Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Media

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

Christopher E. M. Pearson knygos „1000 architektūros šedevrų“ pristatymas

Christopher E. M. Pearson knygos „1000 architektūros šedevrų“ pristatymas

Spalio 3 d. Telšių viešojoje bibliotekoje knygų mugė šurmuliavo jau antrąjį kartą. Bibliotekos skaitykloje visą dieną vyko susitikimai su rašytojais, knygų pristatymai. Ir jei pirmoji dienos pusė buvo skirta jauniesiems mūsų skaitytojams, tai popiet buvo pristatyti leidiniai, skirti kiek augesnei  auditorijai. Rita Kubilienė (Charibdės leidykla) susirinkusiems pristatė Christopherio Pearsono knygą ,,1000 architektūros šedevrų‘‘.

         Christopheris Pearsonas - meno, architektūros, urbanistikos ir dizaino istorikas. Dėsto meno ir architektūros istorijos ir teorijos kursus Stanfordo universitete, Deiviso Kalifornijos universitete, Santa Clara universitete, Arizonos valstijos universitete, Oregono universitete, Trinitorių universitete (San Antonio) ir Britų Kolumbijos universitete. Jis buvo privataus universiteto Quest Kanadoje steigėjas, šis universitetas rengia meno ir mokslo bakalaurus. Publikuoja darbus apie modernią architektūrą ir skulptūrą. Jo knygos nuolat lieka bestselerių sąrašuose.

           Rita Kubilienė telšiškiams pristatė Christopherio Pearsono knygą,,1000 architektūros šedevrų‘‘. Knygoje pateikiama pasaulio architektūros istorijos apybraiža, pasirinktinai aptariami pastatai, pasakojama pastatų istorija. Dauguma eksponuojamų pastatų yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, pateikiamas garsiausių architektų bibliografinis žinynas, pateikiama pastatų statybos chronologija. Ši knyga apie 1000 architektūros šedevrų, parinktų iš viso pasaulio, primena žmonijos istoriją, metodus, stilių ir filosofiją, būtinus per šimtmečius sukurti šitokiai daugybei grožybių, pateikia žinomiausių monumentalių pastatų panoramą bei išryškina jų statytojų aistras. Pagal šiuos didingus statinius skaitytojas gali tyrinėti, kaip keitėsi žmonijos vertybės, ir vertinti šiuos architektūros šedevrus kaip žmonijos triumfą. Labai vaizdžiai, išsamiai  papasakota knygos kelio pas skaitytoją istorija, kaip ir pati Rita Kubilienė, sužavėjo klausytojus.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Jovita Servienė    

Nuotraukos  Monikos Lukoševičienės ir Aurikos Stupelienės

 
Savanoris bibliotekoje