Tegu dega Advento žvakelė“. Pradedant šią popietę, tylos minute buvo pagerbtas Anapilin išėjęs ,,Lyros“ narys Stanislovas Genutis, o pirmininkė Gendvika Čiužienė perskaitė paskutinį jo parašytą eilėraštį apie supermėnulio išdaigas gyvenime ir politikoje, bei apžvelgė praėjusių metų nuveiktus darbus.

Buvo pasveikinti su gražiais jubiliejais Marijona Elvyra Jovaišienė ir Andriejus Martinavičius. Pastarasis pralinksmino susirinkusiuosius pasakojimu iš savo gyvenimo, kaip svarbu yra mokytis kalbų. Jam paantrino poetas iš Janapolės Juozas Šileika, pabuvojęs šiemet Paryžiuje, kad be kalbos užsienyje jautiesi kaip avinas ir paskaitė savo kūrybos eilėraščių apie gimtinės grožį. Pastarajį teiginį išplėtojo kiti literatai paskaitydami savo kūrybos eilėraščių apie tėviškę ir jos nuostabų grožį. Nerašantys eilėraščių paskaitė Zitos Žukauskaitės-Macienės iš šiemet išleistos poezijos knygos ,,Lietaus laše...“ sau patikusį eilėraštį ir kitų autorių eiles. Pabaigoje Rūta Bitarienė padeklamavo jumoristinį eilėraštį, parašytą prieš 20 metų, artėjančių 2017 gaidžio metų proga, apie dvi višteles ir gaidį.

Vyr. bibliotekininkė Zita Macienė.