Į Pradžią » Naujos knygos » Suaugusiems » Religijų giminystės link

Religijų giminystės link

Autorius: Jo šventenybė Dalai Lama

Visos tikėjimu pagrįstos tradicijos pabrėžia dorą ir prasmingą gyvenimą, gerus darbus, dvasios apvalymą nuo neigiamų minčių ir impulsų. Visos religijos turi pagrindines moralės normas, padedančias išvengti kenksmingų veiksmų ir rinktis dorybes.
(Jo Šventenybė Dalai Lama)
Religijos istorijoje būta daug nesantaikos, įtarinėjimų ir ideologinių nesutarimų. Iki šiol trūksta deramos tolerancijos kitatikiams, tarpsta religinis fundamentalizmas ir ekstremizmas, prisidengiant tikėjimu netgi liejamas kraujas. Dėl taikos pasaulyje Jo Šventenybė kviečia puoselėti ryšį tarp tikėjimų tradicijų, siekti savitarpio pripažinimo ir nuoširdžios pagarbos, nes tai padeda įveikti išankstines nuostatas, gesinti konfliktus, pagelbėti silpnesniems.
Nepaisant tikėjimų doktrinos skirtumų, visi susiduriame su tais pačiais klausimais: „Kas esu? Iš kur atsiradau? Kur būsiu po mirties?“
Pasaulio religijos pateikia skirtingus atsakymus, tačiau visos įkvepia kurti iš atjautos kylančią moralės sistemą ir skatina bendražmogiškas dvasines vertybes.