Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje

Šių metų Lietuvos bibliotekų savaitės renginius vienijanti tema „KARTU MES KURIAME ATEITĮ“. Telšių Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai buvo skirti ir patiems mažiausiems, ir jau sulaukusiems garbingo amžiaus. Savaitę pradėjome “neATRASTA.LT: KULTŪROS IŠŠŪKIS”. Klaipėdos universiteto Rekreacijos ir turizmo III kurso studentai vadovaujami lekt. J. Raišutienės  žaidybine orientacinių varžybų forma skatino pažinti Telšius ir biblioteką.

Renginiai vaikams. Balandžio 19 d. bibliotekoje svečiavosi dailininkė, knygų iliustruotoja, Lina Žutautė, puikiai žinoma kaip knygų apie neklaužadą Kakę Makę autorė. Šis susitikimas – tai Mažeikių r. savivaldybės viešosios bibliotekos (partneriai Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka) skaitymo skatinimo projekto „Auginame skaitytoją 3+“, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, veiklos dalis.

Balandžio 23 d., Pasaulinę knygos dieną, mažieji iš l/d "Berželis", "Nykštukas", "Mastis" bei trečiokai iš V. Borisevičiaus gimnazijos padeklamavo ir paskaitė mėgstamus kūrinius

Balandžio 24 d. Telšių Naujamiesčio mokyklos I-IV spec. klasės vaikai susipažino su bibliotekos erdvėmis ir teikiamomis paslaugomis. Vaikų literatūros skyriuje jiems pristatytos interaktyvios knygos vaikams.

Balandžio 26 d. Telšių r. Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos 1 kl. moksleiviai su mokytojomis Edita Alekniene ir Rita Toleikiene dalyvavo Edukacinis užsiėmimas „Knygos šalies paslaptys“.

Pristatymai. Savaitės metų vyko bibliotekos prenumeruojamų duomenų bazių pristatymai. Balandžio 24 d. EBSCO duomenų bazę pristatė Žemaitės gimnazijos gimnazistai Kotryna ir Justas. Balandžio 25 d. „Naxos Music Library“ duomenų bazę, Telšių muzikos mokyklos mokytojams, pristatė Bibliografinio aptarnavimo skyriaus vedėja Julita Švėgždavičienė.

Balandžio 27 d. bibliotekoje knygas "Ponia iš Venecijos tavernos" bei "Valiušaičiai: 400 metų istorijoje" pristatė jų autorius, žurnalistas, publicistas, redaktorius, politikos ir kultūros apžvalgininkas Vidmantas Valiušaitis.

Parodos. Savaitės metu vyko parodos: "Skaitytojų išrinktas 100-mečio knygų šimtukas", „Į pagalbą norinčiam bendrauti angliškai“, Telšių l/d „Berželis“ dailės būrelio vaikų darbelių paroda „Vaikų pasaulis“.

Balandžio 28 d. Alvydas Šalkauskis bibliotekoje pristatė savo sukauptą XVII-XIX a. žibalinių lempų kolekciją.

Mokymai, susitikimai, integruotos pamokos. Balandžio 26 d.  bibliotekoje surengta diskusija prie apvalaus stalo su skaitytojais. Ypač smagu, kad biblioteką aplankė ilgametė jos skaitytoja, buvusi mokytoja Stanislava Kochanauskaitė. Tą pačią dieną bibliotekos mokymo centre vyko informacinio raštingumo mokymai gyventojams „Apie sveikatą – internetu“. Balandžio 26 d. vakare surengtas jau trečiasis „Europe Direct Telšiai“ šeimų turnyras „Minčių galiūnai vs biblioteka“. Šį kartą klausimai buvo apie biblioteką bei Telšius. Balandžio 27 d.  vyko integruota istorijos ir lietuvių kalbos pamoka netradicinėje erdvėje "Mano miestas asmenukėje. Dabartis ir istorija". Telšių "Ateities" progimnazijos septintų klasių moksleiviai, vadovaujami istorijos mokytojos metodininkės Irenos Kunšteinienės, pristatė savo projektinius darbus.

Gegužės 10 d. Trečią kartą Telšių mieste ir rajone vyko akcija „Valanda su knyga 2018", kuri buvo skirta Nacionalinės bibliotekų savaitės užbaigimui. Šių metų garsiniuose skaitiniuose Telšių miesto amfiteatre skambėjo Simono Daukanto ir Vydūno kūrinių ištraukos. Akcijos iniciatoriai ir organizatoriai Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka, Telšių švietimo centras, Telšių r. mokyklų bibliotekininkų, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų būrelių metodinės taryba. Akcijos partneriai Telšių r. savivaldybės kultūros centras ir asociacija „Vokiečių kalbos ir kultūros draugų klubas".

Nušurmuliavo 18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Visi kartu sukūrėme gražias idėjas, renginius, prisidėjome vieni prie kitų iniciatyvų, nes tik „Kartu mes kuriame ateitį".

Vyr. bibliografė Gintarė Kačinskienė