Į Pradžią » Naujos knygos » Suaugusiems » Atsibusk, Kalistratai

Atsibusk, Kalistratai

Autorius: Saulius Kanišauskas

Romane pasakojama pokario laikais prasidedanti kupina baimių ir netikrumo šeimos istorija. Egzistencinis nerimas ir dar net nesuvoktos gyvenimo prasmės paieškos perpintos su jais įprasminančiomis legendomis, gyva kaimo šneka, lakia vaizdo fantazija, tremtyje išprotėjusio žmogaus kliedesiais ir stokojančių laimės žmonių atkakliu siekiu šviesesnio gyvenimo. Paaiškėja, kad patyčias sovietinėje armijoje kentusio kareiviuko užgauli pravardė Kalistratas iš tiesų yra šventojo vardas, kovotojo vardas, bet niekas to ilgai nežinojo. Ir nors Albinas tik pradeda atsibusti iš jį įtraukusio sovietmečio košmaro, o Juozuko neįtikėtinos galios dar nežinia ar pilnai atsiskleis, bet vos ne kiekviename romano puslapyje regima gimstanti nuojauta, kad Nemuno šalyje auga ir bręsta visiškai nauji žmonės.