Paroda, skirta "Žalčio motei"

Mažeikių dailės mokykla

Kviečiame aplankyti bibliotekos kavinukėje atidarytą Mažeikių dailės mokyklos mokinių darbų parodą Žalčio/ Eglės tema pagal Karolinos Praniauskaitės vertimą “Žalčio motė”. Grafikos darbai solidūs, visai nevaikiški...
Parodos įvadiniame tekste, kurį pateikė mokyklos direktorius Zenonas Steponavičius skaitome: „Metai bėga nenumaldomai. Norėjosi kažkokiu būdu pažvelgti į praeitį. Karolinos Praniauskaitės 190-osios gimimo metinės - ypatinga proga.
Ar išliko aktualu Jos “Žalčio motė” šiuolaikiniams jaunuoliams? Pamėginome Žalčio tema sukurti darbų. Žiūrėdami į juos naujai atradome Karolinos kūrybos aktualumą, Jos energetiką. Profesionalu, atsakinga. Parodoje Žaltys - kasdienis motyvas, kuris mums ir ateinantiems po mūsų - išlikusi kalba, tapatybė, mąstymas būdas. Gyvenimo sėkmė - kūrybiškumas.
Dėkojame Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės vardo bibliotekos bendruomenei už galimybę parodyti mūsų darbus.“
Tikimės parodos metu pateikti ir įgarsintą (Vidos Čėjauskienės skaitomą) „Žalčio motės“ tekstą.

Julita Švėgždavičienė