Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

Į Pradžią » Naujos knygos » Suaugusiems » Enigma Orbi

Enigma Orbi

Enigma Orbi

Autorė: Sondra Rankelienė

Tai detektyvinis romanas, kurios užuomazga glūdi pačioje XV a. pabaigoje... Neįtikėtina, bet amžius nutylėta paslaptis netikėtai pasiekia mūsų dienas, Vilnių ir garsųjį Vilniaus Universitetą bei jo biblioteką, kuri šiemet švenčia 450 metų gyvavimo jubiliejų…
Romane ENIGMA ORBI arba kitaip NAŠLAITĖLIO MĮSLĖ aprašomas Vilnius, Vilniaus universiteto centrinių rūmų ansamblis, VU biblioteka, knygų saugyklos, pateikiama daug faktų iš Lietuvos istorijos. Pavadinime minimas Našlaitėlis – ne kas kitas, o visiems Lietuvos žmonėms gerai žinomas Mikalojus Kristupas Radvila Našlaitėlis, kuris ne tik buvo pirmojo originalaus LDK žemėlapio bei garsiausio XVII a. pradžios tarptautinio bestselerio autorius, bet ir turėjo paslapčių, kurias pavyks atskleisti tik romano herojams.
Kvapą gniaužiantys įvykiai, slapti manuskriptai, sudėtingos šifruotės, nepaprasto grožio Vilniaus architektūros ir mokslo šventovėje slypintys lobiai, pavojai ir neįtikėtini atradimai – visa tai ir dar daugiau rasite Sondros Rankelienės naujame detektyviniame trileryje ENIGMA ORBI. Ši sensacinga nauja knyga atskleis visiškai netikėtą Vilniaus paveikslą...
Viena beprotiška savaitė – kai draugai tampa priešais, kai mirtis tyko net tarp senovinių foliantų, kai niekuo negali pasitikėti ir tikrai nežinai, ko ieškai, bet tikiesi atrasti… Kai atsiveria ne tik šimtmečiais saugotos paslaptys, bet ir durys naujiems jausmams… Prasidėjusi XVI amžiuje nuo Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio iš Jeruzalės pargabentos paslaptingos knygos istorija persikelia į mūsų dienas. Žmonių, siekiančių bet kokia kaina užvaldyti senovinį leidinį, ratas išsiplečia nuo Italijos iki Lietuvos.
Kokias paslaptis slepia neįkainojama knyga?
Ką užšifravo ir savo ranka užrašė jos puslapiuose didysis Lietuvos keliautojas ir „Kelionės į Jeruzalę“ autorius?
Išmoningai supinti realūs faktai ir fantazija neleis atsitraukti nuo knygos, o gal privers užsukti į Vilniaus universiteto biblioteką ir pasklaidyti senuosius spaudinius…
 
Savanoris bibliotekoje