Legendų skrynią Nerimdaičiuose atvėrus

Visus metus Nerimdaičių bibliotekoje viešėjo simbolinė „Poezijos paukštė“. Ji jau apie du dešimtmečius tradiciškai keliauja per Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos filialus, o pernai „atskrido“ iš Eigirdžių, kur ją palydėjo ten lankęsi 2018-ųjų „Poezijos pavasario“ svečiai. Ši paukštė, įrėminta Felikso Kerpausko fotografijoje, Nerimdaičių mokyklos scenoje jau laukė poetų.

Bet nerimdaitiškiai greitai „Poezijos paukštės“ paleisti nenorėjo. Pirmiausia laukė atveriama legendų skrynia, kurią pravėrė Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Nerimdaičių filialo vyr. bibliotekininkė Neringa Račkauskienė ir mokytoja Indrė Kuprijanovienė. Jų lūpomis, pasitelkiant skrynioje tūnojusius simbolinius personažus, prabilo Paunšvystės alkakalnio legenda, svečiai sužinojo, kaip atsirado Nerimdaičiai. O ta žila legenda atkeliavo iš Romualdo Mackevičiaus, kurią jam papasakojo mama Viktorija Piekarskaitė.
Vėliau žemaitiškas žodis Žemaitijos metais įtaigiai prabilo broliuko ir sesutės — Gabijos ir Ovidijaus Bukontų — lūpose.

Skaitant eilėraščius, prisiminta žinoma kraštietė Janina Zvonkuvienė, prieš dešimtmetį Lietuvos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose tūkstantmečio proga „Kalvotojoje Žemaitijoje“ visus metus šeštadienio numeriuose publikavusi rašinių ciklą „Laiškai iš Nerimdaičių“. Jai eilėraštį skyrė Algirdas Dačkevičius. Popietėje posmai ir kūrybiniai išgyvenimai, patirtys tarsi persipynė daugelio į šį kraštą atvykusių poetų lūpose.
Pagaliau atėjo laikas atsisveikinti su „Poezijos paukšte“. Ji kitąmet „Poezijos pavasario“ svečius pasitiks istoriniuose Biržuvėnuose, o perduotą poezijos simbolį globos Biržuvėnų filialo vyr. bibliotekininkė Ligita Navickienė.

Svečiams nuoširdžiai padėkojo Nevarėnų seniūnijos seniūnė Vilma Šakienė, prisipažinusi, jog jai poezija artima nuo mokyklinių dienų. Padėkos žodžius organizatoriams ir svečiams lydėjo gėlės. Nerimdaičių bendruomenės pirmininkė Audronė Gureckienė pakvietė poetus pasirašyti atminimo knygoje. Jaukioje popietėje visi pabendravo prie kavos puodelio ir gardžių užkandžių.

Laikraščio „Kalvotoji Žemaitija“ redaktorius Algirdas Dačkevičius