Kovo-16oji- Knygnešių diena

Kovo 16-ąją Lietuvoje švenčiama Knygnešio diena. Knygnešiai – tai žmonės, kurie lietuviškos spaudos draudimo metais platino lietuviškas knygas, spaudą, puoselėjo lietuvybę ir gimtąjį žodį. Ta proga Janapolės bibliotekoje surengta mažiesiems skaitytojams popietė „Knygnešių dvasia gyva“. Skaitytojai galėjo apžiūrėti spaudinių parodėlę, kurioje buvo ir pradinukų sukurtos knygelės. Skaidrių pagalba išsamiai parodytas knygnešių kelias, prisiminti šviesūs, paprasti žmonės, kurie nešė iš Mažosios Lietuvos lietuviškas knygas, laikraščius. Prisimintas didysis knygnešys Jurgis Bielinis, šiais metais minime jo 170- ąsias gimimo metines. Išdalintas skaitytojams kryžiažodis „Knygnešių kelias“. Rezultatai aptarti popietės metu. Popietės pabaigoje pradinukai piešė tai, kas jiems atrodė aktualu ir svarbu. Surengta piešinių paroda.
Popietės tikslas – ugdyti pagarbą knygai, dėl jos pasiaukojusiems ir išsaugojusiems lietuvišką žodį žmonėms. Spaudos draudimo metai praėjo, tačiau knygnešystė gyvuoja. Mes nešame knygas savo artimiesiems, negalintiems lankytis bibliotekose, taip tęsdami mūsų protėvių tradicijas. Knyga suteikia žodį, žodis suteikia laisvę, laisvė – laimę, o laimė – meilę.
Bibliotekininkė
Aušra Ubartienė