Nacionalinės bibliotekų savaitės „Kartu mes kuriame ateitį“ renginiai Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos filialuose

2018 m. balandžio 23-29 dienomis Telšių K. Praniauskaitės viešosios bibliotekos filialuose skaitytojams ir bendruomenei organizuoti 35 įvairiausi renginiai. Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Tryškių filiale tradiciškai prasidėjo pirmadienį vaikų literatūros skyriuje. Balandžio 23 d. minima Pasaulinė knygos diena, tad skaitymams, kuriuose dalyvavo Tryškių vaikų darželio „Pelėdžiukų“ grupė su auklėtoja Zita Šauliene, išsirinkta spalvinga ir įdomybių pilna knyga „Vaikystės skaitiniai“. Skaitymai buvo papildyti edukacine veikla – išmoktas eilėraštis ir nuspalvinta mamai skirtų gėlių puokštė.

Varnių miesto bibliotekininkės Motiejaus Valančiaus gimnazijos pirmokams surengė edukacinę išvyką „Knygų šalies paslaptys“ Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Vaikai susipažino su bibliotekos erdvėmis, skaitė interaktyvias knygas, bibliotekos mokymo centre pasitikrino anglų kalbos žinias.

Poezijos mylėtojai Varnių miesto bibliotekoje dalyvavo literatūrinėje-muzikinėje popietėje „Poezija tavo ir mano širdy“, kuri skirta literatų būrelio „Lyra“ įkūrimo 15-osiosms metinės. Renginyje dalyvavo svečiai iš Mažeikių, Marijampolės, Šilalės ir Skuodo.

Nacionalinės bibliotekų savaitės dienomis Rainių filiale šurmuliavo Rainių mokyklos-darželio „Pelėdžiukų“ grupė, aktyviausi moksleiviai, jaunimas. Visą savaitę vyko skaitymai, žaidimai, edukaciniai užsiėmimai. Vaikai dalinosi įspūdžiais apie perskaitytą knygą, vyko diskusija apie besikeičiančią biblioteką. Aktyviausiems bibliotekos skaitytojams įteiktos atminimo dovanėlės.

Nacionalinei bibliotekų savaitei Ryškėnų filialas ruošėsi iš anksto. Bibliotekoje pristatyta vaikų rankų darbo knygelių paroda „Mano pasaka“. Bibliotekoje veikė kūrybinės dirbtuvės „Mūsų ateitis - tai mūsų vaikai“. Vaikai skaitė knygas, piešė, karpė drugelius ir jais puošė biblioteką.

Buožėnų ir Gadūnavo filialų bibliotekininkės Nacionalinės bibliotekų savaitės metu organizavo susitikimą su Buožėnų mokyklos-darželio pradinių klasių mokiniais. Vaikai ne tik smagiai praleido laiką bibliotekoje, bet ir gavo užduotis.  Popietės metu vaikams buvo pristatytos Gadūnavo seniūnijos lankytinos vietos. Moksleiviams burtų keliu atiteko po vieną lankytiną vietą, kuriai, organizuojamos išvykos metu, taps gidais. Jauniesiems gidams pasiruošti padės bibliotekininkės.

Biržuvėnų filiale balandžio 24-oji diena buvo skirta jauniesiems bibliotekos lankytojams. Vaikai rinko įdomiausią ir skaitomiausią vaikišką knygą bibliotekoje. Popietės metu apdovanoti aktyviausi ir daugiausiai knygelių perskaitę vaikai.

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu Kaunatavos filiale pristatyta Papilės Simono Daukanto gimnazijos 5 klasės moksleivių koliažų paroda „Gyvybės medis“. Pasausinę knygos dieną bibliotekoje lankytojai turėjo galimybę pavartyti 213 metų senumo knygą. Tai yra seniausias ir vertingiausias leidinys saugomas bibliotekoje - senovinis bažnytinis mišiolas lotynų kalba. Bibliotekai knygą saugojimui ir eksponavimui perdavė Kaunatavos bažnyčia. Bibliotekoje  tradiciškai organizuota paroda „Knygos šventinė suknelė“. Edukacinių užsiėmimų metu vaikai ir suaugę savo rankomis gamino knygų viršelius. Kaunatavos pagrindinės mokyklos mažiesiems bibliotekoje pristatyta knyga „Laimė yra lapė“. Dauguma vaikų tą dieną bibliotekoje lankėsi pirmą kartą, tad dovanų gavo bibliotekos skaitytojo pažymėjimus.

Ubiškės filiale Nacionalinės bibliotekų savaitės metu buvo vykdoma akcija „Biblioteka kviečia visus...“. Savaitė prasidėjo minint Pasaulinę knygos dieną. Mažieji bibliotekos skaitytojai mielai dalyvavo garsiniuose skaitymuose, iliustravo perskaitytas knygas. Bibliotekoje veikė dvi parodos: knygų vaikams paroda „Augti su knyga“ ir skaitytojos R. Karaliūnienės rankdarbių paroda iš popieriaus „Pavasario žiedai“. Savaitės metu Ubiškės filiale apsilankė 116 lankytojų, bibliotekoje užsiregistravo 4 nauji vartotojai.

Vyr. bibliotekininkė metodinei veiklai Jurgita Dubinskienė