Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka



daiktu bibl

krastieciu galerija su ep

Kraštiečių galerija

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Skaitytojui

Jaunimo literatūrinių kūrinių konkursas

7kalva


 

Naujienų archyvas

Darbuotojo meniu

BIBLIOTEKOJE – KNYGŲ MUGĖ

Lapkričio 29 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko šventė mėgstantiesiems knygas – KNYGŲ MUGĖ! 

Visus susirinkusius pasveikino bibliotekos direktorė Jolanta Zubienė ir „Žaros“ leidyklos vadovė Ramutė Žandarienė.

Nuotaikingų muzikinių kūrinių dovanojo YAMAHA muzikos mokyklos vadovė Valdereza Laurinavičienė ir jos mokinės: Lėja Banytė, Lėja Kozinaitė, Gaudrė Jankevičiūtė, Lukrecija Skrodenytė, Gustė Barkevičiūtė. Klavišiniais grojo Andrėja Navickaitė. O Telšių „Kranto“ progimnazijos moksleivio Gabrieliaus Mikalausko dainos žodžių autorė – progimnazijos direktorė Irena Daubarienė.   

Knygų mugėje buvo gausu knygų – dalyvavo leidyklos: „Andrena“, „Terra publica“, „Žara“, „Lieparas“, Prancūziškas knygynas, savo knygomis prekiavo edukacinio turinio vaikams ir suaugusiesiems kūrėja, lektorė, rašytoja Ilona Bakšė.

KNYGŲ MUGĖS renginys vaikams – susitikimas su rašytoja ILONA BAKŠE, edukacinio turinio vaikams ir suaugusiems kūrėja, lektore, emocinės sveikatos praktike, vaikiškų edukacinių knygelių autore, tiesiog pozityvumu spinduliuojančia asmenybe.

Nuotaikinga, žaidybinė, edukacinė valandėlė vaikams buvo ypač naudinga! Susirinko net keturios klasės: Telšių „Germanto“ progimnazijos 1a ir 1 b su mokytojomis Audrone Bagužiene ir Daiva Greviene, Telšių „Kranto“ progimnazijos  1b ir 2a su mokytojomis Sigita Račkauskiene ir Dina Margalike.

Pasakojimai ir pamokėlės su edukaciniu žaislu Rikas Rijikas vaikams buvo įtraukiantis nuotykis. Pirštininė lėlė, turinti dideles akis, sukurta tam, kad padėtų vaikams žaismingai ir linksmai mokytis svarbiausių dalykų. Stebėdami jo nuotykius, vaikai lengviau įsisavino informaciją ir išreiškė kūrybiškumą.

Autorės I. Bakšės pasakėlės sukurtos pagal šio žaislo unikalias panaudojimo galimybes vaikų įgūdžiams ir kalbai lavinti.

***

Rašytoja Ilona Bakšė-Bumblauskienė gimė 1970 m. Juodėjų kaime, Telšių rajone. Ji žinoma savo jautriais ir įtaigiais pasakojimais, praturtintais tautinėmis spalvomis ir istoriniais kontekstais.

Baigusi Tryškių vidurinę mokyklą 1988 m., Ilona mokslus tęsė Klaipėdos pedagogikos mokykloje, įgijo darželio auklėtojos specialybę. Vėliau, nuo 1991 iki 1996 m., studijavo Šiaulių universitete,  įgijo pradinių klasių mokytojos specialybę. 2011 m. persikėlė gyventi į Kražius (Kelmės r.), aktyviai įsiliejo į visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą.

Baigusi mokslus, dirbo pagal įgytą specialybę – darželio auklėtoja ir pradinių klasių mokytoja. Vėliau įsidarbino leidykloje „Flintas“, dirbo žurnalo vaikams „Kutis“ vyriausiąja redaktore, knygelių autore ir projektų vadove. Sukūrė du tarptautinius žurnalus – „Nykštukas“ ir „Kutis“, šie jos kūriniai sulaukė didelio pasisekimo tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Ilona taip pat žinoma kaip lektorė. Įvairiuose Lietuvos miestuose skaito paskaitas ir aktyviai dalyvauja susitikimuose su skaitytojais. Kuria edukacinį turinį vaikams ir šeimoms, o jos knygelės „Mamos ir mažyliai“, „Kas čia?“, „Suklijuok veidukus“ ir daugelis kitų yra labai populiarios.

Dėl nuolat skleidžiamų naujų idėjų ir indėlio į lietuvių literatūrą I. Bakšė įvertinta ir pripažinta. 2013 m. apdovanota Reginos Biržinytės literatūrine premija už kūrybą vaikams. 2016 m. žurnalui „Kutis“ ir lipdukų knygelei „Lipdukai veidukai“ suteiktas „Flinto“ apdovanojimas „Metų proveržio“ kategorijoje, o lipdukų knygelei „Mamos ir mažyliai“ – „Lietuvos vaikų mėgstamiausios“ kategorijoje.

Nuo 2002 m. I. Bakšė – LATGA (Lietuvos autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacija) narė.

Už įdomų susitikimą viešniai padėkojo bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Urnikienė, Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė Aušra Ubartienė.

Lapkričio 29 d. vykusioje KNYGŲ MUGĖJE apie „Žaros“ leidyklos išleistą knygą „Universalioji skaičių istorija. Kaip skaičiai ir skaičiavimas atskleidžia žmogaus išradingumą“, pasakojo lektorius informatikas Aidas Žandaris. Pasak jo, „prabėgo knygos paraštėmis“, pasakodamas apie žmogaus intelekto istoriją per skaičius ir skaičiavimus: nuo natūralaus iki dirbtinio intelekto.

Leidinio autorius Žoržas Ifrahas (g. 1947 m.) – matematikos mokytojas, vėliau tapęs vienu žymiausių matematikos istorikų. Jo knygos „Universalioji skaičių istorija“ naujas papildytas ir pataisytas leidimas (1994 m.) Prancūzijoje sulaukė net trylikos pakartotinų leidimų. Knyga išversta į daugiau kaip 20 kalbų.

Ši knyga – tarsi jaudinančios kelionės per amžius ir civilizacijas aprašymas: pateikti reikalingi paaiškinimai, gausiai paremti paveikslais, įvairiomis istorijomis ir rekonstrukcijomis. Įvairūs patikslinimai ir naudinga informacija įterpiami kaip trumpesni ar ilgesni tekstai. Vadinasi, šią enciklopediją galima skaityti nuo bet kurios vietos – atsižvelgiant į tai, kas kelia smalsumą ir domina. Pavyzdžiui, apie majus galima skaityti pirmiau nei apie babiloniečius ar egiptiečius; apie skaičiavimo prietaisų istoriją – pirma arba po arabų, indų ar kinų istorijos ir t. t.

Leidinys itin sudomino archeologus, etnologus, istorikus ir daugelio kultūrų specialistus. Jis sužavės ir poetą, ir numerologijos gerbėją, skaičių ir loginių žaidimų mėgėją, taip pat psichologą ar filosofą, matematiką, fiziką, inžinierių, informatikos specialistą, bet kurio dalyko dėstytoją ar mokytoją.

Ši knyga – skaitytojui, kurį domina įvairių kultūrų ir civilizacijų istorija.

Knygų mugės organizatorė – Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka.

Rėmėja – Lietuvos kultūros taryba.

Partneriai: Mažeikių Henriko Nagio viešoji biblioteka, Telšių kultūros centras.

 
Savanoris bibliotekoje