Į Pradžią » 2017 » Renginys. „2017 metų poezijos knygų penketuko pristatymas Biržuvėnų bibliotekoje“

Gruodžio 16 dieną Biržuvėnų bibliotekoje vyko renginys , kurio metu buvo pristatytas 2017 metų poezijos knygų penketukas. Renginį pradėjo Biržuvėnų dvaro administratorė Laura Gedvilaitė. Ji susirinkusiems palinkėjo šiltos popietės ir kad skaitoma poezija pasiektų kiekvieno klausytojo širdį. Poezijos popietėje literatė Sigita Naglienė vaizdžiai, išsamiai ir įdomiai pristatė penkias 2017 metų poezijos knygas. Tai Tomo Venclovos „Eumenidžių giraitė“, Agnės Žagrakalytės „Štai:“, Rimvydo Stankevičiaus „Šermuonėlių mantija“, Gyčio Norvilo „Grimzdimas“ ir Vytauto Stankaus „Skruzdžių skandimas“. Labai šiltai ir įdomiai buvo pristatyta kiekviena knyga. Kiekviena poezijos knyga yra savita ir kartais sunkiai suvokiama, nes ir Tomas Venclova pristatydamas savo naujausių eilėraščių rinkinį „Eumenidžių giraitė“ yra pasakęs „Ką benuspręstų visuomenė, poeziją skaito ne kiekvienas. Iš tų skaitančių turbūt ne kiekvienas ją supranta, ypač tokią gana painią poeziją, kokią aš gaminu“. Po kiekvienos knygos pristatymo literatė S. Naglienė šiltai ir jausmingai deklamavo autorių poeziją.
Už gražią popietę skaitovei padėkojo Stasys Kasparavičius. Renginio dalyviai buvo pakviesti prie arbatos puodelio ir su viešnia galėjo pasidalinti mintimis ir įspūdžiais apie poeziją.

Vyr. bibliotekininkė Jadvyga Jakienė