Poezijos penketuko (iš šių Metų rinkimų) sutiktuvės: nuo žodžio skambesio iki daugiaprasmio bylojimo

Regis, pats metas stabtelti ir įdėmiau apžvelgti šių metų skaitytojams pasiūlytų knygų rinkimų leidinius – ypač gundanti Poezijos penketuko ,,lentyna‘‘. Žodis po žodžio ir sutarta, kad lapkričio vidurys tiks poezijos skaitymams. Taigi pirmasis susitikimas su skaitytojais jau ir įvyko – Miesto bibliotekoje pristatytos šios Metų eilėraščių knygos: Vaivos Grainytės ,,Gorilos archyvai‘‘, Jurgitos Jasponytės ,,Vartai Auštrieji‘‘, Vytauto Kazielos ,,Alyvmedžiai‘‘, Giedrės Kazlauskaitės ,,Gintaro kambarys‘‘ ir Alvydo Šlepiko ,,Mano tėvas žūsta‘‘. Į poetinį kontekstą leistasi per apmąstymus, pašnekesius apie nūdienos problemas ir susibendravimus, aptariant, kas vis dėlto eilėraščiuose giedra, kas užaštrinama, o ties kuo vėl grįžtama į tradicines erdves. Ypač sudomino jaunųjų kūrėjų drąsa, atviras gyvas žodis, meninė išmonė ir atsakingas požiūris į laikmečio, virtualios erdvės primestas problemas, žmogaus būseną, jo elgesį ir jauseną kasdienybėje. Juk tikrai nėra lengva tokiame skubos amžiuje. Ir kaip smagu, kad poezija, anot kritikės A.Peluritytės – Tikuišienės, ,,yra menas, kuris pajėgia sugriebti už rankos, kai pasvyrame ties nežinios bedugnėmis‘‘. Visa susitikimo popietė būtent apie atmintį, apie moterį, apie meilę ir jos jėgą, apie ryšį su savimi ir Kitu – tarsi sklaidė tamsą ir atvėrė poeto ir jo subjekto pojūčius, per modernų tekstą bylojo daugiaprasmes mūsų žmogaus patirtis. Kviečiame, kas dar neperskaitė, paskaityti – tai tikrai labai įdomi, įvairialypė ir skambi poezija – iki malonių susitikimų bibliotekos skaitiniuose.

Miesto bibliotekos informacija,