Į Pradžią » ... » 2010 » 2010 06 10 Pasitarimas- diskusija Naujoviška biblioteka Telšių regione - kurkime ją patys´

2010 m. birželio 10 d., Telšių apskrities administracijos konferencijų salėje susirinko gausus būrys bibliotekininkų. Projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovai maloniai pakvietė Telšių apskrities Mažeikų, Telšių, Plungės, Rietavo bibliotekininkus į pasitarimą- diskusiją „Naujoviška biblioteka Telšių regione- kurkime ją patys“, kurio metu projekto vadovas Kęstutis Juškevičius apžvelgė projekto „Bibliotekos pažangai“ strateginius tikslus ir per 2008-2009 metus pasiektus rezultatus Telšių regione. IT koordinatorius Gediminas Navickas pristatė poveikio vertinimo tyrimo rezultatus „Bibliotekos pažangos“ pusiaukelė – pokyčiai bibliotekose ir visuomenėje“

Telšių apskrities viešųjų bibliotekų direktorės Virginija Černiauskienė, Aldona Jonauskienė, Nijolė Krajinienė, pavaduotoja Zita Paulauskaitė pristatė atskirų rajonų dalyvavimo projekte „Bibliotekos pažangai“ patirtį. Po pristatymų buvo diskutuojama kokia turėtų būti naujoviška biblioteka bei kaip bibliotekų dalyvavimas projekte „Bibliotekos pažangai“ prisideda ar galėtų prisidėti prie naujoviškos bibliotekos kūrimo ir paskatinti bendruomenės narius aktyviau naudotis naujomis galimybėmis bibliotekose.

Direktorės pavaduotoja Vida Urnikienė

Daugiau foto iš konferencijos galite rasti čia: Foto reportažas

Projekto ,,Bibliotekos pažangai“ įgyvendinimui skirta lėšų

Susitikimo organizatoriai- projektas „Bibliotekos pažangai“, kurį 2008- 2012 m. įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos savivaldybės bei viešosios bibliotekos. Lėšų projektui įgyvendinti skiria Lietuvos Respublikos Vyriausybė (14,7 mln. litų), Bilo ir Melindos Geitsų fondas (35,7 mln. litų), o bendrovė "Microsoft" dovanoja viešosioms bibliotekoms naujausios programinės įrangos už 31 mln. litų. Labai svarbus ir vietos savivaldybių indėlis (10,7 mln. litų)- jos padeda bibliotekoms pasirengti teikti interneto paslaugas ir vykdyti kitas projekto veiklas bei ateityje, padedant vyriausybei, užtikrins šių veiklų tęstinumą.