Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji bibliotekadaiktu bibl

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

NACIONALINĖ LIETUVOS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ TRYŠKIŲ BIBLIOTEKOJE

Visą savaitę (balandžio 23–29 d.) bibliotekoje buvo gausu skaitytojų ir svečių, su kuriais kalbėjome aktualiomis temomis: kaip skatinti bendruomenės skaitymą, sudominti knygomis vaikus.

Balandžio 25-osios rytą bibliotekoje viešėjo Tryškių vaikų darželio „Pelėdžiukai“ vaikai su auklėtoja Birute Laurinavičiene. Skaitėme A. Donald knygą „Lokys bibliotekininkas“, pakalbėjome apie baimes, džiaugsmus ir draugystę, o tada spalvinome pasirinktą piešinį knygos tema.

Netrukus mažuosius skaitytojus pakeitė suaugusieji, susirinkę pažiūrėti filmo „Tryškiai – prarastas štetlas“ bei pasiklausyti Virginijos Jokubauskienės paskaitos apie Tryškių žydų gyvenimą, papročius ir šventes.

Kadangi šių metų Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės tema – „Europos šeimoje“, įsiterpiau ir aš su paskaita „Skaičiai ir faktai apie žydų gyvenimą Europos Sąjungoje“. Antisemitizmas, holokaustas – tai  skaudžios ir daug diskusijų sukeliančios temos. Susirinkusieji vienbalsiai pritarė ES kovos su antisemitizmu ir žydų gyvenimo puoselėjimo strategijai. Maloniai pabendravom, padiskutavom, išgirdom atsakymus į klausimus.

Atvyko Tryškių vaikų dienos centro vaikų būrys, lydimas Tryškių miestelio bendruomenės pirmininkės Astos Simonavičienės. Bibliotekoje jų laukė rimtos užduotys: ant stalų sukrautas įvairių Europos šalių rašytojų knygas reikėjo autorizuoti, paženklinti tinkama kortele su autoriaus šalies pavadinimu ir surasti vėliavos lipduką. Įveikę užduotį, pakalbėjome apie naujausias knygas. Pasirinkę, ką skaitysime, piešėme knygų viršelius.

Balandžio 26 d. į biblioteką atvyko Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos trečiokai su mokytoja Vilma Zamariene. Skaitėme nuotaikingą ir išmanią knygelę „Sveika, Europa“. Kiekvienam teko pristatyti Europos valstybę (pavadinimas, vėliava, sostinė, kalba, valiuta ir nacionalinė šventė). Susipažinome ir su Europos žemėlapiu, Europos Sąjungos simbolika.

Pakalbėjome apie artėjančią „Vasarą su knyga“, o tada laisva tema kūrėme naują mirioramos juostą.

Toks ir buvo Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės tikslas – kalbėti  aktualiomis temomis, mažinti socialinę, informacinę atskirtį, įtraukti bendruomenės narius į kultūrines bei kūrybines veiklas.

Tryškių bibliotekos vyr. bibliotekininkė Janina Norvaišienė

 

 
Savanoris bibliotekoje