Į Pradžią » ... » 2012 » Susitikimas su garsia farmacininke - žolininke J. Balvočiūte.

Susitikimas su garsia farmacininke - žolininke J. Balvočiūte.

GYVENKIME SVEIKAI SU GAMTA

Su tokiu devizu šiais metais buvo vykdomas Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos prevencijos projektas,kuriame aktyviai dalyvavo ir mūsų, Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Varnių miesto filialo darbuotojos.

Projekto vadovė – vyr.bibliotekininkė Zita Mockienė ,kartu su kolege Vida Krenciuviene bei nemažu būriu visuomenininkų visomis progomis ir visais prieinamais būdais aiškino žmonėms kaip išvengti susirgimų,kokiais būdais galima ir reikia stiprinti sveikatą,išsiugdyti imunitetą,siekti sveikos ir turiningos gyvensenos,kaip sulaukti gražios ir orios senatvės.

Šios kilnios akcijos kulminaciją Varnių bibliotekoje vainikavo susitikimas su viena žymiausių Lietuvoje farmacininke – žolininke Jadvyga Balvočiūte .Nuoširdi ir patikima Žemaitijos „daktarytė" sumaniai ir populiariai aiškino kuo naudingos vaistažolės,kaip jas rinkti ir laikyti,pateikė aibę gydomųjų arbatų paruošimo receptų.Daugelis susirinkusiųjų įsigijo ekologiškai išaugintų „Jadvygos vaistinės" arbatų - žolelių nuo įvairiausių negalavimų.

Po susitikimo buvo vaišinamasi kvapnia arbata, kurios aromatas sužadino pakilią nuotaiką,išsklaidė depresyvios rudeninės būsenos likučius, prikėlė visus Adventinio laukimo rimčiai ir susikaupimui.

Atsisveikinant taip ir knietėjo televizijoje nuolat kartojamą raginimą „Apgyvendinkite knygą savo namuose ir paverskite Lietuvą daugiausiai skaitančia šalimi Europoje" perfrazuoti į :"Įkurdinkite bibliotekose visas vaistingąsias žoleles,kad su jomis susipažinę į namus pasiimtume gaivinantį jų aromatą ir šiltų rankų paliestą gydančią galią....Kad tobulėtume kūnu ir siela.

Stanislovas Genutis

Nuotraukose: J.Balvočiūtė susitikime su varniškiais.