Ką skaityti ketvirtokui?

Penktadienio popietę Tryškių bibliotekoje drauge su ketvirtokais ir mokytoja Maryte Mažeikiene ieškojome atsakymo į šį klausimą. Dabar, kai vaikų laiką bei dėmesį glemžiasi televizija, kompiuteriniai žaidimai, išmanieji telefonai, knyga dažnai lieka užversta. Ugdyti meilę knygoms ir buvo skirta popietė: mokiniai susipažino su naujausiomis vaikiškomis knygomis, apžiūrėjo ketvirtokams rekomenduojamos literatūros stendą, pavartė vaikiškas enciklopedijas. Abi su mokytoja pastebėjome, kad labiausiai vaikų dėmesį patraukia naujos, spalvingos knygos – fantastika, nuotykiai, linksmos pasakaitės. Žinoma, būtina formuoti ir vaiko literatūrinį skonį, supažindinti su geriausiais pavyzdžiais, bet pirmiausia reikia vaikui pažadinti norą skaityti, o programinė literatūra, nors yra svarbi ir aktuali, ne visada pasirodo įdomi. Tad mokiniams pasiūlėme rinktis knygas savo nuožiūra, kad galėtų įsitikinti, jog laiką leisti su knyga yra įdomu, kad tai yra malonumas.
Naujai užsiregistravusieji ir jau skaitantys bibliotekoje moksleiviai susipažino su elektroniniu skaitytojų aptarnavimu ir knygų išdavimu. Aktyviausieji jau spėjo įsigyti vieningus skaitytojo pažymėjimus.

Vyr. bibliotekininkė Janina Norvaišienė