Justo Paleckio knygos "Žurnalisto kelio atšvaitai" pristatymas

Justo Paleckio  knygos

Knygos "Žurnalisto kelio atšvaitai" pristatyme rugsėjo 25 d. Telšių viešojoje bibliotekoje dalyvavo Nepriklausomybės akto signataras Česlovas Juršėnas ir Justas Vincas Paleckis, žurnalistas, knygos sudarytojas Domas Šniukas, rašytojas ir knygos leidėjas Stasys Lipskis. Ištraukas iš knygos skaitė skaitovas ir žurnalistas Juozas Šalkauskas. Renginio metu skaitytojai turėjo galimybę įsigyti knygą.

Žinomo politiko ir visuomenės veikėjo Justo Paleckio (1899-1980) knygoje "Žurnalisto kelio atšvaitai" dominuoja publicistikos žanras. Kaip įžangos žodyje teigia Domas Šniukas, šį kartą skaitytojui pristatomas J. Paleckis ne kaip politikas, o kaip pirmosios Respublikos žurnalistas, redaktorius ir leidėjas. Knygoje "Žurnalisto kelio atšvaitai" spausdinama memuarinė publicistika, kelionių įspūdžiai, 1923-1939 metų žurnalistikos margumynai, taip pat mintys ir pastebėjimai, užfiksuoti jo užrašų knygelėse bei eilėraščiai ir vertimai. Paskutinįjį skyrių sudaro amžininkų prisiminimai apie Justą Paleckį. Nemaža tekstų dalis publikuojama pirmą kartą.

Ateik į biblioteką ir susipažink su nauja knyga.

Nuotraukos Vidos Urnikienės ir Aurikos Stupelienės