Į Pradžią » Naujos knygos » Suaugusiems » Liberalizmas kaip pilietinė religija

Liberalizmas kaip pilietinė religija

Autorius: Alvydas Jokubaitis

Liberalizmas nėra vien politinė filosofija ar ideologija. Tai tam tikrą mokymą išpažįstančių žmonių tikėjimas. Kai susiduriame su liberalizmo doktrina, susiduriame su religiją be Dievo išpažįstančiais žmonėmis, nes tam, kad patikėtume liberalizmu, reikia daugiau nei vien filosofinės ir politinės vaizduotės. Reaguodami į krikščionybę, liberalai pastaruosius du amžius nevykusiai bandė sukurti jos pakaitalą.
Alvydas Jokubaitis – vienas įdomiausių liberalizmo kritikų Lietuvoje. Jis teigia, jog liberalizmas yra dabartinės Lietuvos gyvenimo aprašymas, ir kritikuoja ne atskirus liberalizmo aspektus, o visą doktriną. Kiti autoriai, sukritikavę vieną liberalizmo aspektą, būtinai pasiūlo kelis kitus pozityvius aspektus. To Jokubaičio knygoje nerasime. Po jo kritikos negalima sakyti, kad liberalizmas yra pagrįstas ir patikimas. Laisvę mylintis žmogus neturi būti liberalas. Priešingai, laisvę mylintis žmogus turi būti liberalizmo kritikas. Teigdamas, kad pagrindinis liberalizmo doktrinos įsitvirtinimą lemiantis veiksnys buvo ir yra tikėjimas, autorius siūlo pradėti galvoti apie naują politinio gyvenimo sekuliarizaciją.
Ši knyga skirta ir palaikantiesiems, ir atmetantiesiems įtakingą liberalizmo politinį tikėjimą.