Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji bibliotekadaiktu bibl

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

SUSITIKOME SU KUNIGU, POETU BENU LYRIU

„Mes visi ieškom stebuklingų istorijų, ir mes patys esam stebuklinga istorija...“ (Benas Lyris)

Gegužės 28 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje gausiai rinkosi žmonės susitikti su kūrėju, gyvenimo prasmės terapeutu, kunigu, knygų autoriumi Benu Lyriu (Benu Audriumi Martusevičiumi).

Rašyti jis pradėjo dar besimokydamas mokykloje (nuo 2004 m.), po metų tapo jaunųjų filologų konkurso laureatu. Nuo to laiko kūryba yra neatskiriama gyvenimo dalis.

Susitikimo metu pristatyta dešimtoji B. Lyrio knyga „Išgydytos mintys. Gyvenimo prasmės terapija“. Tai terapinis pokalbis tarp dviejų lyg ir nepažįstamų, tačiau kartu žmogiškojo nežinojimo ir kasdieniškų atradimų kelyje esančių žmonių.

Kunigą žurnalistė Dalia Musteikytė kalbino neįprastu būdu – mesendžerio žinutėmis. Kiekvienas klausimas jai itin artimas, asmeniškas, jautrus, o atsakymas – reikšmingas, projektuojantis būsimuosius sprendimus. Skaitytojas tuose klausimuose gali atrasti savo mintį, pamąstymą, svarstymą, galiausiai ir atsakymą. 

Knygos pristatymo metu Benas Lyris dalinosi savo stiprybe – meile gyvenimui, skaitė ištraukas iš savo knygų. Tai buvo diskusija apie ramybę, laiką, drąsą, skausmą, laimę ir gyvenimą...

„Per dieną neįmanoma išspęsti visų savo problemų, tačiau per dieną galima priimti sprendimus, kurie keis visą Tavo gyvenimą...“ (Benas Lyris)

Vakaro nuotaiką kūrė Telšių meno mokyklos fortepijono mokytoja Daiva Živatkauskienė.

Bibliotekos direktorė Jolanta Zubienė dėkojo Benui Lyriui už atvirą širdį, jautrumą, gyvenimo stebuklus...

„Stebuklai yra paprasti dalykai, pamatyti su meile“ (Benas Lyris)

Kūrėją kalbino bibliotekininkė Jolita Maščinskienė.

Dėkojame kūrėjui už bibliotekai dovanotą knygą.

***

Kauno Prisikėlimo bažnyčios vikaras Benas Lyris, įsitikinęs, kad gyventi meile mūsų pasaulyje yra pats svarbiausias dalykas. „Kartais ne mes renkamės, renkasi mus“, – taip kunigas aiškina savo kelią.

Benas Lyris studijavo filosofiją ir teologiją VDU ir Kauno kunigų seminarijoje, klausė pastoracinės psichologijos paskaitų Milane, vėliau pasinėrė į medicinos studijas. Dar stipresnį tikėjimą Dievu jam įkvėpė mamos ir tėčio onkologinės ligos. Jo šviesios atminties mamytė buvo labai religinga, bet ji niekada savo dviejų sūnų nevertė drauge eiti į bažnyčią. Vis dėlto Benas eidavo.

Benas Lyris gimė Kaune 1986 m. Jis laužo įsigalėjusius kunigo stereotipus, sportuoja – kasdien vaikšto, plaukioja ir bėgioja maratonus, mėgsta keliones, pokalbius su žmonėmis, šiuolaikinį ir klasikinį meną, istorines vietas.

Būdamas Kauno klinikų kapelionu, kvietė sunkiai sergančius pasitikėti Dievu ir nenuleisti rankų. Kunigo žodžiai lieka ne tik socialiniuose tinkluose, kuriuose jis turi daugybę gerbėjų, bet ir knygose.

Daugiau nuotraukų:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=kpbiblioteka&set=a.762180729453683

 

 
Savanoris bibliotekoje