Į Pradžią » Naujos knygos » Suaugusiems » Sielos reabilitacija

Sielos reabilitacija

Autorius: Igoris Kalinauskas

Kas padaro žmogų žmogumi? Tai žmogaus vidinis gyvenimas – jo sielos gyvenimas, neribojamas jokių įstatymų ir taisyklių. Yra drąsių projektų dirbtiniam intelektui sukurti, tačiau niekada niekam nekilo mintis suprojektuoti ir atkartoti žmogaus sielą.
Aš manau, kad būtent siela priima sprendimus. Būtent ji yra jėgų ir energijos, leidžiančių filosofams, dailininkams ir poetams iškelti dievažmogio idėją, šaltinis. O žmogaus sielos istorija – tai žmonijos kultūra.
Ši logika, pavadinta vienio logika, kai visus gyvenimo procesus matome neapsiribodami abstrakčiais samprotavimais ir vadinamuoju sveiku protu, leidžia prisiliesti prie kito gyvenimo – gyvenimo pagal kitokius dėsnius, kai konkretus žmogus – didžiausia vertybė, o konkretaus gyvenimo pagrindas – laisvas savo ketinimų įgyvendinimas.