Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji bibliotekadaiktu bibl

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

PER LIETUVĄ NUSIRIS SKAITYMO BANGA

Gegužės 7-ąją švęsime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Prie visuotinės skaitymo iniciatyvos kviečiame jungtis visus!

1904 m. gegužės 7 d., prieš 120 metų, Lietuvoje panaikintas draudimas leisti lietuvišką spaudą lotyniškomis raidėmis. Po sudėtingų 40 metų ir aktyvaus tautinio judėjimo bei pasipriešinimo, Lietuva atgavo lietuvišką spaudą, vėl pradėtos leisti knygos lietuvių kalba. Įdomu, kad spaudos lietuviškais rašmenimis draudimo laikotarpiu lietuvių spauda augo, o carizmui priešiškos literatūros tik daugėjo. Būtent šiuo laikotarpiu imta leisti leidinius „Aušra“, „Varpas“, „Lietuviškas balsas“.

Akcija „Lietuva skaito“ sumanyta paminėti šią datą. Laukdami Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos, šiemet prisijungti prie akcijos kviečiame jau dešimtą kartą. Drauge švęsime 120 spaudos atgavimo metų!

Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, skaitymo bangą sukelkime visoje Lietuvoje ir lietuvių bendruomenėse kitose šalyse: skaitykite kokį norite kūrinį ir kur norite, vienintelė sąlyga – skaitykime knygas lietuvių kalba. Kviečiame prisijungti visas Lietuvos mokyklas ir vieną pamoką gegužės 7-ąją skirti skaitymui savo malonumui – tebūnie tai knyga ne iš programos sąrašo, o pasirinkta jūsų pačių arba rekomenduota draugų. Skaitykite klasėse, salėse, mokyklų stadionuose ar kiemuose.

Gegužės 7–31 d. pakviesime į nuotolines pamokas su leidėjais. Jas mokiniams ves leidyklos „Baziliskas“, „Misteris Pinkmanas“, „Slinktys“, „Terra publica“, „Tikra knyga“, „Žalias kalnas“, leidėja ir IBBY Lietuva pirmininkė Audronė Macijauskienė. Šį mėnesį mokykloms padovanosime ir dvidešimt penkis pasimatymus su rašytojais. Juose dalyvaus Evelina Daciūtė, Tomas Dirgėla, Ilona Ežerinytė, Selemonas Paltanavičius, Jurga Vilė, Justina Žvirblytė ir kiti. Jau dabar užsukę čia: https://lla.lt/lt/naujienos/469-akcijai-lietuva-skaito-10-metu galite atsisiųsti smagių akcijai skirtų plakatų, juos atsispausdinti ir pasikabinti savo mokyklose, bibliotekose ar bendruomenių susibūrimo vietose.

Be to, dovanosime Lietuvos leidėjų asociacijos narių knygas (simboliškai jų turime net 120!): kviesime dalyvauti konkursuose, aktyviai stebėti „Instagram“ reelsʼus, lauksime jūsų užfiksuotų akimirkų su knyga (žymėkite @lietuva.skaito) – išradingiausių, įdomiausių, smagiausių kadrų siuntėjus apdovanosime knygomis ir skirtukais, akcijos maišeliais.

Informaciją sekite akcijos„Lietuva skaito“ „Facebook“ ir „Instagram“ platformose:

https://www.facebook.com/lietuvaskaito

https://www.instagram.com/lietuva.skaito

Akciją „Lietuva skaito“ organizuoja Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacija. LLA veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 
Savanoris bibliotekoje