Popietė „Sveika gyva pasaka“. Martynui Vainilaičiui – 85.

Ateikit, - niekad neapvilsiu, -
Dainelė šypseną pratęs,
Saulutės aukso jums pripilsiu
Į baltas baltas rieškutes.

Ateikit, - kelia pūgą žvainą
Pietys į obelis žvainas.
Tegu visi vaikai ateina
Į mano širdį, į dainas!

Šiais nuostabias Martyno Vainilaičio eilėraščio žodžiais pradėjome popietę skirtą poeto 85 – osioms gimimo metinėms paminėti. Daugybės eiliuotų pasakų, poemų, eilėraščių rinkinių autorius gimė 1933 sausio 26 dieną Mergežerio kaime, Varėnos rajone, valstiečių šeimoje. Popietę pradėjome filmuku, kuriame vaidina ir poeto eiles skaito „Keistuolių teatro“ aktoriai. Bibliotekoje buvo eksponuojamos rašytojo knygos, atsiminimai apie M. Vainilaitį, kitų rašytojų knygos apie rašytojo biografiją, jo kūrybą. Poetas parašė daugiau kaip 30 knygų vaikams. Jos kupinos vaizdo ir jausmo gyvumo, lyrizmo, humoro, tautosakos ir mitologijos elementų. Jo knygos tikras lobynas ne tik vaikams, bet ir tėvams, mokytojams, kompozitoriams. Jose randame tai, ko kiekvienam reikia: apie gimtinę, akmenėlį, ežiuką ir „ožiuką“, atbėgantį pas vaikučius, gandrą ir varlę, debesėlį ir lietutį. M. Vainilaitis buvo tikras vaikų poetas. Jis teigė „atidaryti vaiko sielą – štai kur mūsų vaikų poetų tikslas“. Popietės dalyviai artimiau susipažino su poeto gyvenimu, jo literatūriniu palikimu.
Pažiūrėję filmuką ir parodėlę susėdome skaityti poeto knygų. Mergaitės su malonumu skaitė poeto eilėraštukus ir eiliuotas pasakas.

Vyr. bibliotekininkė Jadvyga Jakienė