Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji bibliotekadaiktu bibl

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

VILIAUS KAIRIO GAMTOS FOTOGRAFIJŲ PARODA

Nuo gegužės 8 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos III aukšte eksponuojama telšiškio Viliaus Kairio gamtos fotografijų paroda.

Fotografuoti pradėjęs prieš trejus metus, jis yra sukaupęs nemažą retų augalų fotografijų kolekciją. Parodoje eksponuojama Lietuvoje, Kipre, Latvijoje užfiksuota augmenija ir gyvūnija.

Vilius laisvalaikį mėgsta leisti gamtoje, iš to ir kilo mintis, kad būtų įdomu rastus augalus ir gyvūnus užfiksuoti fotoaparato objektyvu. Nusipirkęs seną fotoaparatą ir ėmęs fotografuoti, suprato, kad jam tai patinka. Iki tol su fotografija nebuvo susipažinęs. Gamtos įamžinimas jam yra ir poilsis, ir buvimas gryname ore, ir naujų, patinkančių dalykų paieška.

Pirmiausia vaikinas pradėjo fotografuoti laukines orchidėjas. Anot jo, tai labai įdomus augalas. Dauguma laukinių orchidėjų retai sutinkamos. Vaikštant pievose, pelkėse ir miškuose, galima atrasti kažką naujo. Gamtoje nuolat vyksta pokyčių – reikia tiesiog apsižvalgyti.

Įsimintiniausiu kadru Vilius įvardija 2023 metais užfiksuotą akimirką, kai nusišypsojo sėkmė nufotografuoti ant retos laukinės orchidėjos tupintį taip pat retą drugį – Tamsiąją šaškytę. Šią akimirką galite pamatyti ir parodoje. „Tokių kadrų nesurežisuosi. Tiesiog atsidūriau tinkamoje vietoje tinkamu laiku“, – sako Vilius.

Linkime ir jums atrasti paprastus dalykus, esančius visai šalia mūsų. Užsukite į parodą bibliotekoje, o gegužės 18–19 dienomis kviečiame atvykti į atvirų durų dienas sode (šalia Viešvėnų), kurį kuria Vilius Kairys.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/1423826058247244?ref=newsfeed

Paroda bus eksponuojama iki birželio 10 d.

 

 
Savanoris bibliotekoje