Virgis Šidlauskas – vaikų literatūros debiutantas Telšiuose

Rašytojas Virgis Šidlauskas, Telšių r. sav. Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje ir Tryškių filiale, susitiko su moksleiviais. Virgis Šidlauskas – vaikų literatūros debiutantas. 2017 metais išleidęs knygą „Ulfas ir stebuklinga barzda“, kuri pateko į respublikinės akcijos „Metų knygos rinkimai 2017“ geriausių Vaikų metų knygų penketuką. Knygos herojus Ulfas – neklusnus berniukas, kuriam už iškrėstas išdaigas užaugo barzda. Savo kelionėje jis sutinka daug įdomių bei stebuklingų veikėjų ir patiria gausybę nuotykių. Virgis pristatė ir šiais metais išleista naujausią savo knygą „Ugnikalniukas ieško draugų“, kurioje vienišam knygos personažui didžiausia svajonė – susirasti draugą, ne stebuklingą, o paprastą kaip lavoje virta spurga. Rašytojas į šių abiejų knygų pristatymą išradingai įtraukė susirinkusius renginio dalyvius, kviesdamas kartu padainuoti dainas apie Ulfą, Ulfapotamiją, Kengūrpotamčiasnapį bei kitus knygelių personažus. Kartu su vaikais rašytojas piešė savo istorijų herojus, skaitė ištraukas bei atsakinėjo į smalsuolių klausimus. Susitikimas su rašytoju tai Vaikų literatūros skyriaus projekto „Susitikimų karuselė: Pažink. Skaityk. Kurk.“, finansuojamo Telšių r. savivaldybės, lėšas veiklos dalis.

Vaikų literatūros skyriaus vedėja Rūta Savickienė