Apdovanoti už nuopelnus Žemaitijai

2019 m. gruodžio 6 d. įgyvendintas Bibliotekos projektas „Sukurti atminimo ženklą, skirtą Žemaitijos pirmajam paminėjimui istoriniuose šaltiniuose 800 metų jubiliejui“: įteikti nusipelniusiems žemaičiams ir lietuviams 63 atminimo ženklai „UŽ NUOPELNUS ŽEMAITIJAI“ (autoriai Algirdas Žebrauskas ir Vitalija Micienė, ženklo metalų rūšys sidabras su paauksuota meška, gamintojas UAB „Telšių praktika“). Nominantus pasveikinti ir apdovanoti šventinėje ceremonijoje, kuri vyko Žemaičių muziejuje „Alka“, atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narė, Laikinosios žemaičių grupės pirmininkė ir Apdovanojimo komisijos atstovė Rimantė Šalaševičiūtė ir Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. Suvažiavusius nominantus iš Vilniaus, Skuodo, Tauragės, Rietavo, Kelmės, Šiaulių, Plungės ir kitų miestų pasitiko Telšių kultūros darbuotojai, jau atidarant duris šventiškai nuteikė ryškus Žemaitijos metų ženklas-emblema (autorius Tomas Vaičaitis). Apdovanojimo ceremoniją vedė Žemaitės dramos teatro režisierius Donatas Žilinskas, koncertavo vaikinų vokalinė grupė „BROS“. Pabaigoje visi buvo pakviesti bendrai istorinei nuotraukai ir aktyviai dalyvauti kituose Žemaitijos metų baigiamuosiuose renginiuose – Žemaitijos sostinėje – TELŠIUOSE!

Projekto koordinatoriai: Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka

Partneriai: Telšių rajono savivaldybė, Žemaičių kultūros draugija

Projektą finansavo: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija