Į Pradžią » ... » 2012 » 2012 04 10 Velykinė popietė Mitkaičiuose

2012 04 10 Velykinė popietė Mitkaičiuose

Velykinė popietė Mitkaičiuose

Jaučiame vis šiltesnio vėjelio dvelksmą, saulė vis dažniau išlenda pro debesis, pamažu bunda ir visa gamta... Tuoj pradės žaliuoti žolė, skleisis pumpurai, o mes švęsime didžiausią pavasario šventę – Šv. Velykas.

Nesvarbu kiek jums metų, Velykos su savo smagia tradicija visada gražina į vaikystę. Tai puiki proga susirinkti ir pasitelkus kūrybingumą ir keletą pagalbinių priemonių smagiai praleisti laiką. Ketvirtadienio popietę keletas Mitkaičių kaimo moterėlių, nešinos kiaušiniais skubėjo į dienos centrą. Čia jų laukė Mitkaičių kaimo vyr. bibliotekininkė Janina Glodenienė ir dienos centro darbuotoja Rasa Petreikienė. Pradžioje buvo prisiminta apie Velykų tradicijas ir margučių dažymo būdus. Vienas seniausių Velykinių kiaušinių marginimo būdų tai dažymas vašku. Tai ypatingo kruopštumo reikalaujantis marginimo būdas. J. Jokubauskienė pravedė pirmąją pamokėlę- kiaušinių dažymą vašku. Baigdama Jogana pasakė: ,,Esu įsitikinusi, kad margindami kiaušinius atrasite savyje sugebėjimų, kurių anksčiau net neįtarėte turį. Moterys susipažinusios su kiaušinių marginimo būdu, kruopščiai ėmėsi darbo. Kol moterys dažė kiaušinius, bibliotekininkė iškepė sveikuolių sausainius. Atsisveikindama dienos centro darbuotoja, palinkėjo visiems gražių, šiltų ir margų šv. Velykų.