Į Pradžią » Naujos knygos » Vaikams ir jaunimui » The adventures of Huckleberry Finn. Heklberio Fino nuotykiai. Skaitau angliškai

The adventures of Huckleberry Finn. Heklberio Fino nuotykiai. Skaitau angliškai

Autorius: Mark Twain

Paauglys Helkberis Finas, pusiau našlaitis ir nenaudėlis, radęs vogtus pinigus gavo nemažą atlygį. Religinga našlė priėmė berniuką į savo prieglobstį norėdama jį perauklėti. Bet atsiranda Heko
girtuoklis tėvas, kuris buvo palikęs sūnų likimo valiai, pagrobia jį ir užrakina atokioje trobelėje, trokšdamas jo pinigų. Berniukas suklastoja savo mirtį ir Misisipės pakrantėje rastu plaustu pasileidžia pasroviui. Keliaudamas Hekas sutinka Džimą – draugišką, lengvabūdį, iš vergijos pabėgusį vergą. Hekas trokšta nuotykių, ir plaukdamas Misisipės upe patirs jų daugiau nei gali pasvajoti. Hekas ir Džimas keliauja į savo svajonių valstiją, kur nėra prievartos ir vergijos.
Šis puikus Amerikos literatūros kūrinys yra tikros draugystės ir drąsos pavyzdys. Knyga išleista dviem kalbomis: anglų ir lietuvių.
A teenage boy, Huckleberry Finn, is a half-orphan and rascal who found the stolen money and earned a hefty reward. A religious widow takes care of him and wants to ”civilize“ the boy. Huck's father, a drunkard who had vanished, kidnaps the boy and locks him into a lonely cabin in the wilderness. Huck fakes his own murder and flees downstream the Mississippi River in a canoe which he had found; he meets Jim, a runaway and easy-going slave of Huck's do-gooder. Huck longs for adventure, and the disparate pair experiences many dangerous situations during a cruise on the Mississippi river on a raft. Jim and Huck want to sail to a state where the blacks are free. This excellent novel of classic American literature is an example of a true friendship and courage.