Į Pradžią » ... » 2012 » Viekšnalių bažnyčios šimtmetis

Viekšnalių bažnyčios šimtmetis

Viekšnalių bendruomenė su didele meile paminėjo jų mylimos Švč. Mergelės Marijos Globos bažnyčios 100-metį. Bažnyčios statytojams ir pirmajam kunigui, knygnešiui Mykolui Šaikūnui buvo skiriami patys gražiausi dėkingumo žodžiai. Įamžindami kunigo M. Šaikūno atminimą parapijiečiai vyr. bibliotekininkės Zosės Staniulienės rūpesčiu pastatė koplytstulpį.

Šventinį sekmadienį susirinko gausus viekšnališkių ir kraštiečių būrys iš visos Lietuvos. Šventė prasidėjo nuo Viekšnalių bažnyčios paveldo parodos ir atsinaujinusio kraštotyros muziejaus lankymo (muziejaus įkūrėja Z.Stasiulienė) Švč. Mišiu metu skambias giesmes atliko Luokės etnografinis ansamblis "Šatrija", Vaida Butautaitė. Švč. Mergelės Marijos Globos bažnyčios istoriniu keliu vedė ir poeziją skaitė aktorė Virginija Kochanskytė. Pašventinta parapijos vėliava, šios bažnyčios įkūrėjo paveikslas, Dievo namų kieme pastatytas ir pašventintas akmuo-paminklas, bylojantis bažnyčios ilgą amžių.

Nuoširdžiausius, šilčiausius žodžius ir padėką šios šventės proga rajono meras V.Kleiva, bendruomenė, kraštiečiai skyrė vyr. bibliotekininkei, bendruomenės pirmininkei Zosei Staniulienei.

Virginija Černiauskienė