Poetinio žodžio kelionė nuo Vytauto Mačernio paminklo

Pirmąkart — naujoje miesto kultūrinėje erdvėje. Šiemet 55-asis tarptautinis „Poezijos pavasaris“ Telšių krašte — išskirtinis, nes jis prasidėjo prie paminklo poetui Vytautui Mačerniui, pastatyto pernai rudenį Žemaitės gimnazijos skverelyje.

Pirmiausia „Poezijos pavasario“ svečiai — poetai Tomas Cohen (Čilė/Vokietija), Valdas Daškevičius, Arvydas Genys, Dovilė Kuzminskaitė, Sigitas Birgelis, Vytautas Stulpinas, Steponas Algirdas Dačkevičius, Petras Gintalas, Ieva Sigita Naglienė, literatūrologas dr. Regimantas Tamošaitis, aktorė Irena Plaušinaitytė — buvo sutikti Karolinos Praniauskaitės bibliotekoje, kur bibliotekos direktorė Jolanta Sutkutė ir jos pavaduotoja bei projekto „Poezijos pavasaris“ koordinatorė Telšių krašte Vida Urnikienė jaukioje skaityklos aplinkoje pakvietė pažiūrėti režisieriaus Justino Lingio dokumentinį filmą apie pirmąją Lietuvoje poetę moterį ir vertėją Karoliną Praniauskaitę, kilusią netoli Telšių, Padurbinio dvarelyje.

Vėliau svečiai, lydimi poeto Vytauto Stulpino, stabtelėjo prie Telšių autobusų stoties, kur ant jos kolonų pritvirtintose metalinėse plaketėse skaitė įrašytus mūsų krašto poetų eilėraščius. Palydintys ir sutinkantys keleivius eilėraščiai — niekur tokio unikalaus sumanymo, kurį savo diplominiu darbu įprasmino buvusi Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto absolventė Asta Šimkevičienė, mūsų šalies autobusų stotyse dar neteko matyti...

Skverelyje, prie poeto Vytauto Mačernio paminklo, jau laukė Žemaitės gimnazijos auklėtiniai. Čia pirmąkart naujoje miesto kultūrinėje erdvėje suskambo daina ir raiškus literatūrinis žodis iškiliam Žemaičių krašto poetui. Šią kompoziciją parengė režisierė Laimutė Pocevičienė ir gimnazijos pedagogės Dalia Pabrėžienė ir Rasa Urbonienė. „Poezijos pavasario“ dalyvius pasveikino Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Macienė. Poetai paskaitė savo eilėraščių. Nuoširdus žodis tartas poetui Vytautui Stulpinui, kurio didelių pastangų ir užsispyrimo dėka būtent čia atsirado paminklas Vytautui Mačerniui (skulptorius Gediminas Karalius). Vėliau gimnazijoje aplankyta klasė, kurioje mokėsi V. Mačernis.

Laikraščio „Kalvotoji Žemaitija“ redaktorius Algirdas Dačkevičius