„Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“

Nepabūgę pūgos ir šalčio (tokio nebeįprasto pastaraisiais metais), vasario 27 dienos popietę, VšĮ Telšių RPMC moksleiviai su auklėtoja Bronislava  Taujanskaite, rinkosi į savo biblioteką, kur jiems buvo pristatyta John Green knyga „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ ir peržiūrėtas to paties pavadinimo filmas. Šią popietė suorganizavo Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Varnių miesto bibliotekos darbuotojos Vida Krenciuvienė, Zita Macienė ir VšĮ Telšių RPMC bibliotekininkė Danutė Skrodenienė. Knygą pristatė mokytoja Rita Galkontienė.

Tai ne kiek pristatymas, o savo jausmų ir emocijų pasidalinimas perskaičius knygą.  Mokytoja papasakojo apie pagrindinę „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ romano heroję – mirtina liga sergančią šešiolikmetę Heizelę Greisę. Kokia ši mergaitė stipri. Ji vis sako, kad skausmą reikia išjausti. Argi tai įmanoma? Matyt taip. Heizelė susitaikiusi su savo likimu – ji nenori, kad kas nors jos gailėtųsi ir į savo ligą sugeba pažvelgti su ironija bei humoru. Heizelės didžiausias malonumas yra jos didelė, plati, minkšta lova ir susirangius joje skaityti knygą. O kokie puikūs santykiai Heizelės ir jos mamos. Jos geriausios draugės. Na, o užsimezgusi pažintis su Ogastu (taip pat sergančiu vėžiu) pamažu perauga į susižavėjimą vienas kitu ir taip prasideda graži, šilta, jausminga bei sudėtinga judviejų meilės istorija. Perskaičius šią knygą, supranti, koks gyvenimas yra trapus ir, kad reikia mylėti kiekvieną gyvenimo akimirką, šypsotis, džiaugtis gyvenimu, o nedejuoti dėl kiekvieno menkniekio. Šią knygą norisi glausti kaip kūdikį prie krūtinės, nes joje liejasi tokie šilti jausmai, vaizduojami tokie stiprūs herojai. Jaunimas susidomėjęs klausėsi įdomaus mokytojos Ritos pasakojimo, o vėliau susikaupę peržiūrėjo filmą „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“.

Vyr. bibliotekininkė Zita Macienė