Kraštiečių galerijai - Taip

Bendradarbiaukime ir kurkime

Ekaterinos Prakapenės, lektorės iš Šiaulių, paskaitoje-pristatyme „Kraštas ir kraštiečiai virtualioje erdvėje“ pateikti konkretūs pavyzdžiai priminė, kad Atminties institucijos skuba neatsilikti nuo šiuolaikinio informacijos vartotojo poreikių - gauti informaciją šiuolaikinėmis formomis ir šiuolaikinės prieigos priemonėmis. Vis dažniau krašto kultūros paveldo išteklius padaryti prieinamais virtualioje erdvėje padeda pati vietos bendruomenė, besidalijanti savo asmeninių archyvų vertybėmis. Pavyzdžiu gali būti ir Klaipėdos miesto bendruomenės projektas - elektroninis Krašto paveldo gidas.
Mūsų bibliotekos inicijuotas projektas „Nuo rankraštinės knygos iki skaitmeninio pasakojimo“ skirtas suburti bendradarbiaujančią ir kuriančią bendruomenę krašto pažinimui – Kraštiečių galerijos kūrimui, kurioje be tradicinių informacijos pateikimo formų ir formatų, būtų pateikti sukurti filmukai – skaitmeniniai pasakojimai apie krašto žymius asmenis. Šiemet projektas tik startuoja. Kviečiame visus prisidėti prie šio kūrybinio proceso, kurio rezultatus tikimės šiemet pristatyti rugsėjo viduryje.
Dėkojame Telšių regioninio profesinio mokymo skyriaus vedėjai Reginai Zdramienei už suteiktą galimybę pasinaudoti šiuolaikiška sale.

Julita Švėgždavičienė