Smagi viktorina Lietuvių kalbos dienoms ir Žemaitijos metams paminėti Ryškėnuose

Visoms tautoms svarbu išsaugoti savo kalbą ir tarmes, nes tai didžiulis tautos turtas. Vaikai yra mūsų ateitis, jiems reikia perduoti turimas žinias.

Kovo 1 dieną Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Ryškėnų filialas ir Ryškėnų kultūros centras surengė nuotaikingą viktoriną  ,,Kalba. Tarmė. Gamta“.

Telšių ,,Atžalyno“ progimnazijos Ryškėnų skyriaus II, III, IV klasių mokiniai su mokytoja Aušra Gumuliauskiene ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su mokytoja Erika Baniene turėjo atsakyti į klausimus, susijusius ne tik su Lietuvių kalba, tarmėmis, gamta, bet ir Lietuvos istorija. Smagiausia vaikams buvo spėlioti žemaitiškų, dzūkiškų ir suvalkietiškų žodžių reikšmes.  Iš viso viktorinoje buvo 40 klausimų, kai kuriems vaikams pavyko atsakyti į 35 klausimus, dalyvavo 19 vaikų.  Visiems viktorinos dalyviams buvo įteiktos užrašų knygutės su pelėdžiukų atvaizdais. Vaikai bibliotekai padovanojo savo rankomis pagamintus paukščiukus.

Vyr. bibliotekininkė Vitalija Dzieverš