Į Pradžią » ... » 2012 » Europos dienos paminėjimas Kaunatavoje

Europos dienos paminėjimas Kaunatavoje

Europos diena Kaunatavoje

Kaunatavoje jau tapo tradicija kas met, gegužės mėnesį, pažymėti Europos Sąjungos dieną.

Tradicija tapo ir pasodinti medelį Europos alėjoje prie Kaunatavos pagrindinės mokyklos. Šiemet medelį, kaip dovaną mokyklai, sodino dešimtokai. Ir medelis vienas stipriausių Lietuvoje augančių- ąžuolas. Tad tikimės, kad ir mūsų sodintojai dešimtokai ir Kaunatavos mokykla išliks stipri.

Šiais metais šventė pasiliko šūkį- „Kad mūsų kaimas būtų gražiausias Europoje !". Tokiu pavadinimu kaimo centre šurmuliavo gėlininkų mugė, kad kaimas galėtų nuo pat pavasario pasipuošti, o Kaunatava vis gražėtų ir žydėtų.

Prie šventinių renginių prisijungė ir rašytojas, publicistas, kraštietis Danielius Mušinskas, kuris i biblioteką atvyko Kaunatavos pargrindinės mokyklos kvietimų. Jis papasakojo savo kūrybinį kelią, skaitė kurinius iš savo knygų, kvietė jaunimą bandyti rašyti ir skelbti savo kūrinėlius.

Taip pat didelio susidomėjimo sulaukė juvelyrikos paroda, kurią atvežė ir pristatė tautodailininkas, telšiškis Antanas Gricius. Jis už meilę gintarui dažniau Gintarėliu vadinamas nei tikruoju vardu. Nuostabą kėlė sagės, žiedai, gintaro gėlės. Žinoma, papuošalai labiausiai traukia moteris, tad ir Antano knyga su sagių nuotraukomis, kurią jis išleido kartu su eilėraščių autore Rima Andriekute- Razmiene, vadinasi „Kvietkos kvietkoms". Šias knygas A. Gricius dosniai dalijo lankytojams bei bibliotekai, taip pat gitaristėms iš Tryškių kurios, parodos atidarymui ir Europos Sąjungos gimtadieniu, padovanojo be galo lyrinį ir jaudinantį koncertą.

Visi dalyviai apdovanoti Telšių Europe direct centro įsteigtomis dovanėlėmis, kurias į šventinį susitikimą atvežė Telšių skyriaus vadovė Auksė Valackonienė.

Po renginio visi galėjo „pasimatuoti" Europos Sąjungai „pasiūtą" gimtadienio suknelę (autorė mokytoja R. Rezgienė, jai talkino L. Čiapienė ir bibliotekininkė Vilija). Suknelė tiko visiems, dideliems ir mažiems, mergaitės ir net berniukams.

2012 – tieji Europos metai yra skirti vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metai, tad ir šių metų renginiai buvo skirti visų kartų bibliotekos lankytojams.