Į Pradžią » Naujos knygos » Suaugusiems » Sienos. Civilizacijos istorija per kraują ir plytas

Sienos. Civilizacijos istorija per kraują ir plytas

Autorius: David Frye

Knygoje „Sienos", kurią Publishers Weekly pristato kaip „informatyvią, aktualią ir verčiančią susimąstyti", pasakotoju ir gidu tampa garbus istorikas Davidas Frye'us. Su juo keliaujame atgal į laikus, kai neegzistavo jokie barjerai iš plytų ar akmenų, į erą, kai klajoklių gentys varžėsi dėl menkų išteklių, o kiekvienas vyras buvo ruošiamas sunkumų kupinam gyvenimui. Tačiau tie patys klajokliai sukurs užtvaras iš dumblo, plytų, akmenų ir sėkmingai padalys žmoniją: vienoje pusėje atsidurs tie, kuriuos sienos saugo, o kitoje – kurių neįleidžia.
Šio pasakojimo žvaigždės yra pačios sienos, kylančios senovinėse ir egzotiškose vietose: Mesopotamijoje, Babilone, senovės Graikijoje, Kinijoje, Romos imperijoje, Mongolijoje, Afganistane, Misisipės žemupyje ir net Centrinėje Amerikoje. Keliaudami per laiką ir erdvę, atrandame tūkstančio mylių ilgio sieną Azijos stepėse; sužinome apie keistus spartiečių ritualus; stebime mongolų karo vadus, vedančius savo mylių ilgumo ordas; tampame legendinės Konstantinopolio apgulties liudininkais; drebame dėl prancūzų tyrinėtojų likimų; stebimės Mažino linijos kvailybe; įsitempiame, kai Šaltojo karo laikų Berlyne bręsta krizė; žiovaujame nuo aptvertos Holivudo prabangos ir apmąstome šiuolaikinę sienų maniją.