Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka
Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

Į Pradžią » Naujos knygos » Vaikams ir jaunimui
 • Kompiuterinių žaidimų turnyro byla. Ciklo „Domas ir Tomas“ 15-oji knyga

  Autorius: Tomas Dirgėla

  kompiuteriniu zaidimu turnyro bylaMiestamiesčio miesto Miestiečių mokykla sulaukia ypatingo dėmesio – būtent čia jau greitai turėtų vykti mokinių kompiuterinių žaidimų turnyras! Direktorius Liudas Mėmė jau užsakė perdažyti senus pageltusius kompiuterius baltutėle spalva, visų nuotaika itin pakili, bet...

  Bet staiga mokykloje apsilanko seno priešo pasiųsti pakalikai, turintys jiems skirtą užduotį – viską sujaukti ir pasistengti, kad Miestamiesčio mokykla patirtų didžiulę gėdą!

  Ar jiems pavyks pakenkti rengiamam kompiuterinių žaidimų turnyrui? O gal nepavyks? Atsakymas – vienas iš dviejų, bet jį sužinosi tik perskaitęs šią istoriją!

   

   

 • Būk genijus. Pasitikrink žinias ir sužinok daugiau

  buk genijus pasitikrink zinias ir suzinok daugiauAtsakyk į mėgstamų temų klausimus ir pasitikrink, ar esi genijus!

  Ar gali įvardyti ilgiausią Europos upę? Kokie kaulai sudaro tavo griaučius? Ar žinai, kaip atrodo archeopteriksas? Ar atpažinsi Indijos ir Italijos vėliavas?

  Tu gali!

  Šioje enciklopedinio pobūdžio knygoje yra daugiau nei 60 temų, todėl tikrai atrasi ką nors įdomaus.

  Kiekviename skyrelyje gausu akį traukiančių paveikslėlių, bet ar žinai, kas juose pavaizduota? Kad būtų lengviau, skiltyje „Išbandyk save“ išvardyta, ko reikia ieškoti. Iššūkis tampa vis sudėtingesnis, galiausiai pasiekiamos tikrai sunkios „Genijaus“ užduotys. Prie kiekvieno paveikslėlio pateikiamas įdomus faktas, kuris padės rasti tinkamą užuominą.

  Mesk sau iššūkį išmokti dar daugiau!

   

   

 • Džinų išrinktoji. Ciklo 1-oji knyga

  Autorė: Taheren Mafi

  dzinu isrinktojiVisas pasaulis Alizę laiko nieko verta tarnaite, ir niekas nežino, kad iš tiesų ji – pradingusi senovinės džinų karalystės sosto paveldėtoja. Ji nuolat ieškoma, todėl priversta slėptis visiems puikiai matomose vietose, kad neišsiduotų ir išvengtų pavojaus.

  Bet vieną dieną ji suklysta.

  Sosto įpėdinis Kamranas girdėjo, ką byloja pranašystės, ir žino, kad žiauriai pabaisai lemta nužudyti jo karalių. Karalystei sparčiai nyrant į sutemas, Kamranas beviltiškai ieško tamsos šaltinio. Bet kuo įtartinesnė jam atrodo tarnaitė keistomis akimis, kuo daugiau apie ją sužino, tuo sunkiau išlikti abejingam. Net jei įsimylėti tokią merginą kaip Alizė reiškia išsižadėti visko, kas jam brangu.

  Džinų išrinktoji“ – tai romanas apie dviejų karalysčių nesantaiką, apie uždraustą meilę ir seniai pamirštą karalienę, kuri turi įveikti tamsą, susigrąžinti sostą, atkurti karalystę ir išgelbėti savo tautą nuo vargano gyvenimo.

   

 • A komanda ir didelė, kalbanti papūga. Antras nuotykis

  Autorius: Tomas Dirgėla

  a komanda ir didele kalbanti papugaVaikams nuo 8 metų

  Mergaitė su žiurke ant peties, gobtuvą ant galvos vis užsimetęs keistuolis ir istorijos mokytojas – kas juos gali sieti? Tai A KOMANDA, kurios kiekvieną savaitgalį laukia vis naujas nuotykis!
  Šį kartą iš miesto zoologijos sodo dingsta reta papūga. Betgi ji neišskrido pro pravirą langą! Ar tik nebus čia pasidarbavusi tarptautinė gyvūnų grobikų gauja? Kai trijulei į pagalbą atkeliauja vieno iš detektyvų močiutė, laukia patys tikriausi nuotykiai ir daug veiksmo!


  Mylimiausias vaikų rašytojas Tomas Dirgėla tęsia savo naują detektyvinę nuotykių seriją!

   

 • Žmogus Voras ir Keršytojų augintiniai

  Autorius: Mike Maihack

  zmogus voras ir kersytoju augintiniaiVaikams nuo 6 metų.

  Kartu su didžia galia tenka ir didi atsakomybė rūpintis augintiniais!

  Kai Keršytojai susirenka įveikti blogio Niujorke, Žmogui Vorui tenka pati svarbiausia užduotis: pasirūpinti visų Keršytojų augintinių saugumu! Kol superaugintiniai siaučia mieste, o grėsmė Niujorko centre auga, Žmogus Voras supranta, kad neužtenka tik šaudyti voratinklius, kad būtum tikras superherojus!

  Labai smagioje grafinėje novelėje, kupiname veiksmo, humoro ir padaužų augintinių, sutiksi mėgstamiausius Keršytojus: Geležinį žmogų, Kapitonę Marvel, Juodąją panterą ir kitus! Ar esi pasiruošęs nutrūktgalviškam nuotykiui?!

   

 • Slaptieji Betės draugai. Ciklo „Mažyčiai šuneliai“ knyga

  Autorė: Rose Lihou

  mazyciai suneliai slaptieji betes draugaiMAŽYČIAI ŠUNELIAI, DIDELI NUOTYKIAI!

  Betė su mama persikelia gyventi pas senelius. Drovios mergaitės laukia nauja mokykla, nauji draugai ir dideli pokyčiai...

  Anksčiau prie močiutės ir senelio namų buvo didelis, gražus sodas su spalvingomis gėlėmis bei slaptomis vietelėmis slėpynėms, bet dabar jis niūrus ir apleistas. Betei sulaukėjęs sodas atrodo puiki vieta pasislėpti nuo visų gąsdinančių pokyčių, tačiau čia jos laukia tikra staigmena. Aukštoje žolėje išgirdusi keistus garsus, ji negali patikėti tuo, ką pamato.

  KETURI MAŽYČIAI ŠUNELIAI, NE DIDESNI UŽ PELES!

  Betei visada labai patiko gyvūnai, o ypač šunys, todėl ji tuojau susidraugauja su mažyliais ir netgi kartu imasi svarbių darbų. Ar jiems pavyks išsaugoti sodą ir šunelių namus? Prisijuk prie jų nuotykio ir tu!

  Labai šilta, stebuklinga istorija apie netikėtą draugystę bei didelius pokyčius, kuriuos lengviau priimti, kai esi supamas mylinčios šeimos ir gerų draugų.

   

 • Mano spalvota diena: knyga apie emocijas

  Autorė: Kim Huynh

  mano spalvota dienaVaikams nuo 2 metų.

  Mijos diena prasideda mamos daina. Mergaitė jaučiasi laiminga, o tėčiui ją vežant į darželį –rami. Bet šiandien Mija patirs labai daug emocijų – ne tik liūdesį, baimę, bet ir pasididžiavimą savimi, kai įveiks sunkumus.

  Nuostabiai iliustruota knygelė ugdo mažųjų emocinį intelektą, skatina pažinti jausmus ir drąsiai apie juos kalbėtis su artimaisiais.

  Mano spalvota diena“:

  • ugdo emocinį intelektą, moko pažinti jausmus;

  • skatina mažuosius kalbėtis apie emocijas;

  • moko slogius jausmus priimti kaip natūralius ir svarbius, nesigėdyti ir neslėpti jų;

  •ryškios ir spalvingos iliustracijos kviečia tyrinėti, atpažinti veide atsispindinčias pagrindinės veikėjos emocijas.

   

 • Šiurpnakčio istorijos

  Autorė: Aušrinė Tilindė

  siurpnaktcio istorijaVaikams nuo 11 metų.

  Jau kyla mėnulis, tamsa apgaubia mišką ir paslaptingą ežerą... laikas įsitaisyti prie laužo ir pasakoti šiurrrpias istorijas!

  Trys draugės per pižamų vakarėlį nutaria pažaisti su dvasių kvietimo lenta. Adomas vieną rytą pasijunta keistai, bet niekaip negali prisiminti, kas jam nutiko su draugu po pamokų klaidžiojant miške. O Jonas, užklydęs į apleistą sodybą, randa kai ką, ko geriau būtų iš viso neaptikęs. Ir tai tik pradžia... ar išdrįsi leistis į baugius nuotykius?

  Dvylika puikių, tarpusavyje susijusių siaubo istorijų drąsiems, nuotykių ir po kūną bėgiojančių šiurpuliukų ištroškusiems vaikams.

  Šiurpnakčio istorijos“:

  • Vaikų ir jaunimo literatūros konkurso 2023 m. knyga laimėtoja;
  • Siaubo istorijos skatina vaikus patirti įvairias baimes ir išmokti jas įveikti saugiu, įtraukiančiu būdu, o pernelyg išsigandus visada galima užversti knygą ir prie jos grįžti vėliau;
  • Nereta šios knygos istorija moko paisyti ribų, nežaisti su pavojingais dalykais, būti geriems, draugiškiems, nesityčioti, nelinkėti blogo ir užstoti silpnesnį.

   

 • Bz Bz Bzt namuose

  Autorė: Indrė Pliuškytė-Zalieckienė

  bz bz bzt namuoseMiela kartoninė knygelė patiems mažiausiems.

  Pro duris anksti iš ryto

  Musė ėmė ir įskrido.

  Skaityk eiliuotą tekstą, sek paskui musę ir susipažink su namų aplinka. Kiekviename puslapyje ieškok viską stebinčio mielo katinėlio.

  Žaismingas eiliuotas tekstas ir kontrastingos iliustracijos patrauks vaiko dėmesį ir plės žodyną. Knyga atitinka 0–2 metų mažylių raidą ir suteiks skaitymo džiaugsmo visai šeimai.

  „Bz Bz Bzt namuose“:

  • knyga padės vaikui pažinti artimos aplinkos objektus;
  • dailios iliustracijos sužadins mažųjų smalsumą;
  • eiliuotas tekstas lavins kalbą;
  • storus lapus suapvalintais kampais galės vartyti ir mažiausi pirštukai.

   

 • Šuniškos dienos

  Autorius: Kęstutis Kasparavičius

  suniskos dienosŠuo atsiduso ir tarė sau: – Nebenoriu daugiau būti šunimi. Ir nebūsiu, – po valandėlės jau ryžtingiau pridūrė jis. – Viskas. Nuo šiol būsiu žmogum, – galop apsisprendė Amsius ir nedvejodamas ėmėsi veikti.

  Daugiau jokių grandinių, jokio lojimo ir nuobodžiavimo būdoje! Šuniškas Amsiaus gyvenimas nuo šiol pasikeis. Kodėl jis turėtų vargti ir šalti, užuot smagiai leidęs laiką šiltuose namuose? Tegul nuo šios dienos šeimininkas perima kiemsargio pareigas, o Amsius nešios kostiumus, eis į darbą ir valgys bulvių traškučius! Juk žmogiškos pareigos – smagios ir viliojančios, o šeimininkui pakvėpuoti grynu oru tikrai nepakenks. Tik ar apsikeisti gyvenimais taip paprasta? Nepabuvęs kito būdoje – nesužinosi. Au!

   

 • Ankstyvosios Žemės enciklopedija

  Autorė: Isabel Greenberg

  ankstyvosios emes enciklopedijaDėmesio!
  Ši knyga iš tiesų NĖRA enciklopedija.

  Tai – įspūdingas ir kvapą gniaužiantis grafinis romanas, pilnas vieno jauno klajojančio istorijų pasakotojo nuotykių, patirtų ieškant nušvitimo bei tikros meilės.

  Šioje knygoje – daugybė pasakojimų apie dievus, siaubūnus, pamišusius karalius, išmintingas senutes, šamanus, gydytojus, brolius ir seseris, nesantaiką, paslaptis, klaidinantį mokslą, niekam tikusius žemėlapius ir, žinoma, tikrą meilę – net jei ją ir gaubia baisus prakeiksmas.

  Kritikai kalba, jog ši knyga – geriausias dalykas nuo pat tada, kai žmonės išrado raikytą duoną. O galbūt netgi nuo tų laikų, kai jie išrado duonriekius peilius.

  ***

  Kadaise, dar gerokai prieš prasidedant mūsų istorijai, Žemėje klestėjo kita, dabar jau seniai visų pamiršta civilizacija. Žmonės, klajoję po Ankstyvąją Žemę, buvo visai kaip mes: smalsūs, jautrūs, juokingi, ambicingi ir pažeidžiami. Šiame tarpusavyje susijusių grafinių pasakojimų rinkinyje Isabel Greenberg aprašė ir nupiešė istorijas apie pasaulį, kurio mes nepažįstame, bet jis iš tiesų galėjo būti kaip tik toks. Visus pasakojimus jungia fantastiška jaunuolio, irkline valtele plaukiančio iš namų Šiaurės ašigalyje iki pat Pietų ašigalio, kelionė.

   

 • Perlo knyga

  Autorius: Timothée de Fombelle

  perlo knygaSavo vaikams, kurie vakare parplauks valtimi, pastatę užtvankas tarp upelio vilkdalgių, jie pasakos karalysčių, panašių į jų karalystę, istorijas: istoriją apie katiną ir jo batus, apie mergaitę, pasislėpusią po asilo oda, apie išprotėjusį karalių. Bet mėgstamiausios bus iš tolimos karalystės, kur gyvena zefyrų pardavėjai, kur vyksta karai, kur po mediniais lieptais knibžda vėžiai.

  Jošua Perlas atvyko iš pasakų ir legendų pasaulio, kuriuo Žemėje jau seniai niekas nebetiki. Ten, namie, jo laukia mylima fėja, tačiau vaikinas nebegali rasti kelio atgal. Perlui lieka pažindintis su negailestingu Antrojo pasaulinio karo metų Paryžiumi ir susikurti naują gyvenimą senovinėje zefyrų krautuvėlėje. Kad prisiminimai apie gimtąjį pasaulį ir mylimąją visai neišbluktų iš atminties, Jošua kolekcionuoja keistus radinius, įrodančius, kad kažkur iš tiesų egzistuoja stebuklai ir pasakiškos būtybės.

  O tuo pačiu metu fėja Olija ieško kelio į mūsų pasaulį...

   

 • Padauža Rudis

  Autorė: Urszula Kozlowska

  padauza rudisEiliuotas pasakojimas.

  Gyveno kartą šuniukas, kuris išdykavo nuo aušros iki sutemos, bet vis tiek visiems labai patiko.

  Perskaityk knygelę apie Rudį, tikriausiai tau jis irgi patiks.

   

 • Pūkio ūkis

  Autorė: Urszula Kozlowska

  pukio ukisEiliuotas pasakojimas.

  Gyveno kartą kačiukas, kuris visur kaišiojo nosį, bet draugai jį vis tiek mylėjo.

  Perskaityk knygelę apie Pūkį, tikriausiai tau jis irgi patiks.

   

 • 1500 anglų kalbos žodžių

  Sudarė: Natalia Shutiuk

  1500 anglu kalbos zodziuIliustruotas žodynas, supažindinantis vaikus su pusantro tūkstančio dažniausiai naudojamų anglų kalbos žodžių. Tai labai praturtins jūsų vaikučių angliškų žodžių bagažą, padės greičiau įsisavinti šios plačiai pasaulyje naudojamos kalbos įgūdžius. Tai galimybė susipažinti ir bendrauti su daugeliu naujų draugų, kurie taip pat moka šią kalbą.

   

 
Savanoris bibliotekoje