"Smėlio ir spalvų terapija" bibliotekoje

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos darbuotojos Joneta Filinskė ir Karolina Jasiukevičiūtė pravedė edukacinį užsiėmimą vaikams „Smėlio ir spalvų terapija“. Šviečiantis molbertas - tai unikalus, netradicinis šviečiantis stiklas. Ant jo galima piešti akvarele, guašu bei nuplaunamais markeriais, o spalvų valdymo blokelis suteikia galimybę pasirinkti vieną iš pagrindo apšvietimo spalvų ir taip sukurti patį nuostabiausią piešinį. Ant šio stiklo galima piešti iš abiejų pusių su draugu. Kinetinis smėlis - tai smėlis, nelimpantis prie rankų, byrantis iš lėto ir labai lengvai keičiantis formą, nuolat juda, smėlis neišdžiūsta. Žaidimai su kinetiniu smėliu atpalaiduoja vaikus, padeda sukoncentruoti dėmesį, nurimti.

Užsiėmime dalyvavę Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos 2B klasės mokiniai (mokytoja Birutė Narmontienė) ir Telšių „Naujamiesčio“ mokyklos 5 klasės mokiniai (mokytoja Danutė Stasiulienė) galėjo prisiliesti prie šviečiančių spalvų ir kinetinio smėlio. Piešimas spalvotu smėlių, tapymas ant šviečiančių molbertų, šviesų žaismas sužavėjo ir pradžiugino vaikus. Vaikai išbandė kūrybiškas edukacines priemones, pasisėmė gerų emocijų.

Rūta Savickienė